Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

"And now it begins." - "Now it ends." je iz knjige, kad Ned u tamnici čeka da ga pogube sanja taj susret kod Tower of Joy na kraju pobune. Meni iz ovog trailera ta razmena zvuči dosta jadno, nema nimalo gravitas, niti Dayne zvuči kao da daje život za nekakve ideale pokojnog Rhaegara, niti Ned zvuči kao da je došao po sestru. Ali dobro, samo je par sekundi.

 

:thumbsup:  zaboravio sam na to.

 

Živo me zanima da li ćemo odmah dobiti ceo rasplet i odgovore, ili će da ga čvare jedno pola sezone-sezonu.

Link to comment

Čvariće ga sigurno, sumnjam da su platili glumce samo za po jednu epizodu.

 

@Mau: Možda je motao dva mača odjednom ako je imao tri-četiri ruke, inače teško. Negde se sigurno pominje da je osim tog velikog Dawn imao još jedan normalan mač za pojasom, pa je to neki cock merchant pročitao i rekao FUCK YEAH, sa ovom slikom u glavi 

gDOTMn9.gif

 

Možda je trebalo i Nedu da daju Ice u jednoj ruci, neki drugi mač u drugoj, plus nož u zubima. Onda bi sve izgledalo savršeno:

tumblr_mm7hhoFGPt1r72ht7o1_500.gif

Link to comment

I meni je fin ovaj pocetak i povratak u proslost sa sve Hodorom koji prica :)

 

Malo je naivna scena sa zmajevima, mada je bilo drame dok sam ocekivao da ce ovi da ruknu i da ga izrostiljaju.

 

 

Ne svidja mi se Dzonovo ozivljavanje, al ajde, ionako je kvota bila 1.10 da ce ga Crvena vratiti.

Ode i Bolton i matori Gvozden™, reklo bi se smena generacije.

 

Link to comment

Nije ismevao kralja nego kraljicu. Valjda ona pokusava da povrati dostojanstvo i uticaj i moc koju je imala u narodu, a pijanac to vesto sabotira.

Link to comment

ne znam što ste tako oduševljeni ovom epizodom a onom prethodnom ste brisali dupe :D

 

po meni nema neke razlike, prva mi je bila bolja nego što se ovde pisalo a druga mi je ništa specijalno. naivno mi je ubistvo rusa boltona kao i princa dorana. priznajem da šetanju tiriona i varisa po mirinu teško da koja scena generalno može da parira po gluposti ali me je deo sa branom prilično smorio. jedino što ne znamo je bilo ovo za hodora, ali ajde kontam da mora gledalac da se uvede u priču kako bi mu tower of joy iz sledeće bio jasniji. dobra stvar je za tiriona i zmajeve jer potvrđuje siguran sam da će tirion biti drugi jahač.

Link to comment

Претходна је била дно. Ова лечка боља. Део са Болтоновима је у суштини можда и најгори део целог серијала.  Тек малко боље је она спрдња у Мерину. Остало? Тјах.  :fantom:

Link to comment

ne znam što ste tako oduševljeni ovom epizodom a onom prethodnom ste brisali dupe :D

 

po meni nema neke razlike

 

+1, ali vole ljudi da se hvataju za slamke.

 

U ovoj je bar bilo dobrih detalja, npr. to što Van Houten pokazuje da ume da glumi umesto da samo deklamuje besmislice na temu verskog fanatizma - Melisandra od kako je izgubila veru deluje kao neuporedivo ubedljiviji i zanimljiviji lik... šteta što je sa tim već gotovo. Zašto je Davos nije zadavio čim se vratila bez Stannisa i njegove ćerke, niko živi ne zna.

 

Atentat na Balona Grejdžoja je bezvezno prikazan: "It is I, your long-lost brother Le Clair!" A već sutra njegova ćerka CSI: Yashar zna da ga je neko ubio, tj. da se nije slučajno strmoglavio sa onog mostića. Najbolje od svega je bilo kako pokušavaju da ga sahrane u plićaku, guraju ga na nekom splavu u talase :lol: Šta je bilo, nemate brod da ga sa njega bućnete na pučini? Kad su Tully sahranjivali bar su pustili čamac niz vodu, a ovi retardi očekuju da mrtvac sam otplovi u okean uprkos talasima.

 

Atentat na Rusa Boltona je budalaština teška. "Zar i ti, sine Remzi, a mislio sam da nisi psihopata i da nećeš uzeti za ozbiljno to što ti na nos od prošle epizode natrljavam kako očekujem trueborn naslednika." U knjizi Rus deluje kao da zna tačno sa kim ima posla - nije bio lud da proglasi Remzija za naslednika a još manje da se grli sa njim i prima čestitke.

 

Sve u Kings Landingu i Bravosu bilo je toliko uzbudljivo da sam uglavnom prespavao. Nesrećno Tommen mora konstantno da nosi na glavi krunu, da ne bismo zaboravili da je u pitanju kralj. Geoffrey bi je natakario samo za zvanične prilike, a ni to ne uvek. Ovaj mučenik valjda mora da je nosi i kad ide da kenja, da se ne bi u trenutku i sam zbunio oko prava na presto.

 

Tyrion se glupira sa zmajevima, skida im najbesmislenije lance na svetu a oni onda kažu "Jebeš ovo, u stvari nam se i ne izlazi iz jazbine." Zmajeviti hipsteraj. Meereen je inače najprazniji grad na svetu, ima ukupno petoro ljudi u palati i možda osmoro u celom gradu.

Link to comment

+1, ali vole ljudi da se hvataju za slamke.

 

U ovoj je bar bilo dobrih detalja, npr. to što Van Houten pokazuje da ume da glumi umesto da samo deklamuje besmislice na temu verskog fanatizma - Melisandra od kako je izgubila veru deluje kao neuporedivo ubedljiviji i zanimljiviji lik... šteta što je sa tim već gotovo. Zašto je Davos nije zadavio čim se vratila bez Stannisa i njegove ćerke, niko živi ne zna.

 

Atentat na Balona Grejdžoja je bezvezno prikazan: "It is I, your long-lost brother Le Clair!" A već sutra njegova ćerka CSI: Yashar zna da ga je neko ubio, tj. da se nije slučajno strmoglavio sa onog mostića. Najbolje od svega je bilo kako pokušavaju da ga sahrane u plićaku, guraju ga na nekom splavu u talase :lol: Šta je bilo, nemate brod da ga sa njega bućnete na pučini? Kad su Tully sahranjivali bar su pustili čamac niz vodu, a ovi retardi očekuju da mrtvac sam otplovi u okean uprkos talasima.

 

Atentat na Rusa Boltona je budalaština teška. "Zar i ti, sine Remzi, a mislio sam da nisi psihopata i da nećeš uzeti za ozbiljno to što ti na nos od prošle epizode natrljavam kako očekujem trueborn naslednika." U knjizi Rus deluje kao da zna tačno sa kim ima posla - nije bio lud da proglasi Remzija za naslednika a još manje da se grli sa njim i prima čestitke.

 

Sve u Kings Landingu i Bravosu bilo je toliko uzbudljivo da sam uglavnom prespavao. Nesrećno Tommen mora konstantno da nosi na glavi krunu, da ne bismo zaboravili da je u pitanju kralj. Geoffrey bi je natakario samo za zvanične prilike, a ni to ne uvek. Ovaj mučenik valjda mora da je nosi i kad ide da kenja, da se ne bi u trenutku i sam zbunio oko prava na presto.

 

Tyrion se glupira sa zmajevima, skida im najbesmislenije lance na svetu a oni onda kažu "Jebeš ovo, u stvari nam se i ne izlazi iz jazbine." Zmajeviti hipsteraj. Meereen je inače najprazniji grad na svetu, ima ukupno petoro ljudi u palati i možda osmoro u celom gradu.

:lolol:  :lolol:  :lolol:  :ziga:

 

Ti si bog, smeta ti što kralj nosi krunu  :lolol:

Link to comment

Cemu je sluzila scena kada Frankestajn ubije onog pijanca sto je ismevao kralja?

 

taj joj se valjda skidao (ono što priča) kada je Sersei imala onu svoju šetnju srama. Poenta je valjda da ga je zapamtila, pa poslala ovog da se osveti - kao, sve pamti, sve beleži.

Link to comment

u pravu je vinjara za krunu. u seriji ravna gora videli smo da kralj ne nosi vazda krunu.

 

elem, najbolji momenat u epizodi bio je kad kepec oslobodi zmajove pa ona, po izlasku iz laguma, kaze debelom, ako mi jos jedared ovako nesto padne na pamet, nabodi me u cufa.

jedan od momenata kakvi u bioskopu odvajaju dobre od losih ljudi, tojest onih koji na to crknu od smeha.

da ne kazem kako su majstorski izgradili saspens pri ozivljavanju pederceta, sa sve prenemaganjem odjedared iskrene crvene 

gggggggilface.

tezak buslit, sumasumarum :fantom:

Link to comment

u pravu je vinjara za krunu. u seriji ravna gora videli smo da kralj ne nosi vazda krunu.

 

elem, najbolji momenat u epizodi bio je kad kepec oslobodi zmajove pa ona, po izlasku iz laguma, kaze debelom, ako mi jos jedared ovako nesto padne na pamet, nabodi me u cufa.

 

ti si dalekodeblji od njega.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...