Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Solidna premijera. Većina cliffhanger-e iz prošlogodišnjeg finala je dobila razrešenje.

 

Izrazito kratka epizoda, efektivno samo 47 minuta.

A kako čitam i ostale epizode u 6. sezoni će biti te dužine, umesto dosadašnjih 55 - 58 min.

 

Kreteni Benioff & Weiss su spucali preko 2,000 strana iz 4. i 5. knjige u 10 epizoda pete sezone,

pobili silne likove koji su još uvek živi na početku 6. (još nezavršenog) romana.

 

Kako kaže George RR Martin:

“at this point there are like 15 characters who are dead on the show who are still alive on the books.”

 

I sada nemaju dovoljno materijala za završne sezone (7. i 8.) :isuse:

Tako da nakon kraja ove sezone (od 10 ep.) očekujte još samo 13-ak epizoda, verovatno 7+6.

 

"As things stand there will be seven episodes in season seven and six in the eight – and potentially – final season."

Link to comment

 

 

Nisu toliko lose resili izgubljeni prsten, kad behu jahali onom livadom, prestao sam sa disanjem i samo cekao sekundu kad ce kadar da se zaustavi, ukrupni i jedan od njih, verovatno Stound Dzora, kaze: "Gle, prsten!" :lolol:

 

Eto to mi glavni utisak. Lepo bilo i ono kad Kalisi sibnu po zadnjici :naughty:

 

Osim toga, mislim da postoji sasvim realna verovatnoca da prestanem da gledam. Nekako mi vise sve ovo... pff. Dosadno jbt. Eventualno da ukljuce Vajt vokere, to mi deluje interesantno. Ali verovatno nista od njih do poslednje sezone.

 

 

Link to comment

dosadna epizoda, a lepe slike.

 

 

 

  • dzon snou ce da im se raspada na stolu sad 3 epizode.
  • ogrlica, orglica, mnogi su se upiskili u gace. za sad nepotrebna informacija, na to se hintovalo odavno. (osim ako ne umre poksavajuci da ozivi snoua, sto bi bilo dobro jer ne znam sta ce ona vise da radi)
  • nasli dotraki kalisi, to smo znali, nista se nije desilo stvarno.
  • da ce sansu da nadje brien je isto bilo za ocekivati mada se meni taj deo najvise svideo. 

 

 

 

Link to comment

A sto se ona Sanda Raskovic Ivic 

 

 

pretvorila u staricu na kraju? Ne znam te neke detalje iz knjiga. 

 

I kako je Arja sad odjednom Daredevil? Zaboravio sam sta se bese u prosloj seozni desilo s njom? :D

 

Kalisi podjebavaju dok ne kaze da je bila Drogova zena, a onda joj odjednom sve veruju i ukazuju potrebno postovanje. I gde su zmajevi?

 

Jebeni prsten u travi i Briana nalazi Sansu, ali ajde, to smo znali da ce a se desi, koliko god bilo glupo.

 

 

LM, kako kurcotrgovci™ umeju, ovo je jos bilo i pristojno. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Ja strasno mrzim kada mi u neke istorijske ili naucne fantazije guraju humoristicne doskocice. Mrrrrzim! Osim naravno ako ceo jedan karakter nije izgradjen na kondenzovanom cinizmu kao Tirion. Ali ovaj jadnicki slepstik izmedju pescanih zmija ili ono kada novi Kal propituje oko golog zenskog tela. Uzasi!

U skorije vreme sam to mrzela u Star Vorsu, a posebno me iritira ovde.

 

 

Enivejz, to sa Sansom i Brien je dno dna, jebiga.

 

 

Ali je mnogo kul kada Kalisi prica na dotraki jeziku. I jedva cekam da vidim rasplet oko Melisandrine transformacije. 

 

Ovo ostalo mi je onako. Nista narocito uzbudljivo. Ne mogu da docekam kada bude bio susret izmedju Tiriona i Vizeriona! Bilo je malo u trejleru, pa nije spojler.

Link to comment

Očekivani mini raspleti priča koje su "pauzirane" na kraju S05, osim onog u Dorni.

 

 

Prevrat, gde ostajemo bez tri lika iz Dorne skoro odjednom - nekako mi baš naglo i brzo došao. Mada da se tako nije desilo, tupili bi ga sa besmislenim dijalozima kralja i komandira kraljeve garde po pitanju da li ostatku Vesterosa treba malo nanunaninu....

i jedna teška naiva:
Kako su se one dve Oberionove 'peščane' stvorile u potpaljublju broda?
I kako su znale da je Princ baš ostao na brodu, a da ga Bron i Džejmi nisu čamcem kojim slučajem poveli na kopno?

nekako hipotermija Sanse i Rika može da prođe, ipak su to severnjaci

 

Link to comment

 

 

zašto bi princ od dorna išao sa mrtvom verenicom kraljici na noge, da ga tamo skrate za glavu kao rahmetli neda

- očekivano je bilo da ostane na sigurnosti koju pruža brod pa da ode na sahranu kada se strasti malo smire

- vajperke mu je poslala tetka kao gorile, ona ne veruje lanisterima, čak ih i mrzi, a njen brat nije posumnjao u njenu lojalnost, da jeste zaglavila bi tamnicu pre nego što su gosti iz prestonice napustili dorn

 

 

Edited by gone fishing
Link to comment

mrtav je i raspada se.

 

glupa epizoda, najgluplji momenat je kad plava krava i paz krenu u napad i u tom momentu nestanu oni likovi sa ogromnim psima i sami psi. isceznu.

Link to comment

^^ ti si sila božija smešan čovek gde će takav cliff hanger da se reši u prvoj epizodi, već sam izneo svoju procenu da će se on povampiriti u zadnjoj sceni 7 epizode da bi u 8 izvršio istragu izdajica na zidu i pripremio obračun sa boltonima, u 9 standardan pokolj u desetoj sumiranje utisaka i cliff hanger za narednu  sezonu ^_^

Edited by gone fishing
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...