Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Aha, osim što je Raffu tu odavno isekla neku venu na butini i on sve vreme krvari, praktično je mrtav čovek samo to još ne zna. Samo ga zavlači da joj kaže to "you have to carry me" pre nego što ga dokrajči.

 

па није баш одавно, разменили су можда 5 реченица од резања бутине до резања врата

 

ок, можда је ствар укуса, али мени та сцена из књиге није ништа боља од ове из серије https://archive.is/6UYCu#selection-1537.0-1605.32

Edited by Dionysos
Link to comment

cek, jebote, sto bi ubijala djejmija? ovo sve ludje i ludje i ne zna se sta je gore serija ili knjiga. :fantom:

Aj kad već pitaš... ona i Podrick se klackaju okolo u uzaludnoj potrazi za Sansom i dešava im se svašta nešto nebitno, da bi na kraju završili sa onim nekim hajducima kod kojih je Arya bila jedno vreme u ne znam kojoj sezoni - onih čijeg vođu je neki sveštenik Lord-of-Lighta vratio iz mrtvih X puta? E pa, u jednom trenutku više nije mogao da ga vraća i taj je sad stvarno mrtav, ali je sveštenik zato vratio iz mrtvih Catelyn Stark (!) posle Crvene svadbe. Mentalno poremećena i udobno prerezanog grla, ona sad vodi tu hajdučiju, tera ih da hvataju i vešaju svakog Freya ili Lannistera na kog naiđu i ništa je drugo ne zanima. Tako da kad naiđu na Brienne, rahmetly Lady Stark (nee Lady Stoneheart) provali da ona radi za Džejmija, za njegov račun luta i traži njene ćerke, i hoće da je obesi. Na kraju se nagode da kao neće da je obesi ako joj ova dovede Džejmija (da presumably obesi njega). Brienne prvo neće, već visi sa grane, ali onda kao pristane. Posle je vidimo samo u još jednom poglavlju, dođe kod Kingslayera i kaže mu nešto u stilu "Našla sam Sansu, ali moraš sam da pođeš sa mnom ako hoćeš da je vidiš." I on kao pođe, budala.

 

Sad kad prepričavam vidim i sam koliko suludo to sve zvuči, reći ćeš da je još veće sranje nego ovo u seriji, ali u knjizi kinda sorta ima mnogo više smisla nego ovako sažvakano :D

 

ок, можда је ствар укуса, али мени та сцена из књиге није ништа боља од ове из серије https://archive.is/6UYCu#selection-1537.0-1605.32

 

Ovde knjiga uopšte nije bitna, prosto su drugačija očekivanja kad ti se nešto prikazuje na ekranu. Neće na papiru da ti stoji tri pasusa opisa kako se neko davi sopstvenom krvlju, tu je prihvatljivo da radnja prosto ide dalje. Ali za TV - ako se stvar prikazuje vizuelno onda mora da izgleda dobro, dakle ne može da te neko recne po vratu i ti samo sklopiš oči i skljokaš se! Mislim može, vidi se to stalno i u serijama i u filmu, ali užasno je glupo i ofrlje tretirano.

Link to comment

Sad kad prepričavam vidim i sam koliko suludo to sve zvuči, reći ćeš da je još veće sranje nego ovo u seriji, ali u knjizi kinda sorta ima mnogo više smisla nego ovako sažvakano :D

Jbt kad stoji ovako napisano, prosto i meni dođe da kažem da je sranje :D

Link to comment

Mislim može, vidi se to stalno i u serijama i u filmu, ali užasno je glupo i ofrlje tretirano.

 

па да, то је класика код снимања таквих ствари, није то до ове двојице, просто стандарди... или да споредни ликови гину од метка/стреле било где у тело, док главни увек имају шансу за последњу реч, и гомила других тропеа, иритантно може да буде, али је тако већ дуго времена... барем ја због тога и не обраћам пажњу на то нити ми смета...

 

нпр. и држање некога на нишану са луком и стрелом је реално бедастоћа, направљена вероватно да би гледалац могао на неком подсвесном нивоу да препозна тај гест, из примера пушке или пиштоља

Link to comment

zasto se ovaj ubijo ako je all the same to the many faced god. sad ima jednog operativca manje (ovu devojku koja je prosla kurs). pa koji je djavo uopste trenirao arju koja je nesposobna da obavi najjednostavniju radnju i iz dana u dan potvrdjuje da ne kapira koncepciju. bolje vrabac na grani nego golub u ruci, ok.

Edited by Krošek
Link to comment

@Vini pa nije ni cudo sto je digao Lady Stark kad su joj samo malo zasekli vrat bez dzaranja dusnika  :fantom:

 

@Krosek pa nije se ubio, niti je ubio klinku. Ubio je babu ili ko zna koju nebitnu sluzavku many faced god-a.

Edited by *edited by mod
Link to comment
 

Sad kad prepričavam vidim i sam koliko suludo to sve zvuči, reći ćeš da je još veće sranje nego ovo u seriji, ali u knjizi kinda sorta ima mnogo više smisla nego ovako sažvakano  :D

you bet. ja sam u medjuvremenu zaboravio zasto djejmi salje brajanu da trazi sansu. a i zaboravio sam kako ona pocne da sluzi njega. i zasto na pocetku uopste krene da sluzi ketlin. u principu sve vezano za taj lik nakon renlijeve smrti mi nema previse smisla i jako je neuvjerljivo :lol:

 

btw, ja sam kao aksiom prihvatio da ti uzivas u odgovaranju na nasa glupa pitanja, pa te ne stedim.

Edited by Timmi
Link to comment

@Timmi: Naravno da ne uživam, I suffer for my art. A Jaime je kao postao pošten pa hoće da se oduži pokojnoj Starkici, zato šalje Brienne (koja i dalje navodno radi za nju) da nađe ćerke i odvede ih na neko bezbedno mesto. Ali Lady Stoneheart to ne zna ili ne prihvata, misli da je Jaime poslao ovu da klinke odvede nazad kod njega. Samo što ne znam koji će mu krasni sad.

 

@Edited: Pa to ti kažem! :D Možda se i sama digla iz mrtvih, ko će ga znati.

 

A jedan od assassina se ubio definitivno, sam je zgutao otrov, niko ga nije terao. Još je ispalio i parolu "Only death can pay for life" - kao pošto je Arya ubila Tranta, sad mora još neko da umre? :blink: Potpuno suprotno je bilo kad je Jaqen to originalno rekao - tada je Arya njega i onu drugu svojicu kao spasila da ne izgore, pa je zato hteo da kompenzuje sa tri ubistva po njenom izboru. Ovo je više "only death can pay for death". 

 

па да, то је класика код снимања таквих ствари, није то до ове двојице, просто стандарди... или да споредни ликови гину од метка/стреле било где у тело, док главни увек имају шансу за последњу реч, и гомила других тропеа, иритантно може да буде, али је тако већ дуго времена... барем ја због тога и не обраћам пажњу на то нити ми смета...

 

нпр. и држање некога на нишану са луком и стрелом је реално бедастоћа, направљена вероватно да би гледалац могао на неком подсвесном нивоу да препозна тај гест, из примера пушке или пиштоља

 

Jeste, zato kažem da mi je pet peeve generalno. Ne bih se usudio da očekujem od Cock Merchants da urade išta bolje od ostalih kolega.

 

A to držanje na nišanu strele je isto bilo smejurija :D Još u jednom trenutku kao spusti luk pa malo priča, a onda ga opet nategne kao, e sad ću da te spičim u nogu da mi ne pobegneš...

Link to comment

@Krosek pa nije se ubio, niti je ubio klinku. Ubio je babu ili ko zna koju nebitnu sluzavku many faced god-a.

 

nisi u pravu. jaqen je ili prvosvestenik ili avatar many faced god-a. unistio je svoj fizicki vessel - telo da bi snatchovao drugo telo (i transformisao se u preferirani oblik). samo telo koje je unistio je bezvredno, ali nije bezvredno to "telo" (odnosno ziva, autonomna osoba) u koje je presao posto je to ova devojka - znaci ima jednog kompetentnog followera manje.

 

edit: a zauzvrat ima nekompetentnu coravu arju

Edited by Krošek
Link to comment

Potpuni hajlajt epizode: "You want a good girl, but you need the bad pussy". Momenat koji vas podseti šta tačno znači "lol". Laughing. Out. Loud.

 

Što se tiče hajlajta sezone, teško je reći, no voleo bih ponuditi tri kandidata

 

1. Brienne 8 epizoda gleda u toranj 24/7, i kad konačno sveća zablista, ona ubija (?) Stannisa po šumi. Sjajno.

 

2. Način na koji D&D (B&W, cock merchants) razrešavaju i rezonuju - Daario kaže Tyrionu Ti moraš da ostaneš ovde i da vodiš ovaj grad, čudni patuljče koga niko iz grada nikada nije video. A uz tebe moraju ostati Greyworm jer narod veruje njemu (!), oko tebe imaš i Unsullied jer grad se uzda u njih (!!!) a eto ti je i Missandei, jer svako zna da ona govori za Khaleesi (!!!²). Imaš grad na pomolu bratoubilačkog rata i anarhije, jedino ti možeš da ga spaseš. And just because, here's Varys with the bromance moment.

 

3. Cela priča o Dornu, od prve do poslednje epizode. Maestralno. Fantastično.

 

 

Od fejlova još večeras, jesu baš morali onog malog Ollyja da stave da dokrajči Jona posred srca junačkoga? Naravno da su morali, glupo pitanje. Uza sve facijalne grimase od 15 sekundi kao da je glumu učio od Daenerys.

 

 

 

Da ne ispadne samo da serem, scena sa Cersei je bila savršena. Od početka do kraja, odlično urađeno. A i Lena je :wub:

Link to comment

Veruju Greywormu jer je jedini od Unsullied preživeo - izboli smo nožem 10,000 evnuha a samo ovaj jedan se ne da, mora da tu ima nešto, hajde da ga proglasimo za regenta. 

 

Meni ne bi smetalo to što Tyrion i ovo dvoje ostaju da vladaju gradom, realno koga briga za grad, ali neverovatno je koliko vremena posvete dogovaranju i pregovaranju starring Daario Naharis. (Koga svi slušaju iz nekog razloga.) "Hoću ja da tražim khaleesi! Nećeš ti, ja ću! Nećeš ti, nego ja! Ali ja je volim više! Ali ti si mali, ne možeš da jašeš kao mi normalni! A ti nemaš pišu!" I tako jedno 10 minuta :O

 

Ceo mehanizam paljenja sveće je fantastično glup od starta. 1. Sveća nije reflektor, ne vidi se sa kilometra razdaljine, i gasi se od vetra. 2. Sveće i baklje pale razni ljudi po dvorcu iz raznih razloga. 3. Šta koji moj treba da uradi ona baba kad vidi sveću, ili Brienna kasnije, da ujaše i razjebe Remzijevo obezbeđenje? Čemu je sve to trebalo da posluži i kako?!

Link to comment

него код џоновог васкрсења мени та идеја помало смета, пошто смо имали тог берика који је (или онај његов свештеник) рекао нешто у стилу да се са сваким враћањем врати мало другачији, у књизи има та дама каменог срца која је исто другачија особа од лејди кетлин (или сам погрешно то доживео?), а ту је и планина, који јесте враћен другачијом методом, али постоји јасна идеја да враћање из мртвих има своју цену, стога, џон сноу, који није баш сасвим џон сноу, некако ми не лежи то

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...