Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

header_164200.jpg
Gledam ove skrinšotove i kako fanovi u slatkoj anticipaciji iščekivaju drugu sezonu, a čim se završi biće "ko će dočekati treću", i ne mogu se oteti utisku da ćemo kroz 10-15 godina, a ko zna, možda i ranije, prisustvovati jednog drugom fenomenu.Tada, serijal od 7 knjiga će biti uveliko završen, serija takođe, i sve su prilike da će uspeh serije vrtoglavo rasti i doseći vrhunac u drugoj i trećoj sezoni. Ko zna, možda i kasnije, mada čudna je stvar TV publika, obično dođe do nekog zamora i pada nakon 3 godine (iako serijal knjiga ne potpada pod šablon serija gde se obično sve inventivne i najbolje ideje ispucaju u prve 3-4 godine a sve posle je otaljavanje pro forme /i profita/ radi, već se Priča nastavlja kao celina), a ta popularnost će verovatno doneti i još šire pokloništvo knjigama, kao originalnom nosaču priče. Dakle, kroz određeni broj godina, kada serija već bude gotova jedno vreme, doći će do faze da se razmišlja o rimejku, neki baja će verovatno od nekog jakog holivudskog studija dobiti blanko ček da za tada nezabeleženih 1.3 milijarde dolara snimi 4-5 epskih filmova dužine 2 i po - 3 sata, kao LOTR, koji će prekriti serijal, i verovatno će akcenat biti na onom jedinom segmentu koji manjka u seriji - neograničenost budžeta, upošljavanje CGI-ja do te mere da će i Dragonstone i Winterfell i glavni grad i turniri biti učinjeni grandioznim kakvi su i u knjigama.Tada bi nesumnjivo došlo do faze da ćemo se mi osećati kao matori veterani epskog serijala, i da ćemo poput dvojice matorih zakerala iz Mapet Šoua koji sede u loži da potajno uživamo u još jednom rimejku, ali će nas nervirati male sitne stvari u filmu. Da li preveliko oslanjanje na CGI, površnost filmova koji imaju veći akcenat na grandioznosti nego na priči i likovima, odabir glumaca, setno ćemo se sećati ovih slika iz serije i pričati novijim generacijama poput ujka Alberta "Eeee, dobri su ovi filmovi, ali ona prva serija, iz 2011-te, 2012-te, to je bilo ono pravo, to je sadržalo pravi duh knjiga, ovi današnji klinci vole samo filmove, pojma oni nemaju", ili "E moj ti, ajde skini i odgledaj originalnu seriju od pre 15 godina, pa ćemo onda da pričamo".Neizbežno je. It is known.
Link to comment

Ja sam vec uspela da zaboravim detalje iz druge knjige. Znam samo ko ce da pobedi u ratu i da mrzim Melisandre vise od Sersei. Tako da cu moci da se izlozim tokom gledanja..

Link to comment
Auf. Ispade Jayne Westerling neka lanisterska kosovka devojka...Za sada me najviše brine najmanje bitan deo priče - to što su ubudžili sa Robom na zapadu čega nema u knjizi, bitke, ljubavi, ovo, ono... ali mislim da tu ne mogu toliko da zaseru da ih kvalitetom ne izvade Tyrion i Arya (i Davos?) sekvence.(Doduše, brine me i da Dany priča ne bude malo... dosadna. S njom se slabo šta dešava dok ne napusti Qarth, a pretpostavljam da će iseći i vizije koje ima u House of the Undying. Slično važi i za Jona koji će 10 epizoda besciljno da luta Islandom da bi tek pred kraj sezone video malo akcije.)
Link to comment

I ja bih se radovao khaleesi, ali prilično sam siguran da ih neće biti.U prvoj sezoni su izostavili praktično sve te trippy momente, i Branov dijalog sa trookom vranom, i Nedovo zatvoreničko prisećanje poslednjih sestrinih reči... Možda u drugoj sezoni bude drugačije, ali ne znam na osnovu čega to da zaključim.

Link to comment

Hajde ko za EP u kosarci kad smo svi nosili avatare sa nekim sportskim radnikom, da sada u cast druge sezone svi odaberemo po nekog karaktera. Evo ja sam vec pocela!! Hajde pliiizzz!!! :)Da se igramo!

Link to comment

vrh!toni adams ce sigurno hteti da bude mountain. cera neka bude karketi ko prosle godine.ja cu sutra moljakati ove seljake sa chit-chata da nam se pridruze. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...