Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

juče u prevozu, tri cara (25+) krenu da diskutuju o knjigama i da jedan drugom prepričavaju detalje. a onda počnu i da prizivaju smrt džona snega. morao sam da pobegnem na drugi kraj autobusa. jedva čekam da se bacim na drugu sezonu.

Link to comment

Zasto bi bilo ko normalan prizivao smrt Dzona Sneznog? Ovo pisem bez procitanog plesa stoga vas molim da ne iznosite detalje.

Sent from my cigla using Tapatalk

Edited by luba
Link to comment

Pa što onda pitaš, kad ne želiš da ti iko odgovori?[smart mode]Ova diskusija će jamačno da završi ad absurdum ili ad ridiculum.[/smart mode]

Link to comment

Pa vidiš da čovek traži da ga spojlujemo, ali nežno... Drugom sezonom bi ipak trebalo da dominira Tirion. (Kao što je prvom Ned Stark.) Tek u trećoj - ako je bude - će Džon da dođe do izražaja.

Link to comment

Meh. Moglo je to malo egzotičnije, bar da bude latinski ljubavnik kao kovrdžavi dancing master Syrio Forel.Etnička jednoličnost castinga je možda i moja najveća zamerka prvoj sezoni. Oni Dothraki od kojih pola izgleda kao trailer park trash :isuse: I gde je na dvoru my nigger Jalabhar Xho, pitam ja vas?!

Link to comment
Meh. Moglo je to malo egzotičnije, bar da bude latinski ljubavnik kao kovrdžavi dancing master Syrio Forel.Etnička jednoličnost castinga je možda i moja najveća zamerka prvoj sezoni. Oni Dothraki od kojih pola izgleda kao trailer park trash :isuse: I gde je na dvoru my nigger Jalabhar Xho, pitam ja vas?!
Potpuno je debilno to ublažavanje nekog šareniša koji postoji u knjizi. Jaqen treba fizički jasno da odskače i da bude vidljivo drugačiji od ostalih. Njega se plaši onaj najgori sloj okorelih ubica, kanibala i silovatelja. Što sad umesto da mu jasno jedna strana kose bude crvena, a druga bela sada je samo malo prosed sa jedne strane? Mislim, nije morao baš crveno-beo da bude, ali što da ne bude ekstravagantan?Ma, blah. Što uopšte otvaram ovaj topik?
Link to comment

Jaqen je stvarno mogao da bude zivopisniji. <_<Nego, koliko sam skapirao, ovo je zvanican HBO poster:King-691x1024.jpg

Edited by Calavera
Link to comment
Jaqen
vidi se da je još rana zora...iščitavam ovo već 5 minuta i pokušavam da se setim koji je taj, niti mi je ime ostalo u sećanju niti neko ko je malo prosed i koga se plaše, a dobro pamtim likove, i pitam se i pitam se, i skontam da pričate o narednoj sezoni... (a kao što rekoh već, knjige <zasad> nisam čitala)
Link to comment

Ma bio je taj u poslednjoj epizodi prve sezone, samo mu nisu pokazali lice. Jedan od one trojice zatvorenika u kavezu koji Yoren i Arya prevoze od prestonice do Zida. (Oni su valjda neki teži prestupnici od ostalih "regruta" pa ne mogu slobodno da šetaju do gore.) Poreklom bi trebalo da je "od preko mora", kao onaj učitelj mačevanja - a pošto se kao nešto maskira, neki i dalje spekulišu da je ista osoba u pitanju. (Nije.) Imaće značajnu ulogu kasnije.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Aaaaa, ok :DNisam bila ništa specijalno zapazila kod tih opakih momaka u kavezu.E da, a jel učitelj mačevana zagino il jok?Jab rekla da jeste, al niš nije eksplicitno prikazano, el tako?

Link to comment

Pa da, tako je ostavljeno i u knjizi. Zato već godinama razni fanovi teoretišu kako je učitelj završio u zatvoru, gde mu je spala maska (ispostavilo se da je to taj Jaqen, Master of Disguiiiise!) i onda su ga poslali na Zid. Nategnuto i zasnovano ni na čemu, samo na tome što su obojica istog porekla - koriste iste fraze u govoru i sl.

Link to comment
vidi se da je još rana zora...iščitavam ovo već 5 minuta i pokušavam da se setim koji je taj, niti mi je ime ostalo u sećanju niti neko ko je malo prosed i koga se plaše, a dobro pamtim likove, i pitam se i pitam se, i skontam da pričate o narednoj sezoni... (a kao što rekoh već, knjige <zasad> nisam čitala)
Jaqen je univerzalno jedan od najvećih, što kažu mladi, mamojeba u vaskolikom univerzumu. Štaviše, toliko je zajeban da je morao samo na kratko da se pojavi da ne bi knjiga bila odmah gotova. Sve to što on radi i kako radi je čisto jedno ludilo. :) Inače, ako uživaš u seriji, to znači da te kupila priča, a to znači da treba da čitaš knjigu i dobiješ kompletan doživljaj sveta i priče, a ne samo 10-15% koliko serija prenosi.
Pa da, tako je ostavljeno i u knjizi. Zato već godinama razni fanovi teoretišu kako je učitelj završio u zatvoru, gde mu je spala maska (ispostavilo se da je to taj Jaqen, Master of Disguiiiise!) i onda su ga poslali na Zid. Nategnuto i zasnovano ni na čemu, samo na tome što su obojica istog porekla - koriste iste fraze u govoru i sl.
Ja isto mislim da nije ista osoba, mada sam svojevremeno mislio da jeste. Ali, korišćenje istih fraza u govoru i isto mesto porekla su sasvim dovoljni spisateljski alati da čitaoci mogu da pomisle da su dva lika koja nemaju dodirnih tačaka u knjizi i ne sreću se možda nekako povezana.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...