Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Mislim, da, moguće je da je vrhovni vrabac mislio da bi bilo too much da odmah ćapi i Cersei i da bi time mogao da rizikuje krizu ili šta već. Ali kako je dobio mig od LF i Babe da neće prostom mrdnuti na to, onda je odlučio da nastavi sa svojim perverzijama. Drugačije n'umem da objasnim.

 

Ma da, sve dok mu Littlefinger nije rekao da Tyrells neće skočiti u odbranu Cersei, on nije smeo da je privede :isuse:

 

Ja sve vreme mislim da je cela poenta toga bila da se opravda i prikaže razgovor između Olenne i LF, a sve da bi nas (opet) podsetili kako su njih dvoje em ubili Džofrija em da su im interesi povezani, em da opet prikažu kako se Littlefinger kladi na baš sve konje u trci. A sad što to logički nema smisla, sve više verujem da kad naiđu na takve nepremostive prepreke dok pišu tekst, da samo odmahnu rukom uz "Ma koga briga"

+1

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Jesu rekli? To mi je promaklo. Tek onda je glupavo LF sastančenje sa babom u bordelu, moraju da nam nacraju da on spletkari sa obe strane, kao da to nismo videli u bukvalno svakoj od prethodne četiri sezone :isuse:

 

Pa ja kad sam ti rekao da je u seriji LF prikazan tako ti si rekao da to nema veze :D

Link to comment

Mislim, da, moguće je da je vrhovni vrabac mislio da bi bilo too much da odmah ćapi i Cersei i da bi time mogao da rizikuje krizu ili šta već. Ali kako je dobio mig od LF i Babe da neće prostom mrdnuti na to, onda je odlučio da nastavi sa svojim perverzijama. Drugačije n'umem da objasnim.

Nije se usuđivao da hapsi Sersi i da je hteo, ova je stalno, pa i na onom preliminarnom saslušanju bila okružena svojom ličnom gardom, koja je je već pet sezona istrajno pokazala apsolutnu lojalnost i spremnost na sve na svaki mig Sersi.

 

Posetom inkvizitorskom zatvoru gde pristup izgleda nema svako i svakog da vodi sa sobom, glavnom Vrapcu se ukazala jedinstvena prilika - skembao ju je kad je bio na svom terenu.

 

Lord Bejliš (LF) i Baba bejahu čvrsti saveznici u vezi eliminacije Džofrija ili se varam?

Link to comment

Pa ja kad sam ti rekao da je u seriji LF prikazan tako ti si rekao da to nema veze :D

 

Kako sad? Ja sam samo rekao da nema smisla teza da LF sve zna pet koraka unapred, da ih sve konstantno manipuliše i upravlja svim događajima jer ima Tajni Plan, nama običnim smrtnicima neshvatjliv. To što autori vole da ga nadmoćno nasmešenog ubudže u svaku rupu, to je njihov problem, ali apsolutno ništa nisu pokazali iz čega bismo mogli da zaključimo da je LF svestan svega što se dešava (osim eventualno zmajeva) i da je sve "keikaku doori" :isuse:

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Malo ljudi pravi distinkciju između toga da li je LF znao 5 koraka unapred ili ga je to što se kaže usralo. A ne sećam se da se negde sjebao. Tako da to možda tebi deluje kao srećni splet okolnosti ali prosečnom gledaocu ne verujem. 

Link to comment

Pa recimo, sjebao se žestoko u onoj idiotskoj sceni od pre par sezona kad dobacuje Cersei na ulici kako on zna da se ona jebe sa bratom, a znanje je moć :isuse: Onda kad ona kaže stražarima da ga ubiju, pa se u poslednjem trenutku predomisli i pusti ga, on se valjda u sebi smeši i govori "just according to plan".

Link to comment

Pa recimo, sjebao se žestoko u onoj idiotskoj sceni od pre par sezona kad dobacuje Cersei na ulici kako on zna da se ona jebe sa bratom, a znanje je moć :isuse: Onda kad ona kaže stražarima da ga ubiju, pa se u poslednjem trenutku predomisli i pusti ga, on se valjda u sebi smeši i govori "just according to plan".

 

izuzetak koji potvrđuje pravilo da sve zna :)

Edited by theanswer
Link to comment

Ja inace u svakoj epizodi u kojoj se pojavljuju Remzi i Ri(i)k cekam da Ri(i)k-Teonu konacno proradi neka destruktivna crta i da se on osveti Remziju na hajuci za svoju sigurnu smrt (cak, prizeljkujuci je). Mislim, na kraju ce verovatno tako i da bude, ali ce pre toga da nas sve smore u pojam sa jos 45 situacija u kojima Ri(i)k ispada slomljeni, lojalni ker.

Edited by hazard
Link to comment

Ako mu Melisandre namiriše "highborn" krv zaželeće se taj Remzija.

 

 

btw,

jedan detalj kod Stanisa (u stvari kod pisaca scenarija za seriju) mi uopšte nije jasan:

Stanis u III sezoni kad je bacao one Melisandrine pijavice na žar, prizivajući tri kraljevske smrti, pored uzurpatora Džofrija (on je više nego jasan), uzurpatora Roba Starka (valjda zato što se proglasio kraljem celog Severa) uprkos tome što mu oca Neda mu poštovao, prizvao je smrt Balona Grejdžora imenovavši ga da je uzurpator.

Što baš njega? Taj stari Grejdžor nakon poraza u pobuni se osamio na onim ostrvima i samo je pljačkao marginalnu severozapadnu obalu, nikom osim nekima na severu nije bio pretnja.

Mogao je Stannis umesto Balona Grejdžora da prozove Tajvina Lanistera, taj ga je baš direktno omeo u akciji preuzimanja prestola u Kings L, ovako se desilo da proziva marginalnog kralja koji je u serijalu za sada ostaje živ, a mnogo opasniji kralj po njega biva ubijen mimo njegove želje.

Ispada da je Melisandra omanula, a vrlo efikasno počela.

 
Link to comment

Pa zato sto dvojac bez kormilara kad vidi neku iole kvalitetniju scenu iz knjige koja moze bez problema da se prenese na ekran, prepisu je od reci do reci bez obzira da li je to konzistentno sa ostatkom serije tj. sa ostatkom knjiga koji su promenili popravili. Tako mozes da naidjes i na ovakve idiotluke. U knjigama Grejdzor se samoproglasava za kralja, i otcepljuje se od ostatka kraljevstva, pa ta scena u knjizi ima sasvim smisla.

Link to comment

Stannis i Melisandre nisu baš mogli da biraju - nije ona izazvala smrt tri kralja nego ih je samo predvidela, a onda izmislila ceo ritual sa spaljivanjem pijavica da bi Stannisu demonstrirala kako je njena egzotična religija najbolja od svih egzotičnih religija, vidiš kako ubija kraljeve? Verovatno mu je o istom trošku uvalila i svoju seriju knjiga o ezoteričnoj medicini: Gospodar svetlosti u vama: otkrijte tajne drevnog Ašaija; Pijavice i pritisak: vaša krv u plamenu; itd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...