Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

To je bas genijalan plan bio. Mozemo da idemo putem gde mozda napadaju pirati ili mozemo da idemo ovim putem gde ni pirati nece da prodju i gde svako kretanje izaziva paznju jer ga generalno gotovo i nema. 

 

Ma najluđe od svega je ipak onaj prekookeanski čamac. Ukrao ga od nekog tamo pecaroša, seo za krmu, i dao gas: pravac Slaver's Bay, presedanje u Valiriji :lol: Ali plaši se pirata, jer ako budu videli da vozi takvo čudo tehnike, naravno da će hteti da mu ga otmu.

 

Fantastično je kako Mormont i Tyrion recituju stihove o tome kako je Valirija izgorela u nezapamćenoj kataklizmi, a pritom se voze (ali polako, u leru) kroz nekakvu... močvaru? U sred okeana? Onda proleće zmaj, because reasons. Onda napadaju gubavci, akcija! Onda se Tyrion bućne, Mormont ga izvuče, i odjednom su na nekakvoj plaži :O Preplivao je more u majici, pantalonama i čizmama, sve noseći patuljka u zubima?

 

Koji su ovo amateri, majko moja... Sad već čupaju parčiće iz knjige i lepe ih gde im se učini da treba. Zašto je morala Valyria i prekookeanski čamac, zašto nisu prosto plovili niz reku kao kod Martina, samo B&W znaju.

Link to comment

Bice da je zajebano naci reku na Hrvatskom primorju :D

 

Zmaja im oprastam jer to je ipak onaj bludni zmaj sto radi sta hoce, a verovatno ce zatrebati Tirion da prosiri pricu o 3 Targerian Zmaja.

 

A i nije kao da im ceo internet do sad nije dupe pomerao zbog malog budzeta za CGI i sakrivanja zmajeva :) 

Link to comment

Pa neku reku su našli, močvaru, štagod, ono praćakanje definitivno nije bilo u moru. Deluje mi da su set napravili dok još nisu bili sigurni šta će i kako da napišu, sve je dosta ličilo na scenu iz knjige koja se dešava na reci, u nekom odavno spaljenom gradu... a posle je neki kreten odlučio da to premesti u sred okeana iz koga se plivači posle magično telepromptuju na nekakvu plažu. Savršeno nepotrebno, a u onom majušnom čamcu i groteskno.

Link to comment

Rekose da je to neko Smoked sea. sad nisam citao pa ne znam da li je to ekskluziva za seriju ili se spoinje i u knjizi? 

Link to comment

Da, Smoking Sea je more oko Valirije, tako se zove zato što vulkani još rade (300+ godina posle kataklizme) pa tu niko ne prolazi. U seriji se more zove Smoking Sea zato što povremeno padne neka izmaglica koja traje 15 sekundi. Vulkani postoje samo u recitaciji 1.5 mornara, ali zato postoje kolonija gubavaca. Cirkus :D

Link to comment

I ja im opraštam Zmaja. Nisam verovao ni da će Baristan da zagine. Ali jbt probijaju dno svakom novom epizodom, poprilično su užasni. Grey Worm i Missandei su i dalje najniža tačka. Sunce ti poljubim, koje gluposti ljudi napraviše, nema smisla nikakvog. Jedan od boljih delova mi je bio kada je ovaj kako se već zove rekao valar morghulis a onda i to usraše na kraju. Kao what happened to valar morghlis? Jedna od najglupljih rečenica u istoriji televizije. 

Edited by theanswer
Link to comment

Meni je, ako se izuzme mogućnost da će imati neku bitniju ulogu, (a kao što reče edited, pored sve ženskadije iz velikih kuća prilično je glupo ubacivati u priču neku seljančicu ali ko će ga znati sa ovim zastranjivanjima producenata) ovo uvođenje i petominutni dijalog ljubomorne seljančice i sadiste koji je odjednom svjestan svoje uloge u produženju loze možda i najdublje dno, uz glumu Emili Klark na kojoj ne mogu da provalim da li slaže facu "ne znam šta ja koji moj radim ovdje" ili "joj što mi je sve ovo smiješno što poginu čovjek" ili "tužna sam kao da mi je Arsenal oborio tiket za 5k evra". Bogami otima DžS-u krunu najiritantnijeg lika (Džofrija si makar mogao da cijeniš kao glumca, jer ti je izazivao želju da ga opaučiš ako bi ga vidio negdje, ova izaziva konstantnu želju da odustanem od gledanja).

Link to comment

Ahaha ljubomorna seljančica, kako sam nju zaboravio! Jebote, da li je moguće da nisu sposobni da makar na trenutak izađu iz mindseta za pisanje savremene tinejdžerske dramedije?! Gledala ga je kako štroji Theona, gledala ga je kako pušta pse na njenu koleginicu plavušu, savršeno dobro zna da joj je dečko psihotični sadista... i onda mu ipak zamera što gleda druge žene! :isuse: "Njeee, sviđa ti se Sansa, njeee! Saad ću malo da ti kenjam pred prozorom, njeee"

 

Istu tu whiny 21.-century teen budaletinu pravili su ranije od Gilly (pisao sam već kako idiotski prigovara Samu dok čovek dubi na glavi da spase nju i njenu bebu), i od Tyrionove kurve zlatnog srca koja ne može da oprosti da je patuljak oženio drugu umesto baš nju :isuse: Fantastično loše pišu sve te uloge.

 

A MauDau face stvarno ni ne vredi komentarisati, devojka ne ume pa ne ume, nije ona kriva. Ovi idioti što krpe scenario bi trebalo ili da umeju, ili da unajme nekoga ko ume.

Link to comment

Мене само занима мора ли Бријана у свакој епизоди да исприча коме се заклела и зашто :isuse:

Link to comment

Najveće dno ove epizode je govor viteskinje pred seljakom, potencijalnim zaverenikom. Znače, patetika na kub.

 

Odmah za tim ide povlačenje rukava u završnoj sceni. Ne znam kako im je pošlo za rukom ali kao da mi je telefonirano minut pre tog kadra da je Jormon oboleo. Fantastično. :yawn: 

 

Stoga, Mirandina scena je najbolji deo epizode, ne računajući Stanisovu gramatiku koja je van konkurencije. 

 

A dobra je bila i porodična večera sa psihopatom, kao i dijalog Remizija i Boltona. Verovatno su svesno napravili poređenje sa Stanisom i ćerkom. 

Edited by McCabe
Link to comment

Mislim da je porodična večera u WInterfelu bio porodični doručak, na tom setu su večito scene po danu, još od prve sezone. Valjda ih je mrzelo da smišljaju osvetljenje. 

 

Meni je scena bila dosadna do zla boga, pet minuta Ramsey kleštima izvlači Theonu bezvezno izvinjenje za Sansu koje apsolutno ničemu ne služi. A tata Roose sedi i ćuti, samo ga gleda kao da nije normalan.

Link to comment

Mislim da je poenta te scene bila da vidimo Sansimu izgubljenost. Od Karketijevog monologa smo očekivali da ona kao nešto zakuva, da bi na kraju ovaj ludak sam pripremio ceo psihopatski arsenal za dobrodošlicu. Toliko da je Bolton morao da ga supsti srećnom vešću o prinovi. 

 

Ali dobro, tu je Brijana od Mafina da se neočekivano pojavi i reši stvar.

 

Ako Sansa bude htela da se spasi. 

 

Ako ne, tu je i Stanis.

 

A ako ne, doći će Sneg sa novim narodom.

 

Jebote, koliko ovde ima opcija...  

Link to comment

Kontam da je poenta tu da Sansa vidi koliko je ovaj lud, mada mi ne ide u glavu oko Baristana, tu sam mislio 1 kroz 1 da će da preživi, ne ide mi više kontanje ova dva debila.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...