Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

E pas me ebo što sam očekivao od devete epizode makar nekakav kvalitet.

 

Celo zlopaćenje po Dornu je dobilo sjajan klimaks. Pre par nedelja još reko, naivan, "Ma sigurno negde voze sa ovime, neće valjda da puste Myrcellu voljno da se vrati sa Jaimijem", neko mi još reko da će baš biti tako glupo i gluplje, i ispade tako. Doran samo da je pustio Myrcellu nego još pošalje i sina naslednika u KL, u zmijsko gnezdo. Bilo bi jako dobro da neko napravi od cele sezone 5 jednu celinu sa isečenim insertima samo iz Dorna. Cersei govori da Jaime ide u Dorn, ovaj pita Bronna da ide sa njim, tuku se, upadnu u grad, hapse ih, puštaju ih, sa Myrcellom. Za kraj, onaj iznenadni LGBT govor Jaimeiju na kraju svega. Čemu to služi?

 

Je l neko brojao koliko su puta Arya i Meryn Trant izmenjali poglede? Beše li šest komada? A za sve to vreme zaboravila svoju pravu metu, pa onaj zli prodavac životnog osiguranja može i dalje da ugnjetava mornare i kapetane surovo odbijajući da im prihvati polise osiguranja.

 

Oh gospode, kakva scena u Mereenu... gladijatori se mlate na život i smrt, a ovo dvoje raspravljaju filozofski o smislu nasilja, u uši im Dario šapuće statistiku kao Aca Stojanović, i još uleće Tyrion da pwnuje Hizdara. Kako bi bilo do jaja da su dvojica gladijatora samo stali rezignirano i napustili arenu dok se ovo troje naglas prepiru. Mormontov salto mortale je bio sjajan, tu sam već prsnuo od smeha. A pobuna maskiranih, brilliant, just fucking brilliant, em što ubijaju nemilice ko god im padne pod ruku (?), em što sjebaše (opet) najbolje komandose na svetu, SAS-ovce svog vremena, kao Rodi i Okultis crvene mundire. Ali cirkus kad je Drogon konačno sleteo... pa jebo te :mellow:

 

 

Shireen i Stannis... jedino pozitivno što mogu reći za celu scenu je kad su već navodili vodu na tu vodenicu, bar su išli do kraja, nisu došli do pola s nekim kenjkavim izgovorom i milošću u poslednji čas, ali čemu onda onaj dirljiv momenat između Stannisa i Shireen ranije, ovo je sada sve potpuno suludo. Živ nisam da vidim kako će Rlooorrrrr da im se oduži za žrtvu. Doduše, Shireen je u knjizi i dalje na Zidu zajedno sa ovom ludačom, pa nije isključeno da će je stvarno spaliti.

Link to comment

Bilo bi jako dobro da neko napravi od cele sezone 5 jednu celinu sa isečenim insertima samo iz Dorna. Cersei govori da Jaime ide u Dorn, ovaj pita Bronna da ide sa njim, tuku se, upadnu u grad, hapse ih, puštaju ih, sa Myrcellom. Za kraj, onaj iznenadni LGBT govor Jaimeiju na kraju svega. Čemu to služi?

khm, khm. ja imam teoriju da je sve ovo set up za scenu koja ti nedostaje.

 

kako je u knjizi?™

Edited by Timmi
Link to comment

khm, khm. ja imam teoriju da je sve ovo set up za scenu koja ti nedostaje.

 

kako je u knjizi?™

Šta, da će neki konačni rasplet Dorn priče da bude u E10? Sve više sumnjam u to.

 

U knjizi Jaime Dorna vid'o nije. A princ Doran je imao prilično mamojebački dugoročni plan za osvetu Lannisterima, od kojeg nema naravno ništa.

Link to comment

Šta, da će neki konačni rasplet Dorn priče da bude u E10? Sve više sumnjam u to.

 

U knjizi Jaime Dorna vid'o nije. A princ Doran je imao prilično mamojebački dugoročni plan za osvetu Lannisterima, od kojeg nema naravno ništa.

ma scena se vec desila, jebem te. nije bitna za seriju, ali je bitna za gledaoce.

Link to comment

je li martin ili dvojac smislio scenu spaljivanja deteta? 

 

edit: aha. vidim gore. okej.

Edited by McCabe
Link to comment

E pas me ebo što sam očekivao od devete epizode makar nekakav kvalitet...

 

DogHumpGifPurplePillow.gif

 

 

 

Sramim se priznati, ali tokom cele "borbe" u areni sam priželjkivao da prikolju Ser Zaraznog. Tokom cele one "naučiću vas kako da se odbranite od manga - celog i na kriške" buđavi zamahne mačem, pa pogleda prodornim pogledom u nju da vidi da li ga je videla kako je zamahnuo. Krepaj stari astrolože!

 

 

- "Šta da radimo sa peščarkama ovaj put?"

 

- "Neka jedna od njih gurne sisu kroz rešetke!"

 

- "Ali to smo uradili u prošloj epizodi?!"

 

- "Hm, dobro. Onda neka igraju neke falš dornjanske šuge!"

 

- "Brilijantno! U kure te ljubim, ni sam ne bih bolje smislio!!!!"

Link to comment

khm, khm. ja imam teoriju da je sve ovo set up za scenu koja ti nedostaje.

 

kako je u knjizi?™

Потвпуно другачије, има десетак ликова који се не појављују у серији.

 

mene sada samo zanima da li ih je jorah sve zarazio grayscalom ili sta, posto se dosta ljudi drzalo za ruke u toj pometnji.

То је најбоље.  :lol:

Link to comment

puno gadnih stvari sam gledao ali po prvi put sam morao tvseriju da premotavam unapred. zapravo, ni ne sećam se kada sam nešto premotavao unapred. 

 

ova serija je govno nad govnima i jedino je vredi gledati zbog golotinje.

Link to comment

puno gadnih stvari sam gledao ali po prvi put sam morao tvseriju da premotavam unapred. zapravo, 

 

brutalna scena. ja imam utisak da su ova dvojica rešili da budu veći GRRMovi od Martina, pa su uzeli da šokiraju publiku neočekivanom smrću. i onda je to ispalo tako kako je ispalo.

 

lik Stanisa su saterali u ćošak; od decidiranog odbijanja da Melisandri dopusti da priđe Širin pa do spaljivanja naslednice-jedinice zarad ispunjenja nekakve lične sudbine može da se dođe samo potpunim gubljenjem razuma. valjda misle kako su na baš kul način prikazali dokle čoveka može da odvede ta 1 igra prestola!

 

a +1 na sve što rekoste o avanturi u Dornu. da je deo spinof komedije o avanturama veselih drugara Džejmija i Brona bilo bi odlično, ovako je totalni wtf.

Link to comment

Meni malo bilo čudno takođe što su u onoj areni dve trećine posetilaca u stvari sons of harpy. Kontrola pri ulazu na stadion kao za derbi. A nijedan od Unqualified stražara - koji su bili u auditorijumu raspoređeni - nije video ništa sumljivo, jer nisu uključili svoj set top boks na kojem piše dvbt. Voleo bih da mogu da kažem "i ako je od Beniofa i Vajsa - mnogo je", ali ne mogu.

 

 

 

Odoh na youtube da gledam "reactions to...".

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...