Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

@citaci knjiga

 

Sansa u knjigama nije udata za Remzija? sta ce onda u Vinterfelu, tj to sto ste rekli da ona i Teon prebegnu kod Stanisa?

 

Nije u WInterfellu jer u knjigama LF nije sasvim retardiran, još je drži kkod sebe u Valeu. 

 

U Winterfellu su reda radi organizovali "brak" Remzija i lažne Arje Stark - pokupili su neku klinku koja je odrastala uz Sansu i Arju i naredili joj da poslušno ćuti. Posle ona i Theon pokušavaju da pobegnu uz pomoć Mensa Raydera kog je Jon Snow poslao sa Zida da pomogne devojci za koju misli da mu je sestra. Isto se završava skokom u sneg, koga je doduše 10 puta više ali je ipak u pitanju najsličniji detalj celog idiotluka.

Link to comment

 

Mn1MnLo.jpg

 

Archer reference na stranu, sad tek vidim da su je presvukli od prošle epizode :isuse: Ovo gore veze nema sa ovim:

 

GoT-5.9-Dany-Drogon.jpg

 

Super je što je u vrelom Meereenu osetila potrebu da obuče pantalone za jahanje ispod ovog elegantnog belog haljetka. Za slučaj da bude morala da uzjaše zmaja i odleti u hladnije krajeve. Koji su, neobjašnjivo, takođe na obali nekog mora.

Link to comment

možda sam već pitao, možda i nisam: otkud boltoni odjednom prerasli u takvu silu? da li su bili jedna od istaknutih kuća na severu pre masakra u kulama? ili su im se sada, kaobajagi, preostali severnjaci priklonili, malo iz straha, malo iz interesa? stekao sam utisak da su oni karstarkovi bili nešto važni i brojni - ima li njih ili im je zatrta loza? mislim, ovi kako su krenuli i postali mnogo zajebani, mogu polako i na kraljevo iskrcavalište da krenu, šta fali.

Link to comment

Isto kao što su Brankovići postali sila posle Kosovskog boja? Samo njima preživela vojska posle katastrofalnog poraza ostalih komšija. A većina severnjaka, tj. onog što je preostalo od njihovih porodica, im se jesu priklonili - šta drugo da rade? Imaju ljudi podršku krune. Samo par hard core Starkista se odlučilo za Stannisa ili za neutralnost, jer Boltonima zameraju izdaju.
 
Naravno da nisu sposobni da krenu na King's Landing ni bilo gde drugde, bosuju samo su na lokalu. Evo šta Stannis i Theon imaju da kažu u svom state of the union dijalogu iz sledeće knjige

"As you will.  Tell me, Theon, how many men did Mors Umber have with him at Winterfell?"
"None.  No men."  He grinned at his own wit.  "He had boys.  I saw them."  Aside from a handful of half-crippled serjeants, the warriors that Crowfood had brought down from Last Hearth were hardly old enough to shave.  "Their spears and axes were older than the hands that clutched them.  It was Whoresbane Umber who had the men, inside the castle.  I saw them too.  Old men, every one."  Theon tittered.  "Mors took the green boys and Hother took the greybeards.  All the real men went with the Greatjon and died at the Red Wedding.  Is that what you wanted to know, Your Grace?"

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

treca knjiga je pokrivala trecu i cetvrtu sezonu, a peta sezona cetvrtu i petu knjigu, cak i malo dalje od toga jer spaljuju malu, umire stanis?

Link to comment

možda sam već pitao, možda i nisam: otkud boltoni odjednom prerasli u takvu silu? da li su bili jedna od istaknutih kuća na severu pre masakra u kulama? ili su im se sada, kaobajagi, preostali severnjaci priklonili, malo iz straha, malo iz interesa? stekao sam utisak da su oni karstarkovi bili nešto važni i brojni - ima li njih ili im je zatrta loza? mislim, ovi kako su krenuli i postali mnogo zajebani, mogu polako i na kraljevo iskrcavalište da krenu, šta fali.

 

Boltoni su valjda kuća br. 2 na severu, prvi posle Starkova. U davna vremena su se Boltoni i Starkovi dugo klali ko će da daje kraljeve severa, bilo je kraljeva iz jedne i iz druge kuće ali su na kraju Starkovi prevagnuli i potčinili Boltone skroz. Tako da niti je čudna njihova izdaja, niti to da imaju dosta ljudstva ispod sebe. Samo što u seriji to ništa nije objašnjeno naravno.

Link to comment

Inace bas je bilo nekako predvidljivo da ce Deneris da okruze Dotrakiji na kraju. Bio sam u fazonu ajmo Dotrakiji sad jen', dva, tri...boooring

Link to comment

Ne kontam onda zašto ne bi prikazali Stanisovu smrt ako je mrtav? Bio bi to lep trenutak osvete Briene koja je posle svega ipak uspela da se oduži svom prvobitnom kralju tj da ga osveti, dodajmo da je ona bila glavni osumnjičeni za tu smrt. Tvorci serije sigurno ne bi uskratili mase još jednog teatralnog ubistva u kome život/kajanje/tuga/koja-sam-ja-ispao-budala misao cure Stanisu iz očiju, kao što su se na Džoniju Snegu naređali svako ko je imao bodež u krugu od 50 metara.

Teorija da će Melisandra da oživi Snoua mi pije vodu jer:

 

- ne znamo što je napustila Stanisa

- ne znamo što je došla u Vinterfel, samo je prošla pored likova koji su joj otvorili vrata ne rekavši ništa. Što može da se tumači kao da je u vatri™ videla smrt Džona i krenula odmah jer se gvožđe kuje dok je vruće, a leš se oživljava dok je topao :) 

 

Tako da me ne bi čudilo da je teorija istinita, a za Stanisa kuću stavljam da je živ, ako nije nema veze i ovako živim u stanu. :)

 

Pa videli smo tugu i pomirenje u Stanisu kada kaze "Go on do your duty", ili mislis da je Brianna nakon njegovog priznanja zamahnula macem iznad glave i rekla "Mosha!" Jednostavno nema zasto da ga ostavlja u zivotu niti kome da ga vodi na istinu. Na stranu to sto je dala oath da ce da ga osveti a mac joj se zove Oathkeeper.

 

 

 

докони људи су и пребројали однос цги снага у винтерфелском боју

 

QSBvfTg.jpg

 

Idi, znaci sa 50% vojske i konjima jos bi Stanis bio u prednosti. Doduse onda bi isla opsada pa bi svakako najebao.

 

Mada logicno je da ce svi da se udruze protiv Stanisa. Dovoljno je da im kazes dolazi Stanis sektas, spalio svoje dete sta li ce tek vasim da uradi, a napustilo ga pola armije, nema nikakve zalihe tako da je ovo prava prilika da se proslavite pobedom nad najzajebanijim vojskovodjom Vesterosa.

 

 

fantasticno kako stanis nije kadar bilo sta da konstatuje, a navodno je najaci vojskovodja.

ili posalje davosa po pomoc, a onda mu se ne da da ga saceka.

 

Nije on slao Davosa po pomoc, znao je da od toga nema nista, slao ga je da ga ne bi smarao kada krene da lozi lomacu.

 

 

Edited by *edited by mod
Link to comment

Pa videli smo tugu i pomirenje u Stanisu kada kaze "Go on do your duty", ili mislis da je Brianna nakon njegovog priznanja zamahnula macem iznad glave i rekla "Mosha!" Jednostavno nema zasto da ga ostavlja u zivotu niti kome da ga vodi na istinu. Na stranu to sto je dala oath da ce da ga osveti a mac joj se zove Oathkeeper.

 

 

 

 

Ali.....

 

 

He says the only thing that could have stopped Brienne: "Do your duty."

Choice words. Because for Brienne killing Stannis is personal and she knows this. Brienne's duty is to Sansa. Unwittingly, characteristically, Stannis said the only thing that could have saved his life, ironically while accepting his death.

Brienne did not kill him. She is going to use his help.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Ali.......

 

Sve je to lepo ali Stanisa pojima nema o njenoj duty. A od pomoci joj sa presecenom nogom i bez konja ne moze bas nikako biti. Stanis bukvalno vise nema ni jednog saveznika na planeti zemlji. Jedino sto moze je da ode da se prijavi u Watch.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...