Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

u seriji vinterfel deluje posve zajebano za osvojiti, fazon da se petoro nas rendomli odabranih sa foruma ponapija i da odemo tamo da im isavijamo picke.

to mi bas dojaja smeta.

Link to comment

jeste, sto je nedovoljno da nas ubede u istinitost iskaza.

izgleda ko kad je onaj sirotan snimao istorijske scene sejtanovog ratnika na kalisu.

Link to comment

Ne postoji nikakav strateški značaj, Winterfel niti je blizu Zida niti je blizu Juga, otprilike je blizu ničega. Zidu je čak bliže Boltonov Dreadfort, što se na mapi iz špice lepo vidi.

 

Jedini značaj je simbolika, pošto se Severom bukvalno oduvek vladalo iz Winterfela. Sumnjam da je to Boltonima previše bitno, da nije Stannisa sedeli bi kod kuće u Dreadfortu i uživali. Ovako, hoće da ga navuku da napadne Winterfel koji em je jače utvrđenje, em mu je dalje za marširanje, em će ostalim severnjacima delovati da Stannis napada sve njih tako što napada WF (a da je napao samo Dreadfort, bolelo bi ih uvo.)

 

U suštini, verovatno je ideja da Roose kao Warden of the North vlada iz Winterfela, dok njegov naslednik Ramsey drži porodično imanje u vidu Dreadforta. Slično kao kad je Robert postao kralj, preselio se u King's Landing a porodični Storm's End ostavio mlađem bratu Renliju (što mu je Stanis zamerio, njemu je bio uvaljen bedni Dragonstone iako je bio stariji od Renlija.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa nije da ne bi imalo smisla, ali u srednjem veku se znalo da svaki zamak može relativno mala grupa ljudi da dugo drži protiv mnogo veće vojske. Bolton je sigurno neke ljude ostavio da mu čuvaju Dreadfort, Stannis bi morao da ga opseda ko zna koliko dugo i crkava od gladi i zime, dok se ovi unutra u toplom greju i ožderavaju.

 

Realno, Stannisa isti problem čeka i u Winterfellu - superambiciozna je ideja da se tek tako odmaršira i osvoji koji god zamak hoće. U seriji je još Littlefinger izmislio da Stannis ima veću vojsku (odakle mu ta informacija ja nemam pojma), u knjizi je Stannis totalni autsajder protiv Boltona, regrutuje neke severnjačke divljake iz planinskih vukojebina da bi koliko-toliko skrpio vojsku. I do kraja pete knjige još nije ni stigao do Winterfela, a kamoli ga osvojio.

 

Jeptse se, navlačite me da nerdujem ceo dan umesto da radim :mad:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

u seriji vinterfel deluje posve zajebano za osvojiti, fazon da se petoro nas rendomli odabranih sa foruma ponapija i da odemo tamo da im isavijamo picke.

to mi bas dojaja smeta.

:lolol:

Link to comment

Realno, ne bi vas bilo dosta petoro. Morali bi da vam stratešku podršku pružamo Razzmatazz i ja, sa strane da dobacujemo kako to ništa ne valja. I Mau da navija, znači minimum osmoro.

Link to comment

Ajde da ne bude totalno mracenje, trejler za 6tu epizodu deluje iznimno obecavajuce. stanis u snegu, Maloprstic sa Serseji ali i sa sektasima + gotivna Baba Tully uzvraca udarac.

 

to je verovatno i sve što će da se desi, ti trejleri odlični za one koji nemaju vremena da odgledaju celu epizodu.

Link to comment

Šta će Maloprstić sa sektašima, da traži naknadu štete, kao Dude od g. Lebowskog  :cool:  

 

I do mind, the Dude minds. This will not stand, ya know, this aggression will not stand, man.

 

Link to comment

LF je pobegao pre Džofrijeve svadbe da ne bi neko posumnjao na njega, svesno se distancirao od ludila u prestonici na vreme... Ali B&W to naravno ne razumeju pa ga bezveze vraćaju da vidi kakvo je stanje među kurvama.

Link to comment

Dobro, ali zasto Stanis sad svakako ne napadne Dreadfort osvoji ga, spali i tako ponizi Boltone?

pa zaboga miloga winter is coming! Nema stanis ni želje ni volje ni vremena da osvaja zamkove po severu. On će da se spusti posred ka jugu a na putu mu je winterfell a tipa da mu pošalju izaslanika sa predlogom da vojska prodje bez borbe prihvatio bi oberučke.

Link to comment

Mislim da je obratno po kanonu, Roose ostaje gazda u Dreadfortu, a mladi par bi trebalo da ostane u Winterfelu. Da ne ispadne kako su Boltonovi oborili Starkove, nego se eto mlada Starkovica udala i spojile se porodice te su Starkovi kroz to ostvarili kontinuitet na čelu Severa - samim tim ih jelte ne treba obarati. Što bi rekao Del Boy "everyone's a winner". Dakle cilj je iluzija kontinuiteta Stark vladavine za ostatak severnjačkih lordova, a za to im treba i Winterfel, čija bi obnova značila i simbolički novi početak i na taj način povratak Starka u severnu prestonicu.

 

 

Mada, ja bi ga pred zimu obnovio makar i zbog toga što je izgrađen na termama pa kroz zidove ide topla voda. But that's just me.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...