Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Meni je kod tog atentata samo bilo glupo što je Jon temeljno radio sve da do njega dođe. Primio je divljake bez da je zaposlenima u kolektivu održao sastanak gde im detaljno objašnjava šta ih čeka iza Zida, zašto je bolje da su ovi na njihovoj strani nego da posle dođu kao zombiji. Kad su mu rekli da nema dovoljno hrane za toliko ljudi, on je bio u fazonu "Ne brinite ništa, ja ću to sam da sredim" i tajno uzeo kredit od prekomorskih bankara da bi se snabdeo zimnicom - nikom nije rekao, znači većina misli da je lud i da ih tokom zime čekaju radosti kanibalizma. Poslao je sve ljude od poverenja negde u 3PM i okružio se onima koji ga mrze.

 

Uopšte je potpuno ingorisao PR, računao je na lojalnost Straže by default kao da vlada klonovima Neda Starka a ne ološem. Neobjašnjivo slep kod očiju.

 

 

Pa dobro, mlad, neiskusan, ne zna... to moze pod to da se podvede. Ali mene vise zanimaju ta banka i ti krediti. Jbmsnc, odakle ce da vracaju te kredite (ne samo on, nego ko god da uzme kredit u tom Westerosu, imam utisak da ce da zavrsi ko Grcka)? Uopste, ta banka iz Bravosa mi je najsmesniji deo cele price, nekako se ne uklapa, odskace, ne znam kako bih opisao. 

Link to comment

kako ta banka moze da povrati novac ako neko nece da vrati?

 

u asoiaf kada cersei odluči da neće da vrati, iron bank finansira stanisa

Link to comment

и шта ако је станис умро?

 

pa u knjigama nije umro. bar ne još. stanis je iz negde oko vinterfela poslao jednog od svojih ljudi tj bolje reći kraljicinih ljudi da ide u braavos kao izaslanik i da tamo kupi nekih 20k sellswords i brodove. a ako stanis zagine da i dalje to uradi u ime shireen baratheon

Link to comment

ок, али хипотетички, станис је умро, ширин је умрла, станисова жена је умрла, ко враћа дугове, ланистери су пропали, верски фанатици вероватно не желе да улазе у кредит, болтони немају неке преке потребе, узимајући у обзир да је сад сума коју треба вратити банкарима позамашна, како ће банка наплатити дугове

Edited by Dionysos
Link to comment

Pa isto ti je valjda ko u danasnje vreme - dug nasledjuje naslednik loze Barateona. Ako se niko ne uhvati toga banka ispusila, jbg. 

 

Meni je vise skakljivo to sto oni finansiraju Stanisa da sjebe Sersei, ne vidim da time banka izvlaci neku finansijsku korist, osim sto cuva svoju zajebanu reputaciju.

Link to comment

ок, али хипотетички, станис је умро, ширин је умрла, станисова жена је умрла, ко враћа дугове, ланистери су пропали, верски фанатици вероватно не желе да улазе у кредит, болтони немају неке преке потребе, узимајући у обзир да је сад сума коју треба вратити банкарима позамашна, како ће банка наплатити дугове

 

jel pričamo ovde o seriji ili knjizi? pošto jebiga mnogo je hipotetički da umru i stanis i širin i stanisova žena. a i da se to dogodi i da su lanisteri propali iako tehnički lanister sedi na prestolu i cersei je još živa, nije to dug lanistera nego iron throne-a i onoga ko god sedi na njemu

Link to comment

 

Meni je vise skakljivo to sto oni finansiraju Stanisa da sjebe Sersei, ne vidim da time banka izvlaci neku finansijsku korist, osim sto cuva svoju zajebanu reputaciju.

verovatno računaju da će Stannis da namiri i ranije dugove krune kada i ako zasedne na tron.

 

Pa dobro, mlad, neiskusan, ne zna... to moze pod to da se podvede. Ali mene vise zanimaju ta banka i ti krediti. Jbmsnc, odakle ce da vracaju te kredite (ne samo on, nego ko god da uzme kredit u tom Westerosu, imam utisak da ce da zavrsi ko Grcka)? Uopste, ta banka iz Bravosa mi je najsmesniji deo cele price, nekako se ne uklapa, odskace, ne znam kako bih opisao. 

Jon Snow bi mogao na proleće da traži zlato od kralja i bogatijih kuća i tako vrati zajam.

Link to comment

Uzeo je kredu u švajcarcima! Zato su ga roknuli.

 

 

Mada, ono šta mene sada muči je sledeće: da li postoje pussy merchants?

Edited by Razzmatazz
Link to comment

sto neko ne bi napao, sjebo banku i uzeo im sav novac? :fantom:

 

što imaju pare da plate one ekstra ubice kod koji Arja uči zanat.

 

 

и шта ако је станис умро?

 

videćemo u sledećoj sezoni nako ostavinske rasprave :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...