Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

 

Ok mi je što je na političkoj sceni došlo do hectic razvoja događaja, idukurac, ostadosmo bez tri glave od 7 u samo dvije epizode, ali sve su neka unutarfamilijarna ubistva - bratoubistvo, očeubistvo, tazbinaubistvo... I sve nekako dođe do nekog fajta ali nikako da vidimo neko krljanje. Očekujem da se i to popravi.

 

 

 

 

4 ako racunamo i potvrdu Stanisove smrti. I meni je to sve ok, raspistoljili su se, krenuli da suzavaju zaplet, i to je nesto sto je debeli morao da uradi u knjigama, a nije, samo ga je jos vise prosirio.

Ovo sve daje nadu da ce se serija zavrsiti u nekih 7-8 sezona, sto je svakako bolje nego da je razvlace dvaes godina.

 

Inace, imao sam utisak da ce Bren postati covek-drvo, ziveti kroz prirodu, gavrane i slicno, ali izgleda da nece, izgleda da je tamo dosao samo zbog nekog spiritualnog prosvetljenja i da ce da nastavi put negde, valjda nazad. Sto ima nekog smisla u konacnom raspletu, ako ce Dzon da bude zmajojahac, onda bi Bren bio taj koji ce da bude vladar severa i Zimovrela.

 

 

 

 

Sa druge strane, Tirion nagoveštava tačnost pojedinih teorija o njemu samom koje su popularne među čitaocima knjige.

 

Moj prvi utisak, takodje. Pogotovo posto se isto dogodilo u knjizi, sa jednim drugim likom i malo drugacijim epilogom.

Edited by goofs
Link to comment

 

Ljubiiiicaaaaaaaa!!! :wub: :wub: :wub: Braco i sestre, uspeli smo!

 

 

Tyrion: "That's what I do. I drink and I know things." :D

 

Odlicno je ovo sto je Tirion dobar sa zmajevima i sto je rekao da je od malena zeleo jednog zmaja.

 

 

Bilo mi skroz cudno sto vidim Bejlona Grejdzoja, ali to zato sto nisam ponovila gledanje ranijih sezona, pa mi ostalo pamcenje iz knjiga.

 

Bice ovo zanimljivo za Hodora. Volim ekipu oko Starkovih jer su to prvi ljudi i mesali su se sa decom sume i divovima, pa su pitoma bica. 

 

Ovde je spoilers galore.

Link to comment

E, ovo je već dobro :) Jedna od najboljih epizoda još od sezone 3. Podesva je uradio sjajan posao, nadam se da će i ostali nastaviti u ovom duhu :) Što se tiče treće epizode... izgleda da su strani forumi bili u pravu za poklon koji Ramzi dobija...

Rikon Stark

 

 

Što se tiče glavnog spojlera epizode 2...

Milsim da imamo i razrešenje što se tiče knjiga... Džon je vargovao u Duha i Melisandrinom intervencijom se vraća u svoje telo. Mnogo bolje od varijante da su ga spalili pa da je ustao.

 

Link to comment

 

Ljubiiiicaaaaaaaa!!! :wub: :wub: :wub: Braco i sestre, uspeli smo!

 

 

Tyrion: "That's what I do. I drink and I know things." :D

 

Odlicno je ovo sto je Tirion dobar sa zmajevima i sto je rekao da je od malena zeleo jednog zmaja.

 

 

Bilo mi skroz cudno sto vidim Bejlona Grejdzoja, ali to zato sto nisam ponovila gledanje ranijih sezona, pa mi ostalo pamcenje iz knjiga.

 

Bice ovo zanimljivo za Hodora. Volim ekipu oko Starkovih jer su to prvi ljudi i mesali su se sa decom sume i divovima, pa su pitoma bica. 

 

Ovde je spoilers galore.

Ova poslednja scena u trejleru najvise obecava od svega vidjenog u prethodnih 6 sezona. Sir Arthur Dayne woooptie effing dooo tower of Joy wooooo. samo da ne useru jos i to nekom patetikom ili pricom o cock merchantsima ili tako necim... 

Link to comment

Mladi Ned Stark, Hauland Rid, cale one male sto je na Severu sa Brenom i 2 kingzgarda 1 od kojih je najbolji vitez ikad, baja sa 2 maca. trebala bi da bude odlicna borba... 

Link to comment

Ja samo da postavim pitanje koje sam postavio i prošli put. Kad će prestati sa forama sa kurcem?

Edited by James Marshall
Link to comment

Ja samo da postavim pitanje koje sam postavio i prošli put. Kad će prestati sa forama sa kurcem?

 

Kad vise ne bude bio ministar  :fantom:

 

Slazem se da je bila ok epizoda, konacno je zalicila na fentazi epik. Malo mi je bilo bzvz sto 

 

 

niko do sad nije smeo ni da pridje prostoriji sa zmajevima, kamoli da u nju udje, a onda odjednom Tirionu pada napamet genijalana ideja da ce eto mozda bas njega da prime na grudi i on ode do njih i oni ga stvarno docekaju rasirenih krila. 

 

Jos jedna stvar. Otkud je Davos odjednom tako zagrejan da ozivljava Dzona Snoua? Zbog cega se javila ta 1 potreba i zelja kod njega?

 

 

A pozdravljam konacno skupljanje razbacanih repova. Daj da se ovo vec jednom zavrsava, dosta je bilo. Cak mislim da ako trgovci zavrse ovo uskoro (za sezonu dve) da ce to i sa Martina skinuti taj neki 1 pritisak i da ce konacno i on da se opusti i mirno privede kraju knjige. Svi ce znati sta ce da se desi (ako se serija stvarno makar i okvirno bude drzala Martinovog plana) i pravi fanovi ce moci na miru da uzivaju u onome sto knjige budu donele, pre svega u nekim detaljima i malo drugacijim razresenjima nekih prica i likova. 

 

Paz da ne bude tako    :lol:

Link to comment

Da, znam ko je Artur Dejn, samo nisam siguran kako si povezao da su to oni? :)

 

"And now it begins." - "Now it ends." je iz knjige, kad Ned u tamnici čeka da ga pogube sanja taj susret kod Tower of Joy na kraju pobune. Meni iz ovog trailera ta razmena zvuči dosta jadno, nema nimalo gravitas, niti Dayne zvuči kao da daje život za nekakve ideale pokojnog Rhaegara, niti Ned zvuči kao da je došao po sestru. Ali dobro, samo je par sekundi.

 

2 mača.

 

Wuxia budalaština. Dawn je greatsword, to što je nosio još jedan da ovaj ne bi bezveze potezao ne znači da ih je vitlao istovremeno. Kako suspension of disbelief da izdrži kad mu u medieval fantasy na silu guraju kung-fu sranja.

 

Jose_Daniel_Cabrera_PenaSwordOfTheMornin

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...