Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

@Razz: Ma neće Young Griff imati nikakve čiste Targ gene, verovatno je tačna ona teorija da je sin Ashare Dayne (imala ljubičaste oči, Daynes su neki rod Targaryenima) i možda Neda Starka, ili Benjena Starka, ili nekog desetog. 

 

(A ionako ga u seriji neće biti, nema razloga da stavljamo spoilere. Ni da uopšte pričamo o njemu -_- )

Link to comment

Pa to i kažem, da je on moguće sin Iliria i one njegove žene iz Volantisa koja je isto imala srebrnu kosu. Nema on ni T od Targ gena, nego izgleda kao Targ zbog keve, te da je to sve vreme i igra Iliria i Varisa, da ga ubace na tron kao kukavičije jaje. Ne rade oni to sve zato što bi osnovali crveni krst, pardon, crvenu sedmokraku. Cela ta "stalo mi je do kraljevstva" priča i suma koju je Ilirio spucao u sve dobija neki smisao.

Link to comment

Naravno da oni nameravaju da vladaju iz senke, mislim da je to bio plan nezavisno od figure koju bi ponudili - Viserys, Dany, Griffaegon, ko god. Samo ovo divljanje sa zmajevima nisu predvideli pa im je malo frka, ne znaju šta će.

Link to comment

gledam drugu epizodu, i nije mi jasno ono kada onaj savetnik lepo kaze ovoj: "tvoj otac, ludi kralj je bio debil! nije imao milosrdje, i odlepio je u jednom momentu, stavise, u poslednje vreme se istripovao da cini dobru stvar" sve ova slusa, ali kada je trebao da se pogubi onaj i ljudi dole uzvikivali: "nemoj, pusti ga, smiluj se..!" ona ga ipak ubi? :wacko:

 

zanimljiva "kocka" smesna je fora sa muvom koja je upala u vino i kako je to prokomentarisao tyrion i sta mu je celavi odgovorio :D + interesantan topic su otvorili vezano za "kocku"

Link to comment

ove cetiri epizode nista posebno. koliko su samo razlicite ove dve sestre arya i sansa. jedna mucena iz sezone u sezonu. ne zna se ko je vise lozi, a ona se i dalje prima, umesto da kaze: "ma, jebite se svi, idem ja svojim putem!"  nekako mi je prilicno glup karakter, verujem da se u knjizi ne provaljuje toliko.

 

nista nismo videli sta se desava sa bran starkom i tom druzinom.

Edited by hoffnung
Link to comment

ove cetiri epizode nista posebno. koliko su samo razlicite ove dve sestre arya i sansa. jedna mucena iz sezone u sezonu. ne zna se ko je vise lozi, a ona se i dalje prima, umesto da kaze: "ma, jebite se svi, idem ja svojim putem!"  nekako mi je prilicno glup karakter, verujem da se u knjizi ne provaljuje toliko.

 

nista nismo videli sta se desava sa bran starkom i tom druzinom.

Ма уопште није замишљена овако тупаво у књизи.

Link to comment

pa ne znam koliko sansa može da ide svojim putem, čak i da hoće. ona je jedini preživeli stark, držaće je pod kontrolom ko god naiđe na nju i manje loša opcija joj je da igra igru u koju bi kao dete jedne od kuća svejedno bila uvučena nego da se samostalno zaputi ko zna gde, a da posle najviše tri dana bude nasilno oplođena u kakvom šumarku. pritom je arja možda mlađa, ali snalažljivija, avanturističkog duha, sansa više dođe kao gospođica koja ne zna šta je vodomer™.

Link to comment

Cetvrtu i petu paralelno. Te dve knjige pokrivaju razlicite POV karaktere dogadjajima koji se desavaju u isto vreme, pa da ne bi neke zanemarili, paralelno pokrivaju obe knjige. 

Link to comment

Mislim da se Bren Stark uopšte ne pojavljuje u ovoj sezoni.

 

? bas bez veze... poslednje sto smo videli jeste da je on sa onom, svojom druzinom usao u ono "drvo/pecinu" neko mu je rekao da ce da dobije krila i to je to? ocekivao sam mnogo vise od te druzine, tj. od bren starka. da ce on u jednom momentu biti vrlo vazna figura.

 

pa ne znam koliko sansa može da ide svojim putem, čak i da hoće. ona je jedini preživeli stark, držaće je pod kontrolom ko god naiđe na nju i manje loša opcija joj je da igra igru u koju bi kao dete jedne od kuća svejedno bila uvučena nego da se samostalno zaputi ko zna gde, a da posle najviše tri dana bude nasilno oplođena u kakvom šumarku. pritom je arja možda mlađa, ali snalažljivija, avanturističkog duha, sansa više dođe kao gospođica koja ne zna šta je vodomer™.

kako mislis "jedini preziveli stark"? a arya, bran?

Edited by hoffnung
Link to comment

Nedostupni, kao i Rickon. Zvanično je Sansa jedina ostala.

 

S tim što je Lannisteri traže zbog regicida, i realno bi muž & tast morali direktno sa svadbe da je upute u prestonicu na suđenje, ali serija gura tu neku alle gegen alle atmosferu po kojoj svi jure samo presto, nikakvu kohabitaciju; Bolton već planira da zarati i sa Cersei, odmah pošto bude završio sa Stannisom, šta ga briga...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

tuzna i nesrecna je sudbina porodice stark :(

 

btw, stvarno ovo mislim. sada mi je tuzno sta se sve desilo toj porodici. stavise, u jednom momentu [nadao sam se tom nekom preokretu] da ce oni nesto da urade, da se skupe i da im vrate milo za drago.

Edited by hoffnung
Link to comment

btw, stvarno ovo mislim. sada mi je tuzno sta se sve desilo toj porodici. stavise, u jednom momentu [nadao sam se tom nekom preokretu] da ce oni nesto da urade, da se skupe i da im vrate milo za drago.

 

Nadao se i Martin - planirano je da poslednja knjiga nosi naslov A Time for Wolves :wub: ali je od toga odustao pa će se zvati A Dream of Spring :puke: Valjda će se ispostaviti da presto osvaja Loras Tyrell ili tako nešto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...