Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Stannis i Melisandre nisu baš mogli da biraju - nije ona izazvala smrt tri kralja nego ih je samo predvidela, a onda izmislila ceo ritual sa spaljivanjem pijavica da bi Stannisu demonstrirala kako je njena egzotična religija najbolja od svih egzotičnih religija, vidiš kako ubija kraljeve? Verovatno mu je o istom trošku uvalila i svoju seriju knjiga o ezoteričnoj medicini: Gospodar svetlosti u vama: otkrijte tajne drevnog Ašaija; Pijavice i pritisak: vaša krv u plamenu; itd.

Izazvala je smrt cetvrtog kralja, Renlija.

Link to comment

Pa zato sto dvojac bez kormilara kad vidi neku iole kvalitetniju scenu iz knjige koja moze bez problema da se prenese na ekran, prepisu je od reci do reci bez obzira da li je to konzistentno sa ostatkom serije tj. sa ostatkom knjiga koji su promenili popravili. Tako mozes da naidjes i na ovakve idiotluke. U knjigama Grejdzor se samoproglasava za kralja, i otcepljuje se od ostatka kraljevstva, pa ta scena u knjizi ima sasvim smisla.

I u seriji matori Grejdžoj dok odjebava Robovu/Teonovu ponudu kaže nešto tipa ,,we will take (make) our own crown", tj. implicira nekakvo samoproglašenje za kralja.
Link to comment

a šta će njima ta kruna uopšte? već su svoji na svome, povremeno moraju da kneel before the king, verovatno moraju da šalju šta imaju da se lanisteri goste u iskrcavalištu™, verovatno im se to ne sviđa... ali ta kruna, otcepljenje i to... koji će im đavo?

Link to comment

a šta će njima ta kruna uopšte? već su svoji na svome, povremeno moraju da kneel before the king, verovatno moraju da šalju šta imaju da se lanisteri goste u iskrcavalištu™, verovatno im se to ne sviđa... ali ta kruna, otcepljenje i to... koji će im đavo?

 

Razlozi su istorijske prirode. Ljudi sa Gvozdenih ostrva su vladali većim delim Westerosa do dolaska Targarjena, njihov poslednji kralj Haren Crni je sagradio Harendvor (Harenhall), koji je smatran neosvojivim dok nisu došli zmajevi. Oni stanovništvo sa kontinenta smatraju sebi potčinjenim i inferiornim, a sebe njihovim prirodnim gospodarima, a u najmanju ruku potpuno nezavisnim.

Link to comment

ok, to onda ima nekog smisla. u seriji su prikazani kao neka severnoškotska ostrvska pripizdina u koju je smaranje i ići nekoga da istamburaš, a ne čini mi se ni da imaju dovoljno ljudstva za nešto više od povremenih razbojništava ili držanja nekog oblika vazalstva nad okolnim (manjim) primorskim krajevima. ta linija zvuči zanimljivo i mogli su malo više da je izgustiraju, uopšte se ne sećam (možda sam propustio) da sam u seriji video da neko kaže ko je izgradio harenhol.

Link to comment

Ironborn su vesterošanska verzija Vikinga, zajedno sa sve pričom kako su nakon haranja i razaranja zavladali dobrim delom kontinenta na neko vreme (isto kao i Vikinzi u Evropi).

Link to comment

ta linija zvuči zanimljivo i mogli su malo više da je izgustiraju, uopšte se ne sećam (možda sam propustio) da sam u seriji video da neko kaže ko je izgradio harenhol.

 

Ima nešto kada Tajvin priča pred Arijom

Link to comment

Pričao je, ali ne znam da je povezao tog Harrena Neimara sa ostrvima. Mada to je i u knjizi sitan background detalj.

 

Meni su Ironborn zanimljivi, mada deluju malo nakalemljeno na ostatak Westerosa. 90% vremena se ni u šta ne mešaju a onda kao postanu jako bitni na 5 minuta...

Link to comment

Veceras ce Riik da pokusa da se iskupi jer ce viteskinja da penetrira u dvorac ali ce se Remzi jopet neocekivano pojaviti jer je pricvrljio Riika vise nego sto mozemo da pretpostavimo na osnovu gledanja ove tri sezone.

 

Ali mozda ce nas viteskinja obradovati nekim govorom. Ima cela epizoda da nije uzimala skupstinski mikrofon.

Link to comment

Pa pokajaće se Theon i pustiće ipak bat-signal. A ova čeka ko zapeta puška samo da neko negde u zamku upali sveću, to je sve što joj treba...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...