Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

sta ti mislis uini, da li su, i ako jesu, kako ono dvoje smrda preziveli skok sa zidina?

bilo je tu bratbratu 25-30m slobodnoga pada, mozda i jace.

ja se brinem. jedna je tako poginula, ni dva minuta ranije. a videli smo i da se sneg tog dana dosta otopio :cry:

 

veoma sam zadovoljan kako su autori zaokružili avanturu u Dornu. u inat hejterima, monolog o LGBTQI pravima na toplom jugu se pokazao svrsishodnim: da se Džejmi nije zamislio nad tim rečima, nikad ne bi smogao snage da svojoj tolerantnoj gastarbajterskoj šćeri prizna da joj je otac. na sve se mislilo :fantom:

 

edit. da dodam: trenutak kad iz Uinterfela pokuljaju one hiljade vitezova u službi 1 Boltona od Dredforta... pa ja stvarno ne znam šta je ono.

plus zlosrećni Stanis... ono sa vojnicima koji mu javljaju loše vesti jedan za drugim je bilo dumreš od smeha. najozbiljnije sam očekivao da naiđe sledeći da kaže da mu je umrlo kuče ili da je dobio kaznu za parkiranje.

 

e da, i Samuel koji traži dozvolu da ide da studira kako bi se vratio da svojom novostečenom ekspertizom pomogne oko najezde od koje nas valjda dele maksimalno dve nedelje :lolol::isuse:

i tu sam u fazonu da su ciljali na komičan efekat--minut kasnije priznaje da tek što se omrsio i to baš sa ženskom sa kojom majkemi ide da marljivo uči za vidara i vrhunskog savetnika :D

Edited by malkin
Link to comment

ne bi me cudilo da je stanis preziveo. jebiga, ako je par minuta ranije ubio dvojcu iskusnih placenika odjedared, ne vidim razloga da ne izadje na kraj sa jednom preraslom kravom.

Link to comment

skapiro sam zasto je arja morala da oslepi.

sansa ce zacjelo da ogluvi od posledica pada sa velike visine, i onda ce sva deca neda starka da imaju po neku moc vise u odnosu na drugu, i kad se sretnu formirace svojevrsnog voltrona.

Link to comment

I ja sam prvo pomislio da je dublerka, reko nema šanse da se ona skinula.

 

No taj deo epizode mi je najbolji...od početka želim da Sersei strefi nešto strašno i užasno...i konačno je to došlo, u onim scenama kada se vidi da se lomi iznutra i da je sve to previše za nju. Odlično. Još da umre uskoro i super.

 

 

Ne verujem da će uskoro. Na početku sezone veštica mlađanoj Sersi proriče da će imati troje dece, da će svo troje imati zlatne krune ali i zlatne prekrivke (pa u titlu dodali smrtne). Tumačim to da joj veštica poručila da će svo troje dece da nadživi, ali da pisci nisu hteli direktno to da prikažu ne bi li neizvesnost oko Sersi u S05 bila veća. Često potenciraju tokom svih sezona kako Sersi više nego obožava svu svoju decu, tako da joj najveći užas u seriji neće biti shame, shame, shame....

Link to comment

ne bi me cudilo da je stanis preziveo. jebiga, ako je par minuta ranije ubio dvojcu iskusnih placenika odjedared, ne vidim razloga da ne izadje na kraj sa jednom preraslom kravom.

nije baš tako

 

Tarthanka u samoodbrani ubila dva Renlijeva gardista iz najužeg kruga obezbeđenja, pa tri severnjaka kad je skidala one obešene žene, pa nerešeno sa medvedom, pa na smrt izdevetala Sandora (pseto), pa rutinski dva Bejlišova telohranitelja ....

a Stanis nije mogao ni da stoji kad ga ova pitala za zadnje reči.

 

bilo kako, ne verujem da je dokosurila Stanisa, imaju scenaristi neke planove C, D, E... kad se budu zaglavili sa idejama oko ostalih

 

tako i Sandora ostavili u zadnjem kadru poluživog... za svaki slučaj

Link to comment

Deo kada Stanisu saopstavaju da je ostao bez placenika, konja, Melisandre koja je odjahala na konju nakon sto su saopstili da konja nema...ajde jebote. Parodija. Ja prsnuo u smeh kakva je to scena bila sa sve njegovom facom - jbt kakav je ovo retardiran scenario, sta ja glumim ovde?

Link to comment

zar nije glavatu dzejmi spasao od medveda? isti dzejmi koji je posle godinu dana mucenja i bez jedne ruke bio u stanju da joj parira i verovatno je dobije.

Link to comment

Deo kada Stanisu saopstavaju da je ostao bez placenika, konja, Melisandre koja je odjahala na konju nakon sto su saopstili da konja nema...ajde jebote. Parodija. Ja prsnuo u smeh kakva je to scena bila sa sve njegovom facom - jbt kakav je ovo retardiran scenario, sta ja glumim ovde?

da. ceo taj deo je poput kakvog crnog guje druge sezone.

 

-sefe, ono, dozvolite da se obratim, znam da niste primetili ali zapalilo nam je pola vojske.

u stvari dve trecine, ako racunamo konje.

 

-sefe, losa vest. ustvari, dobra vest, stiglo prolece - visibaba u sumi! 

 

-sefe, sori sto prekidam, ali postoji verovatnoca da nece biti opsade. naime, prema nama se krece do ovog momenta nevidljivih makar 50 hiljada konjanika u sirokoj formaciji.

 

fantasticno kako stanis nije kadar bilo sta da konstatuje, a navodno je najaci vojskovodja.

ili posalje davosa po pomoc, a onda mu se ne da da ga saceka.

Link to comment

bilo kako, ne verujem da je dokosurila Stanisa, imaju scenaristi neke planove C, D, E... kad se budu zaglavili sa idejama oko ostalih

 

али који би она разлог могла да има да му поштеди живот кад је читав њен лик грађен на осећају одговорности и држања речи... додуше сад бих рекао да није довољно да га не убије, већ мора онда и да га спаси, пошто болтони сигурно траже станиса или његово тело, али имали смо већ сцену где се они маскирани разиђу кад дени одлети на змају и пусте њене најближе сараднике и војне команданте да преживе... тако да те ретардиране ситуације нису стране ауторима, али опет, нема смисла да бријена поштеди станиса

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...