Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

@McCabe: Ja cenim da ćemo Nežnog Džona da gledamo još jedno tri-četiri epizode severno od Zida, teško da će on da se pača sa situacijom u WInterfelu. Stannis mora negde da se zaglavi, voleo bih da bude sneg u pitanju ali nema šanse da ne izgleda bedno ako snimaju leti u Irskoj. Dakle Brienne će sigurno da spasava Sansu, ne znam samo u kom kontekstu. Neki three-way chick fight u kom sve tri završavaju u krevetu dok ih Theon posmatra sa suzom u oku?

 

@Answer: Barristan je morao da zglajzne jer je glumac čovek u godinama i ne priliči mu da tamo skakuće po nekakvoj areni kao što u traileru vidimo sve ostale bebice™. Zameniće ga Tyrion, valjda.

Link to comment

Meni je ta scena na porodicnoj veceri mozda i najvise zasmetala u celoj epizodi. Zajebani Roose koji se maltene pred svojim kopiletom ponasa skoro kao Reek. Ovaj divlja pred njim i zenom mu a Roose sedi i trpi iz ko zna kog razloga. Pa onda ispizd zbog sina i opet maltene izvinjavanje Roose-a zbog toga i objasnjavanje  zasto je on njemu sin i kako je sve to ok.

 

Realno od Roosa sam ocekivao da mu u najgorem slucaju da par vaspitnih preko ledja...

 

A Brianine scene odavno vec nema smisla komentarisati. Onaj deda je ladno mogao da bude jedan od Bolton doseljenika i nekako zivim sa nadom da i jeste. Mislim ajde da sacekamo pvog ko zakuca na vrata i pitamo ga jel znao Neda Starka i bi li hteo da nam pomogne da osvetimo njega i zenu mu? :facepalm:

 

P.s. Meni Podrik isti onaj Robertov sin sto se vozi na belu ladju vec dve sezone...

Link to comment

Roose-Ramsey dinamika se svodi na večito objašnjavanje gledaocima ko je ko. Ti si moj sin kopilan a ja sam ti otac koji ti je jebao majku, rinse, repeat, recap. 

 

Bila je slična sekvenca između Stannisa i Debelog Sema: You are Samwell Tarly - Yes, your grace. - Your father is Lord Randyl Tarly. - Yes, your grace. - He's a good soldier. - Yes, your grace. - But you're not. - No, your grace. - Also, you're a fat fuck, aren't you. - Yes, your grace. Gde smo bili - nigde your grace; o čemu smo pričali - ni o čemu your grace.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ostavljam mogućnost da je deneris antipatična jer joj je sugerisano da neće završiti na ajron trounu i da onda treba i da se ponaša tako.

Link to comment

Najveće dno ove epizode je govor viteskinje pred seljakom, potencijalnim zaverenikom. Znače, patetika na kub.

ali sa kojom lakoćom je našla čoveka od poverenja, druga u zaveri: prvi koji uđe da nam počisti sobu i isprazni noćnu posudu™, tom ću se poveriti i reći ko sam, zašto tumaram svetom i kakvu tajnu poruku da prenese gospodarici onog tamo zamka što se vidi kroz prozor :lol:
Link to comment

da se nadovežem:

i taj što im je ušao u sobu da nešto donese i počisti 'ladno pred Podrickom obučenim u Lanister skute izgovara da je bio i biće doživotno lojalan Nedu Starku bez obzira što je mrtav.

 

Mnogo se rasplinuli sa pričama i likovima, pored 7-8... priča u Westerosu sad u Essosu ima 3 priče + četvrta: "a šta bi sa Varysom?"

Link to comment

i taj što im je ušao u sobu da nešto donese i počisti 'ladno pred Podrickom obučenim u Lanister skute izgovara da je bio i biće doživotno lojalan Nedu Starku bez obzira što je mrtav.

 

Ajoj, kako mene to nervira od početka što su svi uniformisani 24/7. Godine prolaze, deca odrastaju, a većina likova nosi isto ruho™ kao i na početku, ili bar iste boje, da se retardirana publika ne zbuni.

 

Kad se desi da se neko presvuče, e to je retka prilika, mora da bude specijalna petominutna scena - npr. sad nedavno Arya, ili Jaime u zarobljeništvu kad su mu uzeli sexy žaket i dali mu neke krpe... ili rahmetli Barristan Selmy kad je krenuo da se ritualno razodeva pred Džofrijem pošto su ga poslali u penziju :isuse:

 

Inače ta posluga u Winterfellu, nije naročito nerealno što Brienne očekuje da budu lojalni Starkovima umesto ovim novim što deru kožu i spaljuju decu... Nerealno je što oni veruju njoj, pošto nemaju pojma ni ko je, ni za koga radi, ni šta planira da uradi sa mučenom Sansom ako je otme.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

али откуд она зна да су то урођеници, а не болтонови шпијуни постављени да прате ко долази и шта прича по крчмама и конацима севера

Edited by Dionysos
Link to comment

A Bolton nema druga posla nego da postavlja špijune u kafane za slučaj da dođe neka budala i krene odmah da priča o tome kako bi da otme novu Lady of Winterfel... Ne mogu da zamislim srednjevekovnog James Bonda na takvom undercover zadatku.

 

Dakle, neka je ona ispravno pretpostavila da su u pitanju sve lojalni Starkisti. Ali ako jesu, zašto bi oni hteli njoj da pomognu? Bolje da Sansu odvedu dvoje potpunih stranaca, nego da ostane u renoviranom zamku u kom se i rodila? :unsure:

Link to comment

па то је ваљда стандардно, поготово кад имаш нелојално становништво, дакле не санса већ могућност побуне или терористичких акција, на памет ми пада рецимо екипа око гаја фоукса која је најебала након што се поверила погрешној особи

Link to comment

Guy Fawkes je šta, 16.-17. vek, dakle razvijeno društvo, parlamentarizam, relativno širok sloj društva razmišlja o politici.

 

Westeros je, s druge strane, zaglavljen u prekosovskom ciklusu evo već jedno 10,000 godina, veži konja gde ti gazda kaže. Prosto ne mogu da zamislim da bi nekom tamošnjem feudalcu palo na pamet da šalje tajne agente međ' narod da čuje ako se sprema pobuna, a kamoli da bi to bio standard.

 

Njima je 1 Varys sa svojim ptičicama daleko ispred svog vremena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...