Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Btw, palo mi je na pamet da će Tomen da nastrada ove sezone. Ko bi njega uopšte nasledio u ovoj konstalaciji, kada je i Stanis pokojni i niko nema dece ? 

 

Margaery bi u toj situaciji bila Kraljica udovica, udavana za 2 kralja i rođenog brata 3. kralja.

Tyrelli bi došli u grad sa dosta vojske i proglasili nju za kraljicu namesnicu. Odmah bi utvrdili da je trudna sa pokojnim Tommenom. Lannisteri bi to mogli samo da gledaju. I ona bi posle 9 meseci rodila budućeg kralja koji bi morao čekati 15ak godina da sedne na tron. Ali bi taj kralj morao da se preziva Baratheon, a verovatno bi mu ćale bio neki vitez iz Reacha.

Link to comment

za winijevu dušu

 

 

i za sve ostale sarkastično ciničan tako reći winijevski review 1 epizode ove sezone, uživajte  ^_^

:lolol:

super Dario brothers deo je carski

 

edit. ahahahaha Uini, skoči na 8:24:

 

 

Edited by malkin
Link to comment

:lolol:

super Dario brothers deo je carski

 

edit. ahahahaha Uini, skoči na 8:24:

 

"Bad Pussy" mora da je već ušlo u neke udžbenike. Ali meni je najbolji deo ipak "the Jar Jar of the Watch" :D Mada nije loše ni ono "Meanwhile, down in Loras's birthmark..."

Link to comment

"The gods spill more blood than the rest of us combined" je klasična cock-merchant rečenica. Razumemo otprilike šta je pesnik hteo da kaže, da cinični nevernik Džejmi krivi bogove za svo krvoproliće sveta, ali to se tako ne kaže, jebote! Šta "the rest of us combined"? Ili su krivi za svo nasilje svugde, ili nisu krivi ni za šta jer ne postoje. Ali iz pera Malog Perice sipa se samo plitka patkometrija, ne bi znao šta je omnipotence paradox ni da mu padne na glavu.

 

Mis'im da malo preterujes u svom klasicnom stilu :fantom:

 

U takvoj jednoj srednjevekovnoj sredini moze biti neverstva, ali tesko ateizma. Drugim recima neko kao Dzejmi ce pre verovati da su bogovi odvratni sadisti koje bole tuki za ljude i da shodno tome njega boli tuki za njih, nego sto ce verovati da bogovi ne postoje.

 

Mislim, moze se verovati u okrutna bozanstva, ima stvarnih primera koliko oces.

Link to comment

Ma može da veruje u šta hoće, ali ne može da deli i premerava koliko su ljudi ubili bogovi a koliko ljudi - na čija ubistva valjda ti bogovi nemaju nikakav uticaj. 

 

Veća je šansa da je ateista nego da je pripadnik neke idiotske sekte koja veruje da malevolentni bogovi šalju zemljotrese i boleštine i padanja saksije na glavu i tako "ubijaju", ali nisu intervencionisti u smislu da dozvoljavaju/izazivaju ljude da ubijaju jedni druge. Čak i da u to veruje, ne znam u kom je zavodu za statistiku premerio koliko je krvoprolića izazvala slobodna volja a koliko direktna božanska intervencija.

 

Samo kažem da je užasno trapava rečenica. A Jaime mi ne deluje kao lik koji bi se u besu odlučio za neku ad hoc kritiku teizma... osim eventualno da ga ubode u stomak i pita:

 

3e2fedf4f7df3f30e1a5688f328c4e88.jpg

Link to comment

Какво је ово ћубре. Чак и онај ужас од прошле године спрам овога изгледа као Жица.

Link to comment

 

Veća je šansa da je ateista nego da je pripadnik neke idiotske sekte koja veruje da malevolentni bogovi šalju zemljotrese i boleštine i padanja saksije na glavu i tako "ubijaju", ali nisu intervencionisti u smislu da dozvoljavaju/izazivaju ljude da ubijaju jedni druge. Čak i da u to veruje, ne znam u kom je zavodu za statistiku premerio koliko je krvoprolića izazvala slobodna volja a koliko direktna božanska intervencija.

 

 

Kako ti kazem, ateisti nisu neka zabelezena masovna pojava u srednjem veku dok recimo katari, bogumili, ,,manihejci" jesu

Link to comment

Kako ti kazem, ateisti nisu neka zabelezena masovna pojava u srednjem veku dok recimo katari, bogumili, ,,manihejci" jesu

tacno tako, srednji vek: katari, bogumili, zmajevi i cock merchants-i. 

Link to comment

Ne znam kakvo manihejstvo ti vidiš kod Džejmija hazarde, ali kladim se u koje god pare hoćeš da Benioff & Weiss ne umeju ni da speluju Manichean, a kamoli da pokušavaju da nam predstave Džejmija koji o crkvi razmišlja kao o oličenju Ahrimana.

Link to comment

Kako ti kazem, ateisti nisu neka zabelezena masovna pojava u srednjem veku dok recimo katari, bogumili, ,,manihejci" jesu

+1

samo bih reko da su u gotu vec debelo zagazili u renesansu  :fantom:

Link to comment

+1

samo bih reko da su u gotu vec debelo zagazili u renesansu   :fantom:

Јок. Ово је 15 век. Јесен средњевековља.

Link to comment

Dopala mi se ova epizoda - ima solidnih scena, bitnih događaja (ne mislim samo na ono o čemu će svi da pričaju), nema (previše) patetike, a i sviđa mi se kako režira ovaj Podeswa, ne gnjavi detaljima, nema tendenciju da prenatrpa scene, sveden vizuelni izraz, sviđa mi se. 

 

 

Ok mi je što je na političkoj sceni došlo do hectic razvoja događaja, idukurac, ostadosmo bez tri glave od 7 u samo dvije epizode, ali sve su neka unutarfamilijarna ubistva - bratoubistvo, očeubistvo, tazbinaubistvo... I sve nekako dođe do nekog fajta ali nikako da vidimo neko krljanje. Očekujem da se i to popravi.

 

Link to comment

Rekao bih da su događaji u ovoj epizodi konačni početak raspleta na Severu, jer su stvari sada uprošćene do maksimuma. Mislim da će sam rasplet biti stvar tehnike i šablona, ali hajde da se ne zalećem previše.

 

Lepo je opet videti Brena, premda glumca verovatno ne bih prepoznao da sam ga video u nekoj drugoj ulozi. Flešbekovi imaju veliki potencijal, videćemo da liće ih iskoristiti na dobar način. Videti Lijanu, Bendžena i Neda Starka kao klince je bilo sasvim dovoljno za ovu epizodu (nisam siguran da li je i Brendon Stark bio uključen u scenu, nije mi to jasno).

 

Drago mi je i što smo se vratili na Gvozdena ostrva, i što nije bilo ni sekunde u Dorni. Sa druge strane, Tirion nagoveštava tačnost pojedinih teorija o njemu samom koje su popularne među čitaocima knjige. Videćemo.

 

Za nestrpljive, BIG, BIG SPOILERS AHEAD :

 

 

 

 

- Ruz Bolton je ubijen. Možete pretpostaviti šta se dogodilo.

- Bejlon Grejdžoj je takođe mrtav, bačen sa visećeg mosta.

- Tirion oslobodio zmajeve koji od njega nisu napravili ražnjić, štaviše bili vrlo prijemčivi, čak i nežni (koliko to zmaj može biti).

 

I najveći od svih

 

 

- Melisandra je uspela 

 

 

 

 

Edited by Ayatollah
Link to comment

Da. flešbek je baš bio lijep podsjetnik na prve epizode prvog serijala, uvijek su mi se sviđale te scene iz Vinterfela dok je tamo bilo sve normalno. Pyke izgleda zajebano skroz, sviđa mi se kako su snimljene scene na toj lokaciji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...