Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

bravo, uini :ziga: cenim da si i fotku za tekst birao :lol:

 

čitao sam dijagonalno ovih desetak stranica, pa je verovatno neko i pomenuo: ona pobuna u mirinu je potpuno blesava. da li su oni teroristička organizacija, nekakva gerila, oružana formacija koja ima brojnost i unutrašnju organizaciju da osvoji grad, ili šta? u onim scenama ih je bilo nekoliko desetina, uspeli su da nadjačaju čitavu omanju jedinicu (vod, recimo) elitne vojske predvođen komandantom, i to sve nožićima. pošto su ih maltene sve pobili, to znači da je pobuna ugušena u slučaju da su omanja ćelija; da su desetkovani u slučaju da su andergraund vojščica, možda ostaci ranije vojne formacije koja je držala grad (ne sećam se, govorim napamet); a treća mogućnost je da već imaju dovoljno ljudstva da opštom pobunom povrate grad (i usput pretvore lažnu kraljicu u svoju seksualnu robinju). enivej, imaju gomilu leševa kojima mogu da poskidaju maske, identifikuju ih i sklope kockice. sledeća faza™ je ili preuzimanje grada ili završetak ovog plota sa pobunom, svaki drugi razvoj je idiotizam. a sam plot, uzimajući u obzir kontekst egzotičnog predela daleko od kraljevstva™, ima rasistički podtekst. oni ne znaju ništa drugo, samo robovlasništvo, robovanje i fajting pits. to im je tradicija.

Edited by Malvo
Link to comment

@malkin: Onu pozadinsku sliku? Nisam, ali kao da jesam :D Hvala svima na nezasluženim hailovima, ja realno nisam zadovoljan tekstom - lažno mi zvuči taj nerd rage, pisao sam godinu dana posle gledanja prethodne sezone i skoro sav hejt je već iščileo. Morao sam da listam ove dve teme da se prisetim šta je sve nerviralo i mene i druge, pa onda da prepričavam. A sad posle ove četiri odgledane, sve su gluposti back with a vengeance :isuse:

 

Pokret otpora Mereena je trapavo seksifikovan, nije dosta da ih bude po dvojica-trojica koji izbodu ponekog okupatora kad ga uhvate samog, nego ih evidentno ima na stotine. Šta se onda koji moj maskiraju, ako mogu otvoreno da izlaze na crtu Unsullied? Još gluplje će biti ako je verovati traileru, kad ih mali milion maskiranih bude navalilo u onu arenu pred kraj sezone, a khaleesi brane Džora Mormont i Tyrion...

Link to comment

Mislim da im nije dala nikakve pare, samo usmenu dozvolu da se militarizuju i krenu da zavode red. Crkva je (po knjizi, izgleda i po seriji) svojevremeno imala takve neke odrede, ali ih je neki Targaryen kralj odavno razoružao i zabranio ubuduće da se išta slično radi. Cercei je sad došla na genijalnu ideju da reaktivira verske nindže... mada mi nije jasno po kojoj osnovi ako je Tommen već krunisan i priženjen, ona nikakvu formalnu vlast više ne bi trebalo da ima.

Pa u seriji spominje da ce kralj da ih naoruza i finansira a kao i na zasedanjima malog veca, nista ne radi ona direktno vec samo prenosi sta "Kralj Tomen" naredjuje.

Link to comment

Pa na zasedanjima može onim klovnovima da kenja da je kralje rekao ovo ili kralj rekao ono, ali da bi promenila ustav™ valjda joj je potrebno nešto više od blefiranja? A računam da bi kralj, pošto ima dvocifren broj godinica i ženu koja gura svoj nos gde god stigne, mogao da pita šta mu to guraju da potpiše i opečati.

 

U knjizi mali Tommen najviše voli da lupa pečate, to mu je omiljeni deo kraljevanja, pa koji god mu papir poture on ga odmah bez čitanja overi :)

Link to comment

 

 

U knjizi mali Tommen najviše voli da lupa pečate, to mu je omiljeni deo kraljevanja, pa koji god mu papir poture on ga odmah bez čitanja overi :)

А у Вини што си застранио! Опет неке проклете књиге.

Ово са малим и његовом сексуалном снагом је бљутаво и јадно. Кад може да таслачи као бик, може и армије да води. А Дебели нек се купа у парама од права, халапљивац ниједан... :isuse:

Link to comment

Pa kad im je dobro prošao onaj running gag o Podovom moćnom organu zbog kog kurve rade za džabe, naravno da će da nastave u istom stilu i pričaju nam koliko puta za jednu noć mogu da jebu teenage kraljevi svoje 20 godina starije kraljice. Veljo! :mad:

Link to comment

Pa kad im je dobro prošao onaj running gag o Podovom moćnom organu zbog kog kurve rade za džabe, naravno da će da nastave u istom stilu i pričaju nam koliko puta za jednu noć mogu da jebu teenage kraljevi svoje 20 godina starije kraljice. Veljo! :mad:

Питам се шта мене још нагони да гледам све то. Кад је количина будалаштина у Кући од карата достигла ниво да ми изазива физичку мучнину, прекинуо сам гледање без икакве гриже савести. Овде није то случај и покушавам да провалим о чему се ради. Оно што је можда разлог је да глума у Игри није тако стерилна, хладна, има пар ликова који су добро постављени, брине се човек за њих...

Link to comment

Pa da, šira je priča, lakše je održati samoobmanu "evo sad će nešto zanimljivo, samo što nije" ako se skače sa jednog na drugi na pedeset treći lik. Dok taj House of Cards prati dve i po podzapleta, i to konstantno usko povezana.

 

Ja gledam i jedno i drugo (i još svašta) zato što hejt potvrđuje da mi mozak još koliko-toliko šljaka.

Link to comment

Pa na zasedanjima može onim klovnovima da kenja da je kralje rekao ovo ili kralj rekao ono, ali da bi promenila ustav™ valjda joj je potrebno nešto više od blefiranja? A računam da bi kralj, pošto ima dvocifren broj godinica i ženu koja gura svoj nos gde god stigne, mogao da pita šta mu to guraju da potpiše i opečati.

 

U knjizi mali Tommen najviše voli da lupa pečate, to mu je omiljeni deo kraljevanja, pa koji god mu papir poture on ga odmah bez čitanja overi :)

 

Ne poznajem ustavno pravo Vesterosa™ ali ako na malom vecu kaze master of coins da da pare gde treba i glavnom na strazu da zlatni vitezovi kuliraju i nediraju vehabije cisto sumnjam da ce oni da proveravaju jel kraj zaista to uradio. A i ono videli smo do sad kakav je Tomen, pogotovu prema majci i zeni, tako da bi prikladno bilo da se sve zavrsi sa time sto Tomen izmejdu petog i sestog jebanja udari pecat i potpis na pogubljenje Cercei koje mu pod nos poturi zena ne znajuci da je vec pecatirao istu kaznu za nju preko Cercei.

 

Mislim ni u seriji nedeluje preterano zainteresovan za vladanje, pogotovu nakon sto je otkrio cari seksa. 

Link to comment

Uuu, taj rasplet bi bio sjajan. Sutra se budi Tommen, a ono nigde ni kraljice mame ni kraljice žene :D

A vece pre toga Cercei i Mardz na krovu Red Keepa, piju Dornsko vino dok se prisecaju svog odrastanja...

 

tumblr_l6m4hpIkm11qb8tty.jpg

Link to comment

Ih, pa nisu one generacija... Pre će Jaime i Cersei jednog dana tako da na krovu dočekuju zmajeve.

 

Ne znam da li je ona scena sa malom Cersei u kolibi kod proročice završena, deluje kao da su isekli treće pitanje - možda bude u nekoj od kasnijih epizoda. Ali valjda nije spoiler ako kažem da joj je prorečeno da će je brat zadaviti. Ona naravno celog života misli da se to odnosi na Tyriona, kao da joj je on jedini brat. 

 

That said, knjige su pune proročanstava koja se nisu ostvarila. Martin je baš voleo da nam utucava u glavu koliko je to nepouzdana rabota.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...