Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Pa dobro, znači ništa još... ali Malvo kaže da ima some light Dothraki SM?

 

BTW, to da je Dothraki ispoštovavaju™ zato što je Drogova udovica zvuči kao spektakularan idiotizam.

Link to comment

Pa dobro, znači ništa još... ali Malvo kaže da ima some light Dothraki SM?

 

BTW, to da je Dothraki ispoštovavaju™ zato što je Drogova udovica zvuči kao spektakularan idiotizam.

sto je potpuno neobicno za bracu Cock Merchantse... idiotizmi se mnoze i ove sezone fala bogu. Tirion i Veris koji lutaju ulicama grada (bez garde bez ikog, jedan beli celavi i jedan plavi patuljak, ne izazivaju nikakvu sumnju niti podozrenje u gradu gde su bande ubijale Unsullied iz zasede a ne poznaju 2 savetnika Deni) i  gde nailaze na grafit na cistom engleskom KILL THE MASTERS MHYSA IS A MASTER.  :isuse:

Link to comment

Čitam vaše spoilere, ali ne odgovarate na ključno pitanje:

 

 

 

Ajd' da probam neku blesavu teoriju sa proširivanjem na teoriju ko je Džonova majka:

 

 

Melisandre je videla Džona u svojim vizijama kako se bori na zidinama Vinterfela - uglavnom pogađala (ako izuzmemo slučaj sa pijavicama gde je trebao kralj Grejdžor da umre ili pogine, ali to je već do pisaca u seriji).

 

Melisandre će kako se uveliko očekuje da pokuša da ga oživi metodom svog kolege (iz druge sezone) izgovaranjem magičnih reči sa obraćanjem bogu svetlosti. Neće uspeti, pa će ga spaliti, a tada će Džon oživeti. Ispostaviće se da ga je vatra oživela jer je Targerijan. A Targerijan je tako što mu je otac ludi kralj Egon koji je silovao Lianu (sestru Neda Starka), što znači da mu je majka Liana Stark. Ned da bi ga zaštitio kao svog sestrića, predstavlja ga svima (i ženi kad se vratio) kao svoj sin-kopile, rođen od neke kurve sa kojom nije izdržao iskušenje, a bilo ratno doba...bla bla.

 

Istom ličnom fantazijom mislim da je i Tirion Lanister Targarijan, čiju majku je pod nekim sličnim okolnostima silovao ludi kralj Egon, pa shodno tome mislim da će sva tri preostala Targarijana (Deneris, Tirion i Džon Snou) "jahati" preostala tri zmaja i pobediti bele šetače i spasiti neki preostali delić Vesterosa.

Takav neki kraj vidim: genocid nad belim šetačima u nekoj dvocifrenoj sezoni, uprkos infu da se pominju ukupno 8 sezona.

 

Link to comment

Ajd' da probam neku blesavu teoriju sa proširivanjem na teoriju ko je Džonova majka:

 

 

Melisandre je videla Džona u svojim vizijama kako se bori na zidinama Vinterfela - uglavnom pogađala (ako izuzmemo slučaj sa pijavicama gde je trebao kralj Grejdžor da umre ili pogine, ali to je već do pisaca u seriji).

 

Melisandre će kako se uveliko očekuje da pokuša da ga oživi metodom svog kolege (iz druge sezone) izgovaranjem magičnih reči sa obraćanjem bogu svetlosti. Neće uspeti, pa će ga spaliti, a tada će Džon oživeti. Ispostaviće se da ga je vatra oživela jer je Targerijan. A Targerijan je tako što mu je otac ludi kralj Egon koji je silovao Lianu (sestru Neda Starka), što znači da mu je majka Liana Stark. Ned da bi ga zaštitio kao svog sestrića, predstavlja ga svima (i ženi kad se vratio) kao svoj sin-kopile, rođen od neke kurve sa kojom nije izdržao iskušenje, a bilo ratno doba...bla bla.

 

Istom ličnom fantazijom mislim da je i Tirion Lanister Targarijan, čiju majku je pod nekim sličnim okolnostima silovao ludi kralj Egon, pa shodno tome mislim da će sva tri preostala Targarijana (Deneris, Tirion i Džon Snou) "jahati" preostala tri zmaja i pobediti bele šetače i spasiti neki preostali delić Vesterosa.

Takav neki kraj vidim: genocid nad belim šetačima u nekoj dvocifrenoj sezoni, uprkos infu da se pominju ukupno 8 sezona.

 

Blizu si

 

 

 

Nije Egon silovao Lijenu, vec je ona bila u ljubavi sa princom Regarom, zbog cega je Robert bio toliko ljubomoran i zeleo po svaku cenu on da ubije Regara, sto se na kraju i desilo. Robert je od detinjstva bio zaljubljen u Lijenu, samo sto je ona ipak htela Regara. Na kraju, Ned je morao obecati Lijeni da ce zastiti Dzona, jer su pobunjenici ubijali sve zive Targerijane, ukljucujuci i bebe, pa je rekao da je Dzon njegovo kopile.

 

Nista ovo nije eksplicitno objasnjeno u knjizi, ali da se zakljuciti iz nekih opisa vremena i dogadjaja pre pobune protiv Ludog Kralja.

 

Sto se tice Dzona, i ja sam pomislio na scenario koji si ti napisao.

 

 

Link to comment

dosta vise spoilera, neka ne cita ko nije gledao poslednju.

 

melisandrina transformacija u babu se ne pojavljuje u knjigama, ali u knjigama ima dosta referenci na to gde je bila i sta je radila pre 100+ godina. grrm je dosta strana posvetio njenoj ogrlici, tako da je stara teorija da je ogrlica pravi mladom i lepom, tj da je ogrlica neki force field ili kako se to vec zove u fantaziji.

 

teorija o snouovoj majci i ljubavi izmedju lijane stark i regara je glavna teorija jos pre™ nego sto je serija napravljena i bilo bi cudo da se ispostavi da nije tacna.  

Link to comment

Ovo sto pisete su toliko stare i logicne teorije da cak i ja znam za njih. Ako se ispostave kao tacne, bice to sasvim ok, na mestu, u skladu sa zanrom i ovo odugovlacenje i razvlacenje ucinice jos besmislenijim. U isto vreme, bice to jedan od najvecih antiklimaksa u istoriji, cemu je najvise Martin i doprineo upravo tim odugovlacenjem. Neko bi rekao, u tome je i draz, ja bas nesto nisam siguran, ali ok, ukusi itd.

 

Opet, ko bude jednog dana uzeo da procita kompletiranu pricu bez ikakvog predznanja o njoj i celoj fami oko nje, provesce se sasvim dobro verovatno.

Link to comment

E da, odgledao sam, ta scena Melisandrine transformacije je ispala dosta dobro. Kad sam je video da se po stopedeseti put skida pred ogledalom, već sam krenuo da zevam, kad ono međutim. Deluje poraženo, nije isključeno da će morati da se nekako žrtvuje da bi onog oživela... ali prvo će morati da shvati da je on bio Chosen One a ne Stannis.

 

Osim te scene, sve ostalo je bilo meh. Pokušaji Dothraki humora koje je Mau pomenula stvarno su užasno bedni, a Sansa i Theon koji po snegu pregaze potok a onda se zavuku u neku jazbinu i zagrle se da im bude toplije :isuse: Hipotermija u roku od odmah. Još im posle dođe Brienne i recituje svoju trominutnu zakletvu, na koju Sansa mora da odgovori istom takvom ali se ne seća svih reči pa joj Theon suflira :isuse: a prsti na nogama sigurno već otpadaju. Realno, bolje da su slomili vratove skačući sa zidina.

Link to comment

slabo si pohađao biologiju po internetu a :fantom:

 

British researchers have found a cold resistance gene in the DNA of indigenous Siberian tribes, which helps them survive in the harsh local environment. A team of geneticists from Cambridge University took DNA samples from about 200 natives of Siberia. Laboratory tests revealed the presence of a cold-responsive gene that enhances freezing tolerance.

Read more: http://sputniknews.com/voiceofrussia/2013_02_03/Cold-resistance-runs-in-genes/

Link to comment

E, a sta je bilo sa Stanisom?

Je l se podrazumeva da je skracen za glavu ili sta?

 

(Meni epizoda bila ok, pratio je paralelno sa izbornim pbp-om... mozda mi zato bila uzbudljiva.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...