Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Pa dabome, a sto ti ranije izvede zakljucak da je uvek minus inace bi se zid istopio. Nisi koherentan. Nemos se led topit ako je ispod nule ba. Znaci imamo spring brejkove naravno

O bre čoveče... Rekoh da gore nema leta, a ne da je uvek minus. I zimi temperatura osciluje, ali nije dovoljno dugo toplo u dovoljnoj meri da se zid istopi. I sneg može da opstane i u plusu. Ako se setiš zime, desi se da je dan-dva toplije, sneg krene da se topi, pa onda udari hladnoća i stegne lepo to sve u ledaru. Dan kasnije može ponovo nosi sneg da padne preko toga.
Link to comment

Morao je Stanis regrutovati divljane da mu osvoje Vinterfel kad se vec dobro krecu i bore po zimi i snijegu/ledu.

 

Kakav danak neiskustvu mladjanog Barateona!

Link to comment

Ма ја реално немам појма на основу чега је Станис стекао епитет некаквог војсковође.

Link to comment

Ne znam ni ja odakle Stannisu reputacija, sve što znamo da je radio tokom pobune bilo je štekovanje u Storm's Endu i tvrdogvlavo gladovanje (dok mu Davos nije dovezao isporuku luka). Koliko se sećam par godina kasnije je učestvovao u pacifikaciji Iron Islands, ali tu su bili i Robert i Ned, dakle nije on bio in charge.

Link to comment

Ned Stark ga je nahvalio kao ratnika u S01E07 (možda 08) u dva dijaloga sa LF i sa Renlijem kad im je saopštio da je Stannis zakoniti naslednik trona, pomenuo je da se posebno istakao u gušenju pobune Balona Grejdžora.

Edited by J-♣
Link to comment

Ne znam ni ja odakle Stannisu reputacija, sve što znamo da je radio tokom pobune bilo je štekovanje u Storm's Endu i tvrdogvlavo gladovanje (dok mu Davos nije dovezao isporuku luka). Koliko se sećam par godina kasnije je učestvovao u pacifikaciji Iron Islands, ali tu su bili i Robert i Ned, dakle nije on bio in charge.

 

Ne znam kako je u seriji, ali je Stanis izdržao jednogodišnju opsadu Storm's Enda, onda osvojio Dragonstone, a onda je njegova flota razbila Greyjoye, koji su do tada važili za nepobedive na moru. Robert nije imao veze sa flotilom, a Neda da ne pominjemo. Stannis je više nego zaslužio svoju reputaciju, svakako više od Roberta.

Edited by Lrd
Link to comment

Nema se šta dodati. Čita/gleda se svet zmajeva, ledenih demona, zombija, magije svakojake a onda "A kako gavran može da leti tako daleko?! Prevara! Hoću svoj novac nazad!"

Ha, ha! Mazohizam je to - gledati svake nedelje novu epizodu a onda udri...

Link to comment

Ne znam kako je u seriji, ali je Stanis izdržao jednogodišnju opsadu Storm's Enda, onda osvojio Dragonstone, a onda je njegova flota razbila Greyjoye, koji su do tada važili za nepobedive na moru. Robert nije imao veze sa flotilom, a Neda da ne pominjemo. Stannis je više nego zaslužio svoju reputaciju, svakako više od Roberta.

У серији Станис који је убедљиво најбољи војник се показује као неопевана будала кога Мелисандра својим женским дражима држи на кратком каишу. Дочим Прстић је и куплер мајстор, сплеткарош, а како ми је Гандалф објашњавао и генијални стратег, који се спрема да са уједињеном војском из Вејла и оном туштом и тмом са Севера покори Вестерос из само ему познатих разлога. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...