Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Jesu prikazane, to je ono što snimaju u Irskoj (okolina Zid, Crasterova kuća). Ali sve severno od toga su budale snimale na nesrećnom Islandu.

Link to comment

e to je komonskens zakljucak ali ima (1) jedan komonsens rebuttal i (2) jedan magicni rebuttal i (3) najmanje jedan literarno-predložšknjšknji rebuttal

 

(1) nije polarna klima jer su severno od zida izmedju ostalog i debele sume. da je uvek ispod nule onda ne bi bilo sume nego bi bila tundra, gleceri...

(2) zid ionako nije naucno objasnjiv tako da - magic.

- koncepcija #1: taj led od koga je napravljen zid je zacaran...ima slicna svojstva kao normalan led ali zraci hladnocom i cvrsci je (inace bi se zid srusio posto kao sto mozes da pretpostavis led nije najsrecniji construction material)

- koncepcija #2: led se topi sto smanjuje zid, ali on magicno raste iz zemlje (kao nokat) da bi uvek bio iste visine

(3) postoje indikacije u prilog teoriji #2

- u knjizi na najmanje jednom mestu zapravo i pise da zid "place", odnosno topi se

- ovi night's watch builderi moraju da rade nesto jel. mozda popravljaju deformacije nastale od topljenja da se tvrdjave navrh zida ne bi urusile - poravnavaju, popunjavaju itd i sl.

Ne moramo mnogo da nagađamo. Rečeno je da se zid topi i da ga stalno popravljaju. U nj je ugrađena neka magija protivu magičnih bića, ne i protiv fizičkog odnosno mehaničkog oštećivanja (jer su ga već prokopavali).

Link to comment

A sto vi stalno svet knjige (pa i serije) merite 1 zemaljskim arsinima™? Mozda u tom svetu postoji drvece koje moze da raste i izdrzi zime jace nego nase polarne, otkud mi znamo koliko tamo traje dan, koliko noc, da li je planeta uopste loptastog oblika, sto se tice Martina, ona moze da bude i ravna ploca na ledjima debelog zmaja. Ova glavnija deca su u knjigama tinejdzeri, ali deluju zrelije i jace od tinejdzera sa Zemlje. Znamo kako stoji stvar sa godisnjim dobima, idu u naletima, traju (njihovim) godinama i ni oni sami ne znaju koliko ce koje da traje kad naleti... 

 

To je, po meni, jedan od vecih Martinovih problema. Kreirao je svet po uzoru na nas, koji mnogo lici na nas, ali ga nije dovoljno jasno distancirao i diferencirao™ od naseg (i pored toga sto postoje zmajevi, dzinovi, zombiji). Pa ljudi onda krenu da se zamajavaju time kako je moguce da neko dete od 14-15 godina vodi vojske, kako gavranovi raznose pisma, kako se tako brzo putuje sa jednog na drugi kraj kontinenta, kako ovo, kako ono. 

Link to comment

A sto vi stalno svet knjige (pa i serije) merite 1 zemaljskim arsinima™? Mozda u tom svetu postoji drvece koje moze da raste i izdrzi zime jace nego nase polarne, otkud mi znamo koliko tamo traje dan, koliko noc, da li je planeta uopste loptastog oblika, sto se tice Martina, ona moze da bude i ravna ploca na ledjima debelog zmaja. Ova glavnija deca su u knjigama tinejdzeri, ali deluju zrelije i jace od tinejdzera sa Zemlje. Znamo kako stoji stvar sa godisnjim dobima, idu u naletima, traju (njihovim) godinama i ni oni sami ne znaju koliko ce koje da traje kad naleti... 

 

To je, po meni, jedan od vecih Martinovih problema. Kreirao je svet po uzoru na nas, koji mnogo lici na nas, ali ga nije dovoljno jasno distancirao i diferencirao™ od naseg (i pored toga sto postoje zmajevi, dzinovi, zombiji). Pa ljudi onda krenu da se zamajavaju time kako je moguce da neko dete od 14-15 godina vodi vojske, kako gavranovi raznose pisma, kako se tako brzo putuje sa jednog na drugi kraj kontinenta, kako ovo, kako ono.

Nema se šta dodati. Čita/gleda se svet zmajeva, ledenih demona, zombija, magije svakojake a onda "A kako gavran može da leti tako daleko?! Prevara! Hoću svoj novac nazad!"
Link to comment

Nema se šta dodati. Čita/gleda se svet zmajeva, ledenih demona, zombija, magije svakojake a onda "A kako gavran može da leti tako daleko?! Prevara! Hoću svoj novac nazad!"

pa kako moze?

Link to comment

Ne moramo mnogo da nagađamo. Rečeno je da se zid topi i da ga stalno popravljaju. U nj je ugrađena neka magija protivu magičnih bića, ne i protiv fizičkog odnosno mehaničkog oštećivanja (jer su ga već prokopavali).

Pa dabome, a sto ti ranije izvede zakljucak da je uvek minus inace bi se zid istopio. Nisi koherentan. Nemos se led topit ako je ispod nule ba. Znaci imamo spring brejkove naravno

Link to comment

Podrik je najgore ime u seriji. Razmišljao sam pre neki dan o tome. Kakvih sve imena ima. Najviše me nerviraju: Aegon (od milošte Egg), Tommen i Podrick.

Link to comment

Podrik je najgore ime u seriji. Razmišljao sam pre neki dan o tome. Kakvih sve imena ima. Najviše me nerviraju: Aegon (od milošte Egg), Tommen i Podrick.

:lolol:

Link to comment

Nema se šta dodati. Čita/gleda se svet zmajeva, ledenih demona, zombija, magije svakojake a onda "A kako gavran može da leti tako daleko?! Prevara! Hoću svoj novac nazad!"

 

+1, s tim da je plot sa belim jahačima i njihovom vojskom, bar trenutno, van svih zakona fizike i logike, možda zato i što se zmajevi, proročanstva i deca šume™ sreću u drevnim i popularnoj kulturi, pa postoji neki predložak na koji se kaleme očekivanja, dok su beli jahači 1 potpuni novitet i tu svaki racio odstupa, bar dok ne saznamo nešto konkretno.

Link to comment

Sve sto nije izmastano i natprirodno je isto kao na zemlji. To je neophodno jer inace ako bi smo bili nesigurni u sve ne bi smo se nikad mogli uziveti. Mozda ljudi imaju tri ruke samo nigde ne pise? Mozda su gavrani zapravo golubovi a golubovi gavrani i slicne bedarije.

 

Gavranovi pismonose? Ok. Tamosnji gavrani jesu drugaciji od zemaljskih ali samo toliko koliko je neophodno. Nema smisa da zamisljamo jos da su i inteligentni i sl. Isto to sto golubovima omogucava da budu pismonose transliras na gavranove, to da se orijentisu da se mogu dresirati i sta ti ja znam i gotova prica.

Link to comment

Полећела два врана гаврана са Блеквотера поља широкога а од Кингс Лендинга града бијелога ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...