Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ma to oni zbog godišta, bliža im je tetka od 38 nego mlado meso zmajevito (28) ili robovito (26). Valar dohaeris.

Nije to, nego što može da digne i mrtvo.
Link to comment

Svi navalili na crvenu samo zato što je laka i nudi sama bez ikakvih grubosti.

Pa nije baš, ona oće izgleda da se pari samo sa onima što imaju kraljevske krvi (onda može da rodi demona).

Zato je zanimljivo što je naskakivala na JSnowa.

Link to comment

Ah, znači forumaši koji se na nju lože imaju rojalistički fetiš, zamišljaju da bi se i kod njih našlo malo plave krvi?

 

Inače nema ona pojma definitivno, to što gleda u plamenove je kao da gleda u šolju. Negde u petoj knjizi i sama prizna da krizira od silnih pogrešnih interpretacija koje joj se dešavaju. (Naravno, možda je B&W naprave na savršenu, sveznajuću proročicu, ništa nije isključeno.)

 

Najveći zajeb je to što je utripovala da Chosen One mora da je Stannis zato što se trenutno nalazio na Dragonstoneu, umesto Daenerys koja se rodila na Dragonstoneu i posle izrodila zmajeve. S tim u vezi, fantastično je glupo kako gavranovi služe kao neko globalno izdanje tabloida - Noćna Straža ladno dobija izveštaje šta radi MauDau u Meereenu :isuse: Ko im to piše, zašto, i kako?! Da su informacije stvarno tako lako dostupne, Melisandre bi odavno provalila koliko se zajebala i otišla kod zmajevite da njoj prorokuje.

Link to comment

Noćna Straža ladno dobija izveštaje šta radi MauDau u Meereenu :isuse: Ko im to piše, zašto, i kako?! 

Shvatila sam da je to informacija bila lično za Aemona a ne za komandanta NW, Sam mu samo čita jer je deda slep. Kapiram da Aemona zanima kako mu gura familija, nekoliko puta do sad nije uspeo da sakrije Targarienštinu iz sebe.

Link to comment

Pa da, ali odakle mu informacija iz Slaver's Baya, ko šalje gavranove sa drugog kontinenta njemu lično? Tretiraju to kao Fejsbuk, svaka budala može svakoj drugoj da dojavi šta god hoće, a u stvari samo viđeniji vlastelini drže maestera sa gavranovima, i šalju poruke samo svojoj ekipi, ne kače negde status updates za najširu javnost. Naravno, taj ceo sistem je vezan samo za Westeros, dok vesti od preko mora moraju da dođu standardnim putem - mornarske glasine i sl.

 

Uopšte, bitan deo najšire priče u celom serijalu je besmislenost tog brutalnog krljanja oko prestola u blaženom neznanju da im je sve uzaludno jer zmajevi ionako dolaze. )Plus zombiji na severu, ali to ajde.) Dočim se ovde postojanje zmajeva već tretira kao opštepoznata činjenica, bio je i neki Tywin-Joffrey razgovor oko Daenerys i zmajeva. Dakle, svi živi znaju da im je džabe ali se ipak bore za presto do poslednje kapi krvi :blink:

 

(Mene je lično izludelo još početkom druge sezone kad ona divljanka gleda kometu i premudro ceni kako je to znak da dolaze zmajevi :isuse: Čak i ona zna, iako je iz naroda koji nikad nije ni čuo za zmaja a kamoli video ga! Svi znaju sve u svakom trenutku, jer sve lepo piše u scenariju...)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Možda su njegovi gavranovi koje šalje svojim špijunima na Esosu?

ne znam, lupetam, nije ni važno na kraju krajeva. Fikcija, čoveče :D

Link to comment

Lepo si to primetio, svi se zale na seriju, a u stvari je ocigledno da momci™ rade odlican posao s obzirom na slab predlozak. Dzaba vam sve vinisanje o nelogicnostima, kad se serija zasniva na otvorenoj prici o zmajevima, magiji i zombijima, koju ni sam autor ne zna kako da zavrsi.

 

Nazad na teme o kojima vredi raspravljati - Sersei je najbolja riba serijala.

ovaj, citao si?

jel treba da te se javno odricem?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...