Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ima jedno cca 30 dodatnih likova, i radnje oko njih, spletkarenja, maloprstićevanja i slično, nije loše, fino tera najčešće.

Link to comment

pa jel ima nesto u tim knjigama ili uini mnogo voli opise grbova i hrane pa je ovoliko hvali?

 

dje nam je ceeerislav?

 

Zar nisi procitao moj nadahnuti text™ negde pred pocetak ove sezone? Keyword: albukerkija

Link to comment

Dead things in the water = plivajući zombiji? :ph34r:

 

баш сам се питао да ли ови зомбији могу да изведу ону пирати са кариба фору ходања по морском дну и заобиђу зид

Link to comment

 

 

btw, opet si saznao preko serije nesto cega jos nema u knjigama. ekekeke

 

 

 

ne mora da znači. lf, sansa, džejmi, selmi, aemon sem i gili, tirion, varis, džora, loras, brien i pod. ništa od ovog nije ko u knjigama. 

Edited by theanswer
Link to comment

U zonbi armiji je bilo svašta na šta su ledenjare naišle, ne samo ljudi, nego i zonbi medvedi, losovi i druga flora & fauna. Možda je neki usamljeni white walker voleo da se igra sa delfinima pa sad tamo pliva dead fliper i zlobno se cereka.

Link to comment

- problem sa valerijanskim čelikom je što je tehnologija proizvodnje istog izumrla sa starom valerijom, samim tim mačevi od tog materijala su u deficitu, imaju ih samo vlastela i po koji vlastelčić

- rahmetli ned je imao ali njegovi sinovi nisu, taj mač bi nasledio najstariji sin...

- dakle nije problem što par desetina ljudi u vesterosu ima takve mačeve jer njima nije moguće naoružati na hiljade konjanika koji bi patrolirali bespućima severa u potrazi za belim šetačima kojima samo takvi mačevi i zmajevo staklo mogu nauditi

 

Nedov mac je matori Lanister dao da se pretopi/prekuje i od njega napravio dva. Jedan je valjda kod Jaime-ja a drugi kod Briene (Oathkeeper)

Link to comment

Nedov mac je matori Lanister dao da se pretopi/prekuje i od njega napravio dva. Jedan je valjda kod Jaime-ja a drugi kod Briene (Oathkeeper)

Pa valjda je taj od Đemija kod Brijane, drugi je da li u tabutu sa Đofrijem da li je prešao na Tomena, smo što ovaj više voli da se igra sa drugim mačem.

Link to comment

konacno dobra epizoda.

Ако се избаци потпуно несувисла туча на крају која је захваљујући бројном гледалишту које значи мноштво спонзора и бољи буџет која макар визуелно није спрдња.

Link to comment

Fakat postaje sve gluplje i gluplje. Ja se sve nadam da ce kraj da bude kad ih otkriju Zemljani i kad im dodje neka Resouce Development Administration da trazi unobtanium. I da je ona kometa iz druge sezone u stvari kocioni manevar izvidjackog broda.

 

Ovo se moze samo ovako zavrstiti

 

http://youtu.be/qRxwBb7ev1Y

Link to comment

Ако се избаци потпуно несувисла туча на крају која је захваљујући бројном гледалишту које значи мноштво спонзора и бољи буџет која макар визуелно није спрдња.

 

dosta je smisleno i pazljivo izrezirana borba. dosta suvislije od ostatka serije.

ovo su neke moje primedbe koje ne uticu na opsti povoljan utisak:

- na pocetku, pod okriljem one neprirodne magle, kosturi kolju citavu gomilu naroda koja se seze najmanje jedan kilometar izvan utvrdde na prakticno necujan nacin i neverovatnom brzinom - iako je za to potrebno da se krecu artikulisano (sto nije slucaj) i da precizno ubadaju (a videli smo da u borbi uglavnom mlataraju), odnosno da se ponasaju kao da su bezmalo inteligentni i imaju izostrena cula i reflekse

- strele se ponasaju kao da imaju stopping power uporediv s vatrenim oruzjem velikog kalibra iako nemaju te ne bi trebalo ama bas nista da rade mrtvacima

- dzon se mnogo kasno seti dzaka sa opsidijanom

- vajtvoker se previse zabavlja sa dzonom; kapiram da mu je dosadno i oce da se igra, ali ne uklapa mi se to u dozivljaj tih bica kao bezdusnih ledenih demona - masina za sprovodjenje apokalipse

- vajtvoker je silno iznenadjen sto dzon ima specijalan mac iako se ne moze zamisliti da vajt vokeri ne znaju za karaktistike valirijskog celika (kako bi uopste bilo poznato da isti skodi vajt vokerima ako nije bio isproban na njima; glupo mi je da zamislim da su vajtvokeri zaboravili to u medjuvremenu); ta zasto neko i ne bi imao takvo oruzje? ovaj izgleda kao da razmislja: "fuuuuuck gde bas na ovog skota nabasah u picku materinu" iako bi bilo za ocekivati da bezdusna masina za ubijanje ne haje za opasnost i ne da se smesti

- kostur se, kad ga dzin smrska, razleti na sve strane i gotov je, a kad padne na stenu sa litice nije mu nista i dize se u roku od pet sekundi iako je to potpuno ekvivalentan vid destrukcije

- scene kad mrtvaci probijaju utvrdu izgledaju smesno. kod palisade su debla zabodena duboko u zemlju, stoje nezavisno jedna od drugih i to se ne rusi kao obicna taraba. za nekog ko je jednu slikovnicu o ratovanju imao kao klinac ono je sigurno bilo razocarenje

- ne postoji objasnjenje za to sto je ostao prazan camac kad su smo videli da ljudi skacu u vodu da se spasu.

Link to comment

Više sitničariš od mene, Krošek :Hail:

- Ti široki CGI kadrovi su, po običaju, očajno odrađeni. Svi stoje ukopani u mestu dok horda živih mrtvaca kidiše na njih, onda kad kamera stigne do zida, odjednom ovih dvadeset najbližih jurne prema kapiji :yawn2:

- Opsidijan ne znam koji je moj uopšte nosio. Ako divljaci ne znaju da ubija WW, neće mu poverovati; ako znaju, neće biti impresionirani. Ne znam ni koja ga je budala ostavila u kolibi dok se ukrcavaju na čamce?

- Padao s litice ne padao, kostur je budalaština teška. Setting je neko polarno bespuće gde meso ne truli, a ti namerno u pola serije odlučiš da zombije zameniš skeletima :isuse: 

- Probijanje debla jeste bilo smešno, kao da su božemeprosti od kartona napravljena. Još luđe je kad divljaci u suprotnom smeru ispaljuju strele :D

- Čamac se valjda vratio po Jona, svi su prošli nekoliko tura do brodova i nazad.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...