Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Неке се ствари одвијају невиђено споро (Џора Мор(м)он и Тирион, нпр), док је дотична секта невјероватном брзином постала толико јак фактор у држави да је у стању да суди и хапси краљицу. Овдје мени не смета развој догађаја, већ различит темпо.

Link to comment

Репортован си због потпуног непознавања градива. :s_c:

 

 

ajde napisi kako je to objasnjenjo u knjigama posto je u seriji potpuno nebulozno. ovo mi izgleda kao da vladika filaret sa onim njegovim zilotima hapsi dragicu nikolic.

Link to comment

da jbt, neverovatne gluposti. nisam pitao dali toga ima po knjigama.

Nema ništa od tog tetoviranja sedmokrake na čelu, ni kurčevitog paradiranja ulicama, ni hapšenja organizatora gej parade, ali Margaery jesu utamničili (na prepad, kad je došla u crkvu na redovnu molitvu) zato što joj je Cersei namestila optužbu da je varala muža kralja. Naravno, puste je na slobodu čim se Tyrells pojave i kažu "dosta zajebavanja", ali i dalje je čeka crkveno suđenje zbog navodne prevare.

 

U seriji su apsolutno opsednuti gej pravima u imaginarnoj srednjevekovnoj zemlji, pa se sve vrti oko toga da li je Loras jebao Rahmetli Renlija ili nije, kraljicu hapse zbog krivokletstva a dokaz je mladežu obliku Dorna na butini Sir Gaya :isuse: U knjizi se time apsolutno niko ne bavi, a Loras čak nije ni u gradu dok mu hapse sestru.

Link to comment

Kakav let down. Ne znam da li su mi gore ove epizode u kojima se desi puno toga ali glupog ili one u kojiam se ne desi apsolutno nista.

 

LF nastavlja sa svojim chaotic planom koji za cilj ima nesto a to nesto ce da ostvari nekako time sto ce na sebe navuci i Stanisa i Boltone i Lanistere jer zaboga on ima odlicne borce iz Vejla. Toliko su dobri da su morali da se sakriju u kulu a najboljeg im bez muke sredio BFF od brace Lanister.

 

Ono za kraljicu je vec objasnjeno, mislim po tom principu sta ih sprecava da odmah uhapse i Tomena i Sersei i lepo zavedu teokratiju? A Sersein plan u najboljem slucaju moze da dovede do toga da je Tully odjebu i ostave da uvene bez resursa. Ali ajde to i da oprostimo jerbo je ona neuroticna a i izgubila je sina relativno skoro.

 

Valjda su se nadali da ce to sto je Remzi pojebao Sansu biti dovoljno da skrene paznju sa ostalih smiranja u epizodi. Mislim videli smo zaista neocekivane i nove stvari. Sansa pati, Remzi je sadista a u Westerosu posle braka isto vece sledi i konzumacija.

Link to comment

Kakav let down. Ne znam da li su mi gore ove epizode u kojima se desi puno toga ali glupog ili one u kojiam se ne desi apsolutno nista.

 

LF nastavlja sa svojim chaotic planom koji za cilj ima nesto a to nesto ce da ostvari nekako time sto ce na sebe navuci i Stanisa i Boltone i Lanistere jer zaboga on ima odlicne borce iz Vejla. Toliko su dobri da su morali da se sakriju u kulu a najboljeg im bez muke sredio BFF od brace Lanister.

 

Ono za kraljicu je vec objasnjeno, mislim po tom principu sta ih sprecava da odmah uhapse i Tomena i Sersei i lepo zavedu teokratiju? A Sersein plan u najboljem slucaju moze da dovede do toga da je Tully odjebu i ostave da uvene bez resursa. Ali ajde to i da oprostimo jerbo je ona neuroticna a i izgubila je sina relativno skoro.

 

Valjda su se nadali da ce to sto je Remzi pojebao Sansu biti dovoljno da skrene paznju sa ostalih smiranja u epizodi. Mislim videli smo zaista neocekivane i nove stvari. Sansa pati, Remzi je sadista a u Westerosu posle braka isto vece sledi i konzumacija.

:isuse:

Link to comment

Meni takođe malo čudno kako može da se sakrije da je LF (koji je sad jebeni regent Dola, a ne neki konjušar) bio u Vinterfelu, onaj ludak mu vječno zahvalan što mu je doveo nobles ženu, matori Bolton se brine za reperkusije Maloprstićevih poteza, itd. itd. a ovaj ubjeđuje Sersei kako je "načuo od pouzdanih izvora" da je Sansa u Vinterfelu, ali da luk nije ni jeo ni mirisao, a proveo s njom ko zna koliko vremena (plus ne znamo da li je slao kakav odgovor pozajmljenim gavranom od Boltona, porukicu za Sersei koju je Bolton Sr. morao da pročita).

 

I sad kraljica majka ne zna da je ovaj bio u Vinterfelu i da je učestvovao u sklapanju jednog ipak bitnog braka za pitanje Sjevera pa i 7 kraljevstava. E da su tu Varis i njegove ptičice, ovako sad svi u blaženom neznanju žive.

Link to comment

U seriji su apsolutno opsednuti gej pravima u imaginarnoj srednjevekovnoj zemlji

ја очекивао да ће лорас да баци спику ко онај у путиновом затвору у кући карата

Edited by Dionysos
Link to comment

nakon prespavane noći mi je tek doslo u glavu koliko je sudjenje idiotsko. Squire koji jelte ima dužnost da pomaže Lorisu da se oblaci i svlaci je rekao da ovaj ima beleg na butini i stoga su uhapsili njega i kraljicu...

 

sudeći po trejleru za narednu epizodu izgleda da će Stanis da marsira ka Boltonima do poslednje epizode ove ili ako ne budemo imali sreće onda do prve epizode sledeće sezone. Baba Tyrell preokrece vehabije na svoju stranu u pripremi THE SCENE koja se najavljivala još dok prošla sezona nije bila gotova, a sve ostalo business as usual.

Link to comment

а и тај долази на суђење све фино обучен, окупан, очешљан, опуштен, оно као, сведок сарадник па има повлашћен третман од стране верских фанатика, греси му се опраштају

Link to comment

Nema ništa od tog tetoviranja sedmokrake na čelu, ni kurčevitog paradiranja ulicama, ni hapšenja organizatora gej parade, ali Margaery jesu utamničili (na prepad, kad je došla u crkvu na redovnu molitvu) zato što joj je Cersei namestila optužbu da je varala muža kralja. Naravno, puste je na slobodu čim se Tyrells pojave i kažu "dosta zajebavanja", ali i dalje je čeka crkveno suđenje zbog navodne prevare.

 

U seriji su apsolutno opsednuti gej pravima u imaginarnoj srednjevekovnoj zemlji, pa se sve vrti oko toga da li je Loras jebao Rahmetli Renlija ili nije, kraljicu hapse zbog krivokletstva a dokaz je mladežu obliku Dorna na butini Sir Gaya :isuse: U knjizi se time apsolutno niko ne bavi, a Loras čak nije ni u gradu dok mu hapse sestru.

 

Bitan detalj koji razlikuje knjigu i seriju je taj što u knjizi Tomen ima 8 godina, pa deluje nekako logično da nema pojma ni o čemu, te da Sersei spletkari protiv Tajrela preko raznoraznih svojih puppeta kojima daje zaštitu od gonjenja od strane Zlatnih plaštova i ostalih uterivača reda. U seriji, sa Tomenom tinejdžerom koji kreše Mardžori, ali nije sposoban da naredi da se rasturi grupa fanatika koja mu je otela ženu, to sve deluje totalno idiotski, a Tomen kao mongoloid - dok Rob Stark ili Džon Snežni vladaju ljudima, vode vojske, seku glave, njihov vršnjak iz Kraljeve Luke ne može da naredi svojoj gardi i ZP da razbucaju grupu ludaka, čak ga neki prosjaci vraćaju sa stepenica kada ide da vidi Prvovrapca.

 

Btw, mislim da je to sa hapšenjem Mardžori prvoklasna budalašina i u knjizi - ili bi ih lokalne snage u KL pobile ili bi Tyrelli poslali nekakav task force od 1000 ljudi da to uradi, ako ovi iz KL-a već to ne mogu ili neće. Kakvo suđenje kraljici zbog preljube, kakvi bakrači.

Link to comment

kako su sa sad dz s i rob stark i tomen vrsnjaci?

mislim da si omasio za nekih desetak godina, sto i nije tako malo u tom periodu.

Link to comment

kako su sa sad dz s i rob stark i tomen vrsnjaci?

mislim da si omasio za nekih desetak godina, sto i nije tako malo u tom periodu.

 

Pa u seriji su tako prikazani, eventualno je Tomen mlađi 2-3 godine (kao da ima 15 - 16, ova dvojica kao da imaju 18 - 19). U knjizi je bitno drugačije, razlika je 7 - 8 godina (Tomen ima 8 godina, ovi oko 15).

Link to comment

oke, nisam citao, ali sam skapirao da je dzofri bio nekolko godina mladji od ova 2 a tomen jos par god mladji od dzofrija (rip).

 

edit: doduse verovatno su ih namerno napravili na debile, ko i onog malisu sto sisa sisu u 12toj

Edited by ToniAdams
Link to comment

plot oko vrabaca i suđenja bi čak možda i imao smisla da prvovrabac nije predstavljen kao 1 mudra moralna gromada koja hrani gladne i smrdljive, samo eto ovde ne provaljuje da služi kao marioneta u opasnom i nimalo moralnom obračunu velikih kuća. ostaje da se vidi kako će se razvijati događaji do the scene i, osim ako prvovrabac sve njih ne prejebe (a opet je nonsens sam po sebi da se on uopšte upušta u takve igrarije, što bi značilo da je kraljevstvo na ivici potpunog haosa), sve ovo će izgledati još gluplje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...