Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

što imaju pare da plate one ekstra ubice kod koji Arja uči zanat.

 

One koje se samoubiju da bi kaznili neposlušnu učenicu? Klan Kitanapanj?

Link to comment

Inače došlo mi je šta će biti u seriji sledeće:

 

Brijen ov Trt će se učlaniti u noćnu stražu! I onda će sa svojim fensi mačem da ubija hodače. A ako Džona stvarno ne ožive, postaće Lady Commander.

Link to comment

Lady Commanderess, hoćeš da kažeš. Ima smisla.

 

Edit:

 

Joj sad si me podsetio da je u srpskom prevodu dotična Brijena "od Oporja", zato što njeno prezime Tarth zvuči malo kao reč tart (kiselo, oporo) :isuse:

 

Slično kao što je Casterly Rock "Livačka stena", jer se tu sto posto lije neko gvožđe, kali neki čelik, šta već (metal casting).

 

A kraken je "džinovska sipa".

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

A Podrik će da pokaže Oliju šta stvarno znači biti squire, for better or for worse! A 999. komandant straže biće žena, sto ima neku svoju simboliku. Ne znam koju, ali ima.

Link to comment

Joj sad si me podsetio da je u srpskom prevodu dotična Brijena "od Oporja", zato što njeno prezime Tarth zvuči malo kao reč tart (kiselo, oporo) :isuse:

 

Slično kao što je Casterly Rock "Livačka stena", jer se tu sto posto lije neko gvožđe, kali neki čelik, šta već (metal casting).

 

A kraken je "džinovska sipa".

 

To je taj would you translate me to the other side of the street fazon. Bio bih bolji prevodilac od 90% njih koji se time bave u ovoj zemlji, uvek mi to ide na živce.

 

Bilo bi bolje da je Brijen od Trt. Kao u prvom srpskom prevodu Hamleta - trt-mrt, život ili smrt?

Link to comment

hehe da, ludi Laza je hteo da se igra sa leoninskom rimom.  

 

Sad nema tu trt – mrt! Kazuj mu smrt!

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...