Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

nisi u pravu. jaqen je ili prvosvestenik ili avatar many faced god-a. unistio je svoj fizicki vessel - telo da bi snatchovao drugo telo (i transformisao se u preferirani oblik). samo telo koje je unistio je bezvredno, ali nije bezvredno to "telo" (odnosno ziva, autonomna osoba) u koje je presao posto je to ova devojka - znaci ima jednog kompetentnog followera manje.

 

edit: a zauzvrat ima nekompetentnu coravu arju

 

 

Pa dobro to stoji ali mislim da je i many faced-u jasno da je ova mala ipak od Starkova i da se moze iskoristiti konkretnije od nekih manje bitnih followera. 

Link to comment

potato, potejto

 

i svi sad znamo da ce djon snou da ozivi? niko ni suzu da pusti. jesam reko da mora biti neka sokantna smrt...

ne znamo da li ce da ozivi... nece biti skroz u ocinu, ali pitanje je da li ce Melisandre da mu podari kiss of life(postoje cak indicije da je Jon Azor Ahai, da mu Rhaegar tatko...) , ili ce da bude warg pa da kroz Ghosta isterorise Others ali to nekako nema puno smisla, a mozda ce kao warg kroz Davosa da vodi strazu... samo koji kurac ce Melisandre onda da radi, i ko ce da zajase zastitnicu ljudskih prava dok ona jase zmajeve, boga pitaj...

 

uglavnom, debeli je rekao da su spisi za Winds of Winter predani, pa bi mogli saznati sve i pre naredne sezone

Link to comment

Veruju Greywormu jer je jedini od Unsullied preživeo - izboli smo nožem 10,000 evnuha a samo ovaj jedan se ne da, mora da tu ima nešto, hajde da ga proglasimo za regenta. 

 

Meni ne bi smetalo to što Tyrion i ovo dvoje ostaju da vladaju gradom, realno koga briga za grad, ali neverovatno je koliko vremena posvete dogovaranju i pregovaranju starring Daario Naharis. (Koga svi slušaju iz nekog razloga.) "Hoću ja da tražim khaleesi! Nećeš ti, ja ću! Nećeš ti, nego ja! Ali ja je volim više! Ali ti si mali, ne možeš da jašeš kao mi normalni! A ti nemaš pišu!" I tako jedno 10 minuta :o

 

Ceo mehanizam paljenja sveće je fantastično glup od starta. 1. Sveća nije reflektor, ne vidi se sa kilometra razdaljine, i gasi se od vetra. 2. Sveće i baklje pale razni ljudi po dvorcu iz raznih razloga. 3. Šta koji moj treba da uradi ona baba kad vidi sveću, ili Brienna kasnije, da ujaše i razjebe Remzijevo obezbeđenje? Čemu je sve to trebalo da posluži i kako?!

 

 

Pri tom je ako se dobro secam ona svojim ostrim okom svecu uocila i pre mraka :D

Link to comment

него код џоновог васкрсења мени та идеја помало смета, пошто смо имали тог берика који је (или онај његов свештеник) рекао нешто у стилу да се са сваким враћањем врати мало другачији, у књизи има та дама каменог срца која је исто другачија особа од лејди кетлин (или сам погрешно то доживео?), а ту је и планина, који јесте враћен другачијом методом, али постоји јасна идеја да враћање из мртвих има своју цену, стога, џон сноу, који није баш сасвим џон сноу, некако ми не лежи то

Beric jeste rekao da se svaki put vrati sa "malo manje sebe samog", malo manje svoje duše, esencije, šta god, ali Jona bi ova morala da vrati samo jednom. Plus, Jon je warg i povezan sa Ghostom, prolog pete knjige vrlo jasno sugeriše da wargovi mogu potpuno da se sačuvaju od smrti uskačući u drugu osobu ili životinju.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Šta koji moj treba da uradi ona baba kad vidi sveću, ili Brienna kasnije, da ujaše i razjebe Remzijevo obezbeđenje? Čemu je sve to trebalo da posluži i kako?!

 

такође и шта док свећа не гори, претпоставка да је санса ок? ако је та баба била у дослуху са бријеном, а ваљда јесте, због те приче са свећом, онда и бријена зна да је баба зглајзнула и шта јој онда треба да санса упали свећу да би знала да јој је потребна помоћ

Link to comment

Ma najbolje je što Sansa pouzdano zna da je baba odrana i mrtva, ali ipak ide da (joj) upali sveću na prozoru :isuse: Čemu li se nada, da je pratila ona visoka ružna koju je srela hiljadu kilometara južnije u kafani, i da sad čeka isti signal?

 

него код џоновог васкрсења мени та идеја помало смета, пошто смо имали тог берика који је (или онај његов свештеник) рекао нешто у стилу да се са сваким враћањем врати мало другачији, у књизи има та дама каменог срца која је исто другачија особа од лејди кетлин (или сам погрешно то доживео?), а ту је и планина, који јесте враћен другачијом методом, али постоји јасна идеја да враћање из мртвих има своју цену, стога, џон сноу, који није баш сасвим џон сноу, некако ми не лежи то

 

I meni smeta, zato sam se nadao (a kind of se nadam i dalje) da će se ispostaviti da nije stvarno mrtav nego ga ova nekakvim mumbo-jumbo glupostima izleči. Wargovanje bi moglo da malo ublaži "meh" efekat, ali ipak nekako mora da se zakrpi fatalno izbodeno telo da bi se ovaj vratio u njega, a ne znam kako to Martin misli da uradi bez woo Melisandre.

 

I Beric i Catlyn su, reklo bi se, suštinski iste osobe posle vraćanja u život. Njega je sjebala ta repeticija, ginuo je čovek desetak puta, zamor materijala. Nju je više sjebao šok pre smrti, odlepila je već tada.

 

Gregor je nešto skroz drugo, nema veze sa živim Gregorom. Više je nekakav flesh golem, čini mi se.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

mislim da je ketlin ispala losije jer je duze bila mrtva

 

sto te kasnije dignu to si vise zombiran, a to se prevodi i u situaciju kad te mnogo puta dizu jel...life essence ti se trosi ili stagod (a dok lezis mrtav lagano tinja dok ne zgasne)

 

edit: ^ ovo je meni sasvim ok.

 

mislim da se da predvideti da ce dzon biti dignut u kratkom roku i racunam da ce biti okej

Edited by Krošek
Link to comment

U svakom slučaju zvuči kao Dungeons & Dragons, možda deo zapleta u sledećoj sezoni bude materijalna komponenta, dijamanti u vrednosti od 5.000 gp, zbog kojih će Melisandre da skokne u Braavos da uzme potrošački kredit?

Link to comment

Pa da, knjiga se završava bukvalno tu gde i ova epizoda, dakle nagađamo.

 

Da je mrtav su minimalne šanse. Melisandre se sad u finalu navrat-nanos vraćala na Zid, verovatno im je potrebno da bude tu da ga nekako oživi. Inače su stvarno mogli da je ostave kod Stannisa.

Link to comment

 1. Sveća nije reflektor, ne vidi se sa kilometra razdaljine

 

Ovo nije tacno. Teoretski maksimum vidljivosti svece mnogo je veci od jednog kilometra, sto se moze lako izracunati ako se sveca uporedi sa zvezdom magnitude 6 (dakle, minimalno vidljivog objekta na nebu) i odatle krene sa kalkulacijom.

 

Ovo su teorijske postavke. No, postoje i eksperimentalne potvrde koje su radjene u terenskim uslovima*. Godine 1889. nacinjen je eksperiment, pod patronatom Medjunarodnog pomorskog kongresa, sa ciljem da se utvrdi vidljivost svetla na pucini. Kao osnovna jedinica uzeta je jedna stara kandela (svetlost koju emituje sveca od spermaceta, teska jednu sestinu funte, koja gori tempom od 120 grena na sat). Takva sveca videla se na moru do daljine od jedne nauticke milje (1850 metara). Eksperimenti su ponovljeni u Holandiji i dali su priblizne rezultate.

 

Brionne je mogla videti svecu, q. e. d.

 

Nature 52, 232-232 (04 July 1895)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ma najbolje je što Sansa pouzdano zna da je baba odrana i mrtva, ali ipak ide da (joj) upali sveću na prozoru :isuse: Čemu li se nada, da je pratila ona visoka ružna koju je srela hiljadu kilometara južnije u kafani, i da sad čeka isti signal?

 

 

 

 

 

Pa dobro ne uzda se u to da je baba sama vec da ima saucesnike i da ceo North remembers. A sudeci po brojnosti vojske Boltona North je dobio alchajmera.

 

@Vasa da li se sveca vidi isto tako i po danu? posto ne da je dan kada gleda svecu nego je dan cak i kada se zavrsi borba i kada rokne Stanisa.

Link to comment

@Vasa da li se sveca vidi isto tako i po danu? posto ne da je dan kada gleda svecu nego je dan cak i kada se zavrsi borba i kada rokne Stanisa.

 

Da li ti mislis da su u Medjunarodnom pomorskom kongresu sedele budale? Samo nocu, naravno, a sad si mi se usro u teoriju  :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...