Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Valjda je cena polise osiguranja nekih 50x-100x manja od premija, nagađam. Ali da, bilo je prenaglašeno koliko ga moljaka da mu primi prijavu.

Link to comment

uini saznao nesto sto jos nema u knjigama i tako mu pokvarilo citanje. ekekeke

 

ti uajt uokeri i nisu nesto zajebani ako ih toliko stvari moze ubiti. zasto se oni uopste tuku umjesto da stoje sa strane i ozivljavaju ove nindze?

Link to comment

Moguće da je mač od valirijskog čelika koji ima Džon iskovan zmajevom vatrom. To mi, kao, ima smisla zašto je deadly za WW.

Npr, ona dva mača koja je prekovao Tajvin od Leda za Džejmija i Džofrija ne bi trebalo da imaju to dejstvo. Valjda...

 

+1 za gđu Wildling i Thenna. Hrabri, dobri borci. Mogli su da budu korisni. Al ajd, bitno da Nightwatch još uvek ima Sema Tarlija :isuse:

Edited by Valkyrie
Link to comment

Pročitao sam negde najsitničaviju primedbu ikad što se tiče te scene kad Nedov mač pretopi u dva manje - kažu da se to nikad u istoriji sveta nije tako radilo. Mačevi se prosto nisu pravili od topljenog metala livenog u neki tanak kalup, tako se dobija krt materijal. Pravili su se od postojećeg komada metala koji se samo omekša pa uobliči čekićem ili šta već. Nije moja pritužba, samo onako prenosim, FYI :fantom:

 

Naravno, možda se superspecijalni valirijanski kamen čelik radi superposebnim tehnikama pa mora da se topi, ali zašto bi imali kalupe samo za jedan u milion slučajeva kad se tako nešto prerađuje, nemam pojma.

Link to comment

upravo sam zavrsio sa serijom i hteo isto da pitam u vezi toga, kako je dzon snow ubio onog mrtvaca sa "obicnim" macem.

 

ovi nemaju sanse sa ovim mrtvacima.

Link to comment

prvi dio epizode :isuse: besmisleno kao i svaka scena s kalisi

 

 

koliko, ali koliko, ali koliko su glupi dijalozi.

ali koliko su glupi dijalozi.

 

+3083

 

Meni ova zombifikacija bzvz. Mogli su da ih naprave na white walkerse a ne na one uklete pirate s Kariba.

Nego, šta mislite, jesu li Jon i Tormund samo zakasnili par dana ili su WW nekom magijom predosetili Veliku seobu Wildlinga pa su zato baš tad krenuli u napad?

 

meni su u ovoj frci smetali uski kadrovi kada mrtvaci ulaze u ovo mesto. dobra je ona scena kada pocinje frka, kada psi laju i cuje se pucanje leda, ali kao sto sam napisao, kadrovi su trebali da budu siri.

Link to comment

I see. Dakle, za sada vidimo da su ova neuništiva stvorenja ipak uništiva sa

1. Dragonglass

2. Valyrian steel

3. Vatra (najverovatnije)

 

Šta je sledeće što im može naneti smrtonosne rane? Sarkazam?

 

Valyrian steel je najverovatnije dragon steel koji se pominje u kanonu (aka Azor Ahai je valjda vitlao time). Vatra verovano ne može da ih ubija, jer oko njih je toliko ladno da gase vatru. Ali vatra je bila jako efektna protiv zonbija, ako se ne varam.

 

 

BTW, mislim da nisu ovi nigde ni pominjali pretapanje u dva mača prostim livenjem u kalup. Rekoše samo da su najbolji kovači napravili dva manja mača od Starkovog Zweihändera. Koliko me sećanje služi, problem nije bilo prekovati to, nego dobiti tu izvornu leguru. I pravi kovači su stalno eksperimentirali sa dodavanjem ove ili one rude sa manje ili više fosfata ili sumpora ili drugih elemenata.

 

 

Edit:

Već sam bio pomislio da će se desiti nova romantika između Đona i ove Spearžene, kad izgibe riba na braniku zemlje. Mada, imajući u vidu legentu o onom lord commanderu iz Night Forta, koji se ljubavisao sa Ledenjarom, sve je još moguće.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

I see. Dakle, za sada vidimo da su ova neuništiva stvorenja ipak uništiva sa

1. Dragonglass

2. Valyrian steel

3. Vatra (najverovatnije)

 

Šta je sledeće što im može naneti smrtonosne rane? Sarkazam?

4. ovi dzinovi, mada ne znam koliko njih ima? cini mi se da sam u ranijim epizodama vidjao vise, barem kada se radnja odvijala kod zida. sada je ostao samo jedan? on, fino to razgrce onim deblom, gazi... tako da, nije sala ako se i on broje.

Link to comment

Edit:

Već sam bio pomislio da će se desiti nova romantika između Đona i ove Spearžene, kad izgibe riba na braniku zemlje. Mada, imajući u vidu legentu o onom lord commanderu iz Night Forta, koji se ljubavisao sa Ledenjarom, sve je još moguće.

 

isto!

Edited by hoffnung
Link to comment

BTW, mislim da nisu ovi nigde ni pominjali pretapanje u dva mača prostim livenjem u kalup. Rekoše samo da su najbolji kovači napravili dva manja mača od Starkovog Zweihändera. Koliko me sećanje služi, problem nije bilo prekovati to, nego dobiti tu izvornu leguru. I pravi kovači su stalno eksperimentirali sa dodavanjem ove ili one rude sa manje ili više fosfata ili sumpora ili drugih elemenata.

 

Martin možda nije pominjao kako su tačno napravili dva manja mača iz jednog većeg (mada ne vidim kako bi mogli bez pretapanja osim ako je Ice bio bukvalno duplo duži, što je malo verovatno)

 

Cock Merchants su direktno pokazali pretapanje, naravno, uz neizbežnu Rains of Castamere kojom su te sezone smarali neprestano:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dcr_mj3VTTQ

Link to comment

Ma ima scena kad Tajvin nadgleda pretapanje Leda. Istopili ga skroz i razlili čelik u dva kalupa. Ne znam ima li to uopšte u knjigama.

 

Edit: Vini brži i kompletniji. Ta pesma je pratila trijumf Lannistera kroz tu sezonu. Nešto se ne svira više :wicked:

Edited by Valkyrie
Link to comment

U knjizi ima onaj podatak da su na Džofri-Mardži svadbu doveli sedmoricu pevača, ali je svih sedam idiota samostalno spremilo Rains of Castamere pa se gostima smučilo, Queen of Thrones nešto kenja na tu temu. U seriji su odlučili da nam isti ugođaj prirede uživo :D

 

Nego, sad gledam - lik koji ovde glumi džina je u drugoj sezoni bio Gregor Clegane :blink: A ova divljakuša (Karsi) što nam se svima dopala je igrala Banderasovu ženu u Automati, nisam je prepoznao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...