Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Mozda ne poznajem Severnjake ali nije mi nezamislivo da bi neko od ubogih menjaca noksira hteo da se uvuce novom Lordu time sto bi odao Brien koja inace u sred Boltonovskog Vinterfela strci  pa kao Dzejmi u Dornu. A nije kao da je ona prica sa medvedom i njom bila toliko davno niti se cesto vidjaju zenski vitezi da bi mogli da je pomesaju sa nekim.

Link to comment

To da, od A do Š je bizarna ta priča o B&P potrazi za Sansom - prvo su je spazili u kafani na random (već dovoljno da isključim mozak), onda je Sansa odjebala pa je Brienne krenula kući, ali je onda Littlefinger poslao ljude za njom da je iz nekog razloga zadrže (?), onda ona i Pod zaključe da su LF & Sansa krenuli na Sever "down the east road" :blink: pa ih neupadljivo prate tako što ih gledaju sa brda na nekih 100 metara razdaljine. I sad upadaju u nekakav hotel koji se conveniently nalazi nadomak Winterfela, i tu počinju da kuju zaveru sa lokalcima. Naravno, niko živi ne zna šta bi Brienne uopšte radila sa Sansom ako je bude otela.

 

Meni su Brienne i Pod u knjizi bili dosadni, ali posle ove TV verzije, ona knjiška mi je u sećanju sve nekako bolja i bolja...

Link to comment

Kakvi ste kritizeri, u svakom jajetu ćete naći dlaku. Totalno ste mi pokvarili seriju sad  :fantom:

 

 

BTW, ja sam onu Rhoyne u sred Valyrie sa osmehom dočekao. "not Dubrovnik".

Link to comment

Odmah za tim ide povlačenje rukava u završnoj sceni. Ne znam kako im je pošlo za rukom ali kao da mi je telefonirano minut pre tog kadra da je Jormon oboleo. Fantastično. :yawn: 

 

Friendztoned

Link to comment

Kakvi ste kritizeri, u svakom jajetu ćete naći dlaku. Totalno ste mi pokvarili seriju sad  :fantom:

 

 

BTW, ja sam onu Rhoyne u sred Valyrie sa osmehom dočekao. "not Dubrovnik".

Јес вала и то што кажеш. Лепо је да да је Санса право женско, а не као ове досад, но и то џабе када бих за будалаштине у Винтерфелу пострељао сценаристе. Онда дођу сцене са Џором и онда помислим да је то све преблага казна, да није без разлога натицање на колац измишљено. Или оно мазање медом и везивање пред мравињаком. 

Link to comment

Ajde da ne bude totalno mracenje, trejler za 6tu epizodu deluje iznimno obecavajuce. stanis u snegu, Maloprstic sa Serseji ali i sa sektasima + gotivna Baba Tully uzvraca udarac.

Link to comment

Daj trejler editovani!

 

 

Vini, zasto su Boltoni u Vinterfelu? Jel zato sto se odatle stoluje Severom? Mogli su i iz svog zamka...

Link to comment

meni ova poslednja ubedljivo najgora dosad. 

da nije bilo onih kamenih ljudi na kraju, moglo je ladno sve biti snimljeno u istoj prostoriji.

pola sam gledao seriju pola na netu gole zene :fantom:

Link to comment

Vini, zasto su Boltoni u Vinterfelu? Jel zato sto se odatle stoluje Severom? Mogli su i iz svog zamka...

 

Pa ono kao, severnjačka simbolika valjda. U knjizi su došli samo zbog svadbe sa Starkovicom, usput obnovili ruševinu... a u stvari su hteli da navuku Stannisa da ih tu napadne i najebe preko nekih petokolonaša. 

 

U seriji šta planiraju i zašto - nemam pojma. Odavno sam odustao od nade da će se događaju smisleno odvijati.

Link to comment

Ali jebote moraju biti u Vinterfelu. Mislim to je barem sasvim logicno.

 

Ako kontrolišu Vinterfel, praktično čuvaju leđa južnjacima od eventualne pobune sa zida plus od napada od preko zida. Samim tim im raste cecna i uticaj u nekim narednim diplomatijama. 

 

Ne može imati kredibilitet kod južnjaka neko ko nije na glavnoj rskrsnici nego na sporednom putu.

 

Možda je mogo da bude neki gotivan zaplet da su se recimo zaključili da su i divljaci i crna straža nebitni te da je čuvanje zida nepotrebno pa da se ispostavi da su se zajebali ali ovo sada je sasvim razumljivo i lako objašnjivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...