Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Najveći probelm serije je njena redundantnost. To je ono što veruejm da bi me i u knjigma iznerviralo.

 

Dakle, prvo smo imali psihopatu Džofrija koji muči ljude gde god da se okrenu, a sad je to ludi Bolton za koga očekujemo da će da iskoči tamo gde ga ne očekujemo. Zev.

 

Opet mi nije jasno, šta je poenta ovog dela zvanog serija Game of Thrones sem da iznova i iznova pokazuje mračne ćoškove ljudske psihe konkretizovane u adekvatnim okolnostima?

 

Ako to izuzmem i posvetim se dobrim ribama i sporadičnim obrtima, video sam jako dobru epizodu. Apšenje Sersei je logičan, a opet iznenađujuć deo. Nije mi najjasnije kako je Karketi tome doprineo ali nema veze. 

Link to comment

U pravu je Meki. Serija ko Njujorski plavci: jedan gej, jedan crnac, jedna zena, jedan kepec, jedan psiho... sve mora biti na broju da se niko ne uvrijedi.

 

Ubili Dzofrija, uskocio Bolton u tu ulogu i sl.

Link to comment

Nije mi najjasnije kako je Karketi tome doprineo ali nema veze. 

 

Pa on je Sersei rekao ko se konkretno jebao sa bratom od kraljice, a onda je otisao kod Babe i rekao joj da se ona jebala sa Lorasom jos dok je bio dugokosa sisica koga je i Tirion kinjio. A posto je sada pravoveran morao je da prizna sve Vrapcu.

Link to comment

Pa on je Sersei rekao ko se konkretno jebao sa bratom od kraljice, a onda je otisao kod Babe i rekao joj da se ona jebala sa Lorasom jos dok je bio dugokosa sisica koga je i Tirion kinjio. A posto je sada pravoveran morao je da prizna sve Vrapcu.

 

 

U seriji rekoše da je Lancel sam priznao sve patrijarhu prilikom primanja u pravoslavlje. Dakle, primetno pre nego što je FL pričao sa babom.

Link to comment

Ali zašto bi Lancel priznao sve glavnom popu tek na intervenciju Littlefingera i Queen of Thorns? Zašto mu nije sve rekao još prvog dana, kad su mu istetovirali sedmokraku na čelu?

 

Bezveze trpaju guraju LF mirođiju u svaku čorbu, da nije on kenjao kako će da pomogne babi da doaka Cersei, bilo bi savršeno razložno pretpostaviti da je crkva već znala za Cerseine grehe i samo čekala da im ona na tacni namesti i dvoje Tyrells da bi je tek onda ščepali.

Link to comment

U seriji rekoše da je Lancel sam priznao sve patrijarhu prilikom primanja u pravoslavlje. Dakle, primetno pre nego što je FL pričao sa babom.

 

Ovako sam i ja razumeo, i samim tim mi nije najjasnije šta je to LF rekao babi, e da bi usledilo u sledećoj sceni da Vrapci zarobljavaju Cersei. Iz samog govora vrhovnog patrijarha, kako se već zove, očigledno je da se Lancel za sve ispovedio ohoho vremena pre toga.

Link to comment

U seriji rekoše da je Lancel sam priznao sve patrijarhu prilikom primanja u pravoslavlje. Dakle, primetno pre nego što je FL pričao sa babom.

 

Jesu rekli? To mi je promaklo. Tek onda je glupavo LF sastančenje sa babom u bordelu, moraju da nam nacraju da on spletkari sa obe strane, kao da to nismo videli u bukvalno svakoj od prethodne četiri sezone :isuse: 

Link to comment

Jebem li ga ja sam kontao da je on okajao svoje grehe na pocetku a da je ovo "zaboravio" da spomene dok ga nisu direktno pitali. 

 

Eventualno moze da bude da je Baba resila da uhvati Vrapca koji tvrdi da samo hoce jednakost pa je on morao da reaguje na njeno saznanje da ne bi ispao licemer. 

Link to comment

Mislim, da, moguće je da je vrhovni vrabac mislio da bi bilo too much da odmah ćapi i Cersei i da bi time mogao da rizikuje krizu ili šta već. Ali kako je dobio mig od LF i Babe da neće prostom mrdnuti na to, onda je odlučio da nastavi sa svojim perverzijama. Drugačije n'umem da objasnim.

Link to comment

Ja sve vreme mislim da je cela poenta toga bila da se opravda i prikaže razgovor između Olenne i LF, a sve da bi nas (opet) podsetili kako su njih dvoje em ubili Džofrija em da su im interesi povezani, em da opet prikažu kako se Littlefinger kladi na baš sve konje u trci. A sad što to logički nema smisla, sve više verujem da kad naiđu na takve nepremostive prepreke dok pišu tekst, da samo odmahnu rukom uz "Ma koga briga"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...