Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

uini, pa ti volis knjisku kalisi :o

 

Odakle ti to? :unsure: Možda samo u poređenju sa ovom TV travestijom.

 

U knjizi je prilično cool lik na početku, da bi od kako se proglasila za osloboteljicu robova usledila beskrajna tinejdžerska preganjanja o tome da li je seksiji Hizdahr sa ufitiljenom bradom ili Grazdan obrijane glave ili ipak njen u indigo ofarbani Dario, za koga ću da se udam, oh me, oh my. I tako 300 strana.

 

Kapiram da je Martin svesno hteo da prikaže u kakav je mladalački duhovno-intelektualno-profesionalni glib zapala, da bi onda doleteo zmaj i odneo je iz svega toga u poslednji čas. Uzjahivanje Drogona u areni simbolizuje ili prvu menstruaciju ili prvo seksualno iskustvo, posle bi valjda trebalo da nije kenjkava tinejdžerka nego najzad odrasla žena.

Link to comment

htio sam da napisem "ne volis" :isuse: jedno "ne" bas moze da promijeni znacenje recenice :(

 

mislio sam da citaoci navijaju za kalisi, psoto je ocigledno ona glavni lik. ako je knjiga dobro napisana, jel.

Edited by Timmi
Link to comment

htio sam da napisem "ne volis" :isuse: jedno "ne" bas moze da promijeni znacenje recenice :(

 

mislio sam da citaoci navijaju za kalisi, psoto je ocigledno ona glavni lik. ako je knjiga dobro napisana, jel.

Није она главни лик. Неко се несрећници испраних мозгова прже на змајеве и тај јефтини ЕФ.

Link to comment

Ma izbacili su definitivno, s obzirom da su joj tamo poslali prosca (Doranovog sina Kventina, Arijaninog mlađeg brata) da joj ponudi taj savez i sebe kao bračnog druga. U plaćenika zaljubljena ćurka ga naravno sa podsmehom odjebe, onda se desi ovo što se desilo i seriji sa Drogonom, tj. ona odleti u nepoznatom pravcu, a mladi Kventin u pokušaju da je impresionira tj. ukroti i on sebi zmaja, oslobodi ona druga dva što su ostali u lancima... i naravno bude spržen. Onda ta dva zmaja lepršaju okolo po gradu i pale šta stignu, dok im majka i stariji brat nisu tu.

 

ima teorija da će Arijana da se pojavi u nedelju. kao čuvali je za sam kraj. širile se svojevremeno glasine o pojavi koja se držala u tajnosti na snimanju pa sad ima onih koji misle da je to Arijana... 1 loodilo.

Link to comment

E svašta, pa šta će da uradi ako se pojavi u nedelju? "Dobar dan, kao što svi znamo ja sam ta i ta, od oca X i majke Y..."

 

Ali kad se setim finiša prošle sezone i fantaziranja kako će u poslednjoj sceni da se pojavi Undead Catelyn Stark zato što je na plaži u Hrvatskoj Lena Heady slikala kamenje koje je nagomilala u obliku srca :isuse:

Link to comment

kako nije? Rekao bih ona i djon snou.

 

Nije! Slušaj Vasića!

 

Ako bih baš morao da biram, ali baš baš morao, rekao bih da je Arja tzv. "glavni" lik.

Link to comment

@Uini

 

:lol: kud se toga seti

 

ma ovo za Arijanu je baš onako... prave se ljudi pametni.

ali meni zabavno da se bavim tim nagađanjima, ne znam kako drukčije da se više nakanim da gledam ovu seriju.

Edited by malkin
Link to comment

Pa to je isto kao što čitaoci nagađaju svašta dok čekaju godinama i decenijama i tisućlećima na sledeću knjigu... samo mnogo gluplje, naravno :fantom:

 

Mogao bi da padne jedan poll ovde, da se prebrojimo, ko misli da će na kraju jahači Mau Dau zmajeva biti Jon i Tyrion, a ko da će Arya da uleti umesto jednog od njih, a ko se pak uzda u Brana, a ko ide na longshot (Davos i Bron)?

Link to comment

sramim se priznati, ali ja sam Branov fan. nisam mogao debelguzom da oprostim onako malo Branovih poglavlja u ADWD. (al je zato Tirion tresao kitu na čamcu svakih 15 strana...)

 

pojma nemam kako misli da dovršava, apsolutno nemam mišljenje. ustvari ajde, naginjem tome da je Đonsnou najglavniji, ali sa Martinom čovek mora da bude oprezan, rags to riches, tj. od kopileta do kralja... suviše bi to bilo dobro a da ne poželi da ga sa'rani.

Link to comment

Ja tipujem da će jahači biti Dany, Jon, i Tyrion ali će Bran u jednom trenutku da warguje nekog od zmajeva, da će Arya nekog važnog da ubije i verovatno i sama da zagine, da će Jaime da udavi sestru, i da će Rickon da nasledi Winterfell. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...