Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

ok, odgledao. i mnogo je gore nego sto sam ocekivao citajuci vazdan komentare.

jebote, ovo je verovatno nesto najlosije sto sam svojevoljno pogledao.

nema vise sumnje da je ovo najgora serija koju sam ikada pratio.

 

ako bih morao da se odlucim za najgore od najgoreg, momenat kada dario postavlja kepeca za sefa grada je verovatno nesto najjadnije ikada napisano.

 

novi planina je nista manje sramotan, kao i to kako su zatvorili konstrukciju sa sansom i smrdom.

 

raspala barbika koja baca prsten u sred nicega kako bi je nasli, i konjanici koji se materijalizuju u milionima, sunce ti jebem.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ok, odgledao. i mnogo je gore nego sto sam ocekivao citajuci vazdan komentare.

jebote, ovo je verovatno nesto najgore sto sam svojevoljno pogledao.

nema vise sumnje da je ovo najgora serija koju sam ikada pratio.

 

ako bih morao da se odlucim za najgore od najgoreg, momenat kada dario postavlja kepeca za sefa grada je verovatno nesto najgore ikada napisano.

verovatno istina, ali... Lenine sise su makar malo popravile utisak?

Link to comment

Da li ti mislis da su u Medjunarodnom pomorskom kongresu sedele budale? Samo nocu, naravno, a sad si mi se usro u teoriju  :lolol:

 

 

Sorry Vaso :(

 

Elem od WFa ocekujem da ce Reek, Sansa, Brien i Podrik da konacno postanu jedna prica. Mada jebem li ga ako znam gde bi oni mogli da pobegnu od Boltona. Eventualno u Vale ali jbg tamo je LF koji moze ili da vrati Sansu nazad ili da zapocne rat, a nesto mi ne deluje kao da je vojska od Boltona bila preterano ostecenja u borbi sa genijalnim takticarom Stanisom.

Link to comment

joj sad sam se setio kad mi je bilo najneprijatnije, kad se pojavi varis, pa kad kenjaju na terasi, pa kad kao saljivo pita kepeca da li mu je nedostajao, pravi onaj momenat na koji se smeje stoka iz bioskopa a mene blam iako nisam nista kriv.

Link to comment

a nesto mi ne deluje kao da je vojska od Boltona bila preterano ostecenja u borbi sa genijalnim takticarom Stanisom.

 

пешадија која није у формацији на коју јуриша коњица и спреда и са бокова, реално тотални масакр, не знам како је само станис завршио у оној шуми

Link to comment

Dorn mi je ipak hajlajt ove sezone. Ne znam šta mi je gluplje. Od nazovi "zapleta", po kojem ova dva jebivetra idu dole sami kao Betmen i Robin da otmu curicu, preko debelo razočaravajućih peščarki (jedino je ona barely legal scena bila neki plus), kilavog Area Hotaha i Dorana, do ove scene sa Mirselom - stigla u hrvatsko primorje i odmah trovanje nečim. Žali bože para za te španske zamkove. Mogli su to snimiti i na imanju neke od naših estradnih zvezda - i tu ima mermera i raznih statua sfingi, harpija i ko zna čega sve ne.

 

To sa gledanjem u sveću jeste intenzivna stvar, ali razmerama ipak manja od Dorna.

 

 

Ali globalno gledano, napravili smo puni krug - Dothrakiji jašu u krug u onoj istoj dolini u kojoj je Ned Stark još u prvoj epizodi odrubio glavu dezerteru Noćne Straže (isis style). Mislim da oni uvek tako jašu u krug kada hoće da naprave one vanzemaljske krugove u žitu.

Koliko god se ceo auditorijum na početku žalio kako su scene koje su trebale biti masovke (turnir, Blackwater...) odrađene jadno, sad ova dva dušbega guraju CGI masovke gde god stignu.

Link to comment

ma jesu.

al jebote da te jebo, sta sam, mimo tih sisa, upravo odgledao?

neko je znaci placen da pise one budalastine?

ma ja mislim da ona dva idiota placaju sve to, nema sanse da njih neko placa da ono pisu... a debeli kada vidi dolar, oci mu iskoce i ni ne vidi(a i ne interesuje ga kanda puno) da mu osakatise knjigu.

Link to comment

Mislim da su oni i debeli raskinuli. Ljuti gledaoci mu šalju ljute mejlove, a on preko svog bloga odgovara da nema nikavu kontrolu ni vezu više sa serijom i da šalju to sve na pogrešnu adresu. Žali se da dobija po 1000 mejlova dnevno i da nema vremena da odgovara na to, jer šatro piše knjigu. Videlo se pre još x vremena da se Martin nešto uvredio i distancirao kad je video šta su mu napravili sa delom. Ali zinulo mu u početku dupe na pare i eto mu ga sad na. Prošao je kao Sansa koja se bila zaljubila u Džofrija i otišla da cinkari ćaleta Neda kod Sersi da hoće da ih odvede nazad na Sever.

 

 

 

Edit: mada još jedan od bisera mi je gledanje reakcije gledalaca na sve ovo. Zavetovanje emocionalno nestabilnih gledalaca da neće više gledati seriju zbog ubistva Džona (of all things). Navikli ljudi da znaju da mogu da računaju na Šona Konerija ili Kerija Granta do kraja filma jebiga i ovo im samo izaziva autizam više nego vakcine u detinjstvu.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

a on preko svog bloga odgovara da nema nikavu kontrolu ni vezu više sa serijom i da šalju to sve na pogrešnu adresu.

 

ок, овде је битан контекст, тај његов блог пост је уследио након епизоде спаљивања клинке, а ова двојица су рекли да им је мартин рекао шта треба да се догоди по том питању, из тога, то што је написао на блогу представља и избегавање да коментарише дешавања из књиге која још није ни изашла у штампу... наравно не улазим у то какав је његов однос са њима ни шта он мисли о томе шта они раде, али углавном је давао дипломатске изјаве, пре пар месеци је изјавио да је ово једна од најбољих адаптација неке књиге икада, тако да сам прилично сигуран да је и то на блогу дипломатска изјава, само овога пута са циљем да избегне да говори о томе шта ће бити у књизи

Edited by Dionysos
Link to comment

Mislim da su oni i debeli raskinuli. Ljuti gledaoci mu šalju ljute mejlove, a on preko svog bloga odgovara da nema nikavu kontrolu ni vezu više sa serijom i da šalju to sve na pogrešnu adresu. Žali se da dobija po 1000 mejlova dnevno i da nema vremena da odgovara na to, jer šatro piše knjigu. Videlo se pre još x vremena da se Martin nešto uvredio i distancirao kad je video šta su mu napravili sa delom.

Ovo što si pomenuo se prvi put pojavilo nakon silovanja Cersei, ali od pre 7 dana ovde postoji nekoliko važnih momenata. Nakon tornada koji se digao u blogosferi nakon Ramsay-Sansa prve bračne noći, pa još paljenja Shireen na lomači, konačno je u širem krugu počelo da se primećuje da je sve ovo pisano po nekim knjigama i slučajno odjednom svi u glas govore "Alo braćo koji vam je kurac, pa ovo nije nigde ovako napisano"

 

Došlo je do toga da su D&D nakon epizode 9 počinili kardinalni greh - nakon prvobitne reakcije gledalaštva, morali su da se vade ko pizde "Eto nama je Martin rekao da će Shireen spaliti u šestoj knjizi", što je do sada bilo nepojmljivo, to je ogroman spoiler između dva sveta, naravno da će sledeće sezone donositi spojlere, ali niko ne može biti siguran jesu li po Martinu ili su ih ova dvojica izmislili. Koliko god Martin da je bio zadovoljan ovolikim hajpom prošlih sezona, ne mogu a da ne mislim da mu ovo itekako ide na qrac.

Link to comment

Pa da, knjiga se završava bukvalno tu gde i ova epizoda, dakle nagađamo.

 

Da je mrtav su minimalne šanse. Melisandre se sad u finalu navrat-nanos vraćala na Zid, verovatno im je potrebno da bude tu da ga nekako oživi. Inače su stvarno mogli da je ostave kod Stannisa.

 

 

Zasto?

Edited by MiddleClass
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...