Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ih, pa nisu one generacija... Pre će Jaime i Cersei jednog dana tako da na krovu dočekuju zmajeve.

 

Ne znam da li je ona scena sa malom Cersei u kolibi kod proročice završena, deluje kao da su isekli treće pitanje - možda bude u nekoj od kasnijih epizoda. Ali valjda nije spoiler ako kažem da joj je prorečeno da će je brat zadaviti. Ona naravno celog života misli da se to odnosi na Tyriona, kao da joj je on jedini brat. 

 

That said, knjige su pune proročanstava koja se nisu ostvarila. Martin je baš voleo da nam utucava u glavu koliko je to nepouzdana rabota.

Какве бре књиге? :ohmy:  Као се креативно тумачење литералног предлошка наставља не би ме чудило да на крају Серси и мала од змајева се смувају и да заједно као лезбо дуо владају Вестеросом. Завршетак из снова. :sleep:

Link to comment

Ti čitalac ćuti!
 
@edited, ja primetio samo da je pitala kad će da se uda za princa Rhaegara, i posle da li će ona i kralj da imaju puno dece. Ono između "But I will be queen?" nije zasebno pitanje, više dopuna na prvo.
 
U stvari sad gledam, u knjizi treće pitanje lupi ova njena drugarica. Sasvim je moguće da su to sve izbacili, kao što su i Cerseinu odraslu bedwarmer drugaricu kojoj ova to u sadašnjosti prepričava.
 

- Will I marry Jaime?
- Not Jaime, nor any other man, Worms will have your maidenhead. Your death is here tonight, little one. Can you smell her breath? She is very close.
(Naravno, implicira se da je smrt = ljubomorna Cersei, koja je posle verovatno ubila tu malu, mada danas samo kaže da je ova pala u bunar.)

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

jesu li i u knjigama i lanisteri i targerijeni svi odreda plavkasti i, ako jesu, postoji li neko objašnjenje ili je tek tako?

Нису. Ланистери су златних коса, Таргеријени сребрних, платинастих. Разлика је драстична. И наравно мнемају тамне обрве.

Link to comment

Ne svi. Bilo je Targeryena koji su imali i braon kosu ili drugu boju očiju, jer nije bilo samo interbreedinga - neki su se ženili i sa drugim porodicama (Blackwoodima, Brackenima, evo Regar je oženio Martelovu).

Link to comment

Vini, kolika je šansa da su Srsi i Džejmi Targlings?

 

Tačno 0%, MMW. Moguće je da Martin izmisli da je i Tyrion secret targ, uz naravno Jona Snowa, ali nije dovoljno lud da krene da ih sadi na sve strane. 

 

U seriji je, naravno, druga stvar - anything goes.

Link to comment

Ne svi. Bilo je Targeryena koji su imali i braon kosu ili drugu boju očiju, jer nije bilo samo interbreedinga - neki su se ženili i sa drugim porodicama (Blackwoodima, Brackenima, evo Regar je oženio Martelovu).

 

Mda, ali je na prestolu skoro uvek završavao neki reprezentativni beličasto-ljubičanstven primerak. I nije sve interbreeding, ima nešto valirijanskih gena i u drugim porodicama - npr. Velaryons iz Driftmarka su sličnog kolorita.

Link to comment

Ti čitalac ćuti!

 

@edited, ja primetio samo da je pitala kad će da se uda za princa Rhaegara, i posle da li će ona i kralj da imaju puno dece. Ono između "But I will be queen?" nije zasebno pitanje, više dopuna na prvo.

 

U stvari sad gledam, u knjizi treće pitanje lupi ova njena drugarica. Sasvim je moguće da su to sve izbacili, kao što su i Cerseinu odraslu bedwarmer drugaricu kojoj ova to u sadašnjosti prepričava.

 

 

- Will I marry Jaime?

- Not Jaime, nor any other man, Worms will have your maidenhead. Your death is here tonight, little one. Can you smell her breath? She is very close.

(Naravno, implicira se da je smrt = ljubomorna Cersei, koja je posle verovatno ubila tu malu, mada danas samo kaže da je ova pala u bunar.)

 

to ti kazem.vazda su ti proroci,dusi iz lampe i fausti voleli da hvataju na tehnikalije. tri znaka pitanja su tri znaka pitanja...

Link to comment

Mda, ali je na prestolu skoro uvek završavao neki reprezentativni beličasto-ljubičanstven primerak. I nije sve interbreeding, ima nešto valirijanskih gena i u drugim porodicama - npr. Velaryons iz Driftmarka su sličnog kolorita.

Da, ispada da su srebrno-lila geni dominantni (sa izuzetkom par baš crnih, kao što je Aegon the Unworty pokazao), valjda su samo Baelor i Daeron bili non-silver kraljevi. Prinčeva i princeza je bilo primetno više, ali imali su nezgodnu sklonost ka umiranju [emoji3]

Oni što su voleli takvu boju su mogli da naruče mladu iz Volantisa.

 

 

 

Kao recimo Ilirio, ispašće da je onaj Young Griff njegovo kukavičije jaje na osnovu kevinih gena i da su se Ilirio i Varis zbog toga toliko angažovali i istrošili, a ne zato što su samarićani.

 

 

Link to comment

ala strikate...

 

odgledao sam juce prvu seriju pete sezone. uh.. sto meni ide na tuki onaj matorac, ne znam kako se zove, ali stalno je mirodjija u svakoj supi. nista specijalno se ne desava u prvoj seriji, mozda je i malo razvucena, prazna. nekako je depresivna. svi su u autu. dve glupe scene: kada neokaljani biva zaklan i makjka zmaj kada ulazi u onu prostoriju gde su zmajevi, u potpunom mraku hoda onako polako ide i doziva zmajeve, i brze bolje izlazi napolje u fazonu kao.. "oh, jadna ja, sta cu sada!? moji zmajevi su veliki i okrutni"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...