Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Kakva li je to idiotarija... Zašto se onda svi toliko plaše zime? Prosto prineseš na žrtvu ponekog princa ili princezu kad god padne prvi sneg, i rešio si problem. Kraljevi i kraljice ne treba ništa da rade osim da intenzivno proizvode potomstvo, svi srećni, svi zadovoljni.

 

Meni je za lik Melisandre bilo zanimljivo upravo to što ne znaš koliko blefira a koliko stvarno izvodi neka natprirodna sranja. U knjizi samo shadow baby ne može da se objasni racionalno, sve ostalo je 90% smoke & mirrors... U seriji spaljuje kraljevu ćerku jedinicu da bi dozvala proleće :isuse:

 

Eh pa to je zato sto je ovo one true religion. Ovi pagani sa seven gods nemaju pojima za to. Ali generalno i dalje je smoke, mirrors and dumb luck + shadow baby

Link to comment

Kakva li je to idiotarija... Zašto se onda svi toliko plaše zime? Prosto prineseš na žrtvu ponekog princa ili princezu kad god padne prvi sneg, i rešio si problem. Kraljevi i kraljice ne treba ništa da rade osim da intenzivno proizvode potomstvo, svi srećni, svi zadovoljni.

 

Meni je za lik Melisandre bilo zanimljivo upravo to što ne znaš koliko blefira a koliko stvarno izvodi neka natprirodna sranja. U knjizi samo shadow baby ne može da se objasni racionalno, sve ostalo je 90% smoke & mirrors... U seriji spaljuje kraljevu ćerku jedinicu da bi dozvala proleće :isuse:

 

Ja jos uvek mislim da je ona iluzionista a-la Dejvid Koperfild i da sve sto se istina desi je samo neverovatno kenja.

Cak i da u 10-toj epizodi otopi sneg, sta ce da jedu ? Mozda dolaze Amberi sa zalihama hrane ?

 

Inace, do sada sam verovao da ce Melisandra da spali Stanisa cim cuje da zmajevi ponovo lete, ali sad mislim da ce Davos da ga dokrajici

Link to comment

daj u kratkim crtama kako je u knjizi ovo sa zmajem.

Pa za početak, nema nikakve pobune. (Ni Tyriona, ni Mormonta.) Sons of the Harpy je stealthy pokret otpora, ne spopadaju nikog u po bela dana. Grad je pod opsadom jer su robovlasnici iz ona prethodna dva grada u kojima je oslobodila robove udružili da sjebu zmajevitu barbiku. U sred tih gladijatorskih igara upadne zmaj i počne da se hrani gladijatorima, obezbeđenje pokuša da ga ubije sa distance, Mau ne da, zatrči se u arenu, on pokuša i nju da spali i pojede ali ne uspe sasvim, ona mu se nekako baci na leđa da ga ukroti, on ispozdi i odleti u nepoznatom pravcu. Do kraja poslednje knjige, još se nije vratila u Meereen.

 

e da, dornjanka je ziva i zdrava :wub:

A još uvek je i najlepša na svetu, potvrdio Bron :wub: Jedina pozitiva iz ove epizode.

 

Čak i to u Dornu je sve neko ludilo... za šta tačno ona Elarija traži osvetu, za to što je njen dečko izazvao onu grdosiju na dvoboj i poginuo prošle sezone? :blink: Ko joj je kriv za to? A posle joj Doran kaže "sad ćeš da mi poljubiš prsten i zakuneš se na vernost inače ću da te ubijem" :isuse: Takve zakletve su pouzdane do mojega...

Link to comment

Ja jos uvek mislim da je ona iluzionista a-la Dejvid Koperfild i da sve sto se istina desi je samo neverovatno kenja.

Cak i da u 10-toj epizodi otopi sneg, sta ce da jedu ? Mozda dolaze Amberi sa zalihama hrane?

Pošalje mu sa Zida Jon Snow hrane, a kad pošiljka stigne, Melisandra trijumfalno kaže "Eto vidiš! Da nisi spalio ćerku, svega ovoga ne bi ni bilo..."

 

Jeste iluzionista, ali nije baš da je samo kenja. Ima neki ograničeni uvid u budućnost, pa ako ispravno interpretira to što je videla, može da izigrava čudotvorca. Ako pogrešno interpretira, onda jebiga. Ali u korenu svega je ogroman fail u interpretaciji - ona misli da je Stannis "chosen one" zato što proročanstvo ukazuje na Dragonstone, gde se ovaj slučajno nalazio kad je ona stigla. (Na Dragonstoneu se rodila Daenerys, ali Melisandre nema pojma ni o njoj ni o zmajevima.)

Link to comment

Pošalje mu sa Zida Jon Snow hrane, a kad pošiljka stigne, Melisandra trijumfalno kaže "Eto vidiš! Da nisi spalio ćerku, svega ovoga ne bi ni bilo..."

 

Jeste iluzionista, ali nije baš da je samo kenja. Ima neki ograničeni uvid u budućnost, pa ako ispravno interpretira to što je videla, može da izigrava čudotvorca. Ako pogrešno interpretira, onda jebiga. Ali u korenu svega je ogroman fail u interpretaciji - ona misli da je Stannis "chosen one" zato što proročanstvo ukazuje na Dragonstone, gde se ovaj slučajno nalazio kad je ona stigla. (Na Dragonstoneu se rodila Daenerys, ali Melisandre nema pojma ni o njoj ni o zmajevima.)

 

 

Sumnjam da ce mu Snow bilo sta poslati. Winter is coming, video je sta rade WWovi, sad uz svoje ljude mora da pazi i na divljane tako da nije kao da im cvetaju ruze i da mogu da se razbacuju. Na stranu to sto deluje kao da svi cekaju njegov pogresan potez pa da ga smaknu i krenu na divljane.

 

Mislim da je ovo slanje cisto da Sir Onion ostane neukaljan kao lik. Osim ako ne naprave idiotariju pa u fina push ka Boltonima ukljuce i preostale divljane.

Link to comment

fala, uini, zvuci jos gore. ovo spaljivanje cerke bi bilo preveliko odstupanje od knjige, zar ne? 

 

jel ima neki dio da je priblizno isti kao u knjigama? ovo s divljacima?

Edited by Timmi
Link to comment

Hm, pa verovatno je najsličnije ovo što se sa Cersei dešava... ujedno i najdosadniji deo knjiga. Sa divljacima je donekle slično, osim što je većina njih došla sama i predala se dok je Stannis još bio tu. Jon nije nigde išao po njih, njegova poglavlja su isto smrtno dosadna, samo pokušava da progura neki savez sa divljacima i sluša Melisandrina proročanstva (ona je ostala na Zidu, nije krenula dole sa Stannisom.)

Link to comment

Kod zmajice ima dvorskih intriga i smrtonosne dijareje (u vojsci koja joj opseda grad). Tyrion i njegova sidekick patuljica peru govna sa nekog debelog bolesnog Jabba the Hutt robovlasnika. Riveting stuff!

 

Zato je u knjizi jedna druga Dornjanka sexy za sve pare, zavodi kingsguarda koji je tu umesto Džejmija, a naravno da su je iz serije izbacili. BTW, i Cersei u knjizi bar ima juicy lezbo scenu sa nekom dvorkinjom od preko mora... Martin se na takve stvari loži kao Gareth Keenan.

 

Link to comment

Zato je u knjizi jedna druga Dornjanka sexy za sve pare, zavodi kingsguarda koji je tu umesto Džejmija, a naravno da su je iz serije izbacili. BTW, i Cersei u knjizi bar ima juicy lezbo scenu sa nekom dvorkinjom od preko mora... Martin se na takve stvari loži kao Gareth Keenan.

 

па не знам како бих се осећао читајући нешто тог типа где behind the scenes изгледа овако некако

 

d36d069a17c5c614539fafd6a60401263968f421

Link to comment

nego, niko da prokomentarise da su radnju opet prebacili u kupleraj. :D

 

Ovo je egzotični mediteranski kupleraj. Mene je u toj sceni razočarala činjenica da je  Meryn Trant skinuo oklop, po prvi put posle pet godina. Bio sam ubeđen da jede, spava, jebe, i sere u tom oklopu, ali ipak nije dovoljno hardcore, kao neki:

a92b2f182806d86195ec8e1145b6038139943fc5

 

BTW, kako je uspeo da neprimećeno nosi onaj kaput ispod oklopa? Ili taj kaput nosi u rancu, pa ga izvadi samo za kad svrati u bordel?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...