Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ne znaju da su živi, samo znaju da ih nije Theon ubio. Poslali su onog ludaka što je odsekao šaku Džejmiju za njima i od tad ne znaju šta se dešava na tom polju. Mogu da veruju da su dečaci crkli od hladnoće/gladi ili da su ih ubili wildlingsi ili ko zna šta sve.

Link to comment

Sasvim je razumno računati da dvoje dece od kojih je jedno bogalj nije preživelo. Ako izrone od nekuda 10 godina kasnije, onda će Boltoni videti kako to da reše, imaju pametnija posla sada. 

 

Zato je i glupav onaj podzaplet gde šalju Rukoseka severno od Zida da nađe dečake. Glupava je i ideja da su deca suicidno otišla tamo, a još gluplja da će jedan čovek sa nožem (i to novi regrut u Noćnoj Straži) moći da ih nađe i ubije.

Link to comment

Mislili su da su deca kod Džona na Zidu a ne da su se odsmucala severno, zato je Rukosek i pristupio, tobože, Noćnoj straži, da bi ih se dočepao. Boltoni, naravno, nemaju pojma da Bran prati trookog gavrana na kraj sveta (that's too much, even for them)

Link to comment

Ma da, znam da je tako nešto bilo. Odakle svima ideja da Jon Snow sme na Zidu da čuva braću, nemam pojma. Ajde sada kad je spoiler spoiler, ali prošle sezone? Njima je zabranjeno da se mešaju u politiku južno od Zida...

Link to comment

Maglovito se sećam da je Tajvin zapretio baba-Ruži da će uzeti Lorasa u Kingsguards i tako im zatre seme.

 

A Mardž mi je, ako ništa, simpa zbog jebanja Sersei u mozak.

zar baba ruža nije planirala da pošalje sansu u highgarden da se uda za njenog hromog unuka ;)

Link to comment

 

 

@Valk: Da, meni se sviđa ideja da on uda Sansu u Boltone i onda zajedno s njima nešto dalje planira, ali obrazloženje mu je suludo. On je udaje u Boltone jer očekuje da ih Stanis uskoro poubija :blink:

Сад сам потпуно убеђен да ти је неко хаковао налог кад си успео да напишеш ово. :s_c: Глупост са Сансом и Болтоном је таква да би могло да се напише пар стотина винизација™ најбоље врсте. Никакве логике у томе нема Болтони ионако има да нестану у леду идуће књиге. Но вајни сценаристи хоће ваљда да од Сансе направе, какав лик на подобије оне мученице из 50 нијанси сивог, жутог, зеленог или чега већ. Мало је било мучења са рахметли Џофријем но сад мора и Болтоном копилац. :puke: Та безвезарија је толико огромна да је успела да замаскира и ону будалаштину са Варисом који сакупља гованца маленог алкохоличара, оцеубице, проклетог песника и бившег(будућег?) носиоца претешког бремена главе извршне власти. Солидна је и она будалаштина у којој Марџори затиче брацу јој усред таслачења, несрећног Оливера. Сцена без смисла и разлога осим да се види размена телесних течности два мушкарца, јер је то ето контроверзно, ослобађајуће. :fantom: Лоше, тупаво, успешно јер ето доносио, паре. Аферим

Link to comment

Littlefinger hoće da je uvali u Winterfell po svaku cenu i kao pravi kockar kladi se na obe varijante - ako Stanis pobedi, ostaviće je verovatno u fotelji severa, a ako izgubi, računa valjda na to da će Sansa da manipuliše balavim Remzijem, a možda ga i smakne kad ne bude Roosa Boltona. Njemu je to izgleda win-win situacija. Sansa ne nasleđuje ništa ni od koga, ona je ta koja je nosilac štafete.

Link to comment

Btw, frizer mi juče napravio lannistersku kosu. I boja i uvojci. Sva sreća pa se to meni sve spere.

 

Nema sad pranja kose barem mesec dana!

Link to comment

Littlefinger hoće da je uvali u Winterfell po svaku cenu i kao pravi kockar kladi se na obe varijante - ako Stanis pobedi, ostaviće je verovatno u fotelji severa, a ako izgubi, računa valjda na to da će Sansa da manipuliše balavim Remzijem, a možda ga i smakne kad ne bude Roosa Boltona. Njemu je to izgleda win-win situacija. Sansa ne nasleđuje ništa ni od koga, ona je ta koja je nosilac štafete.

Проблем је само што је Дебелом потребна са правом у Вејлу. Он без Сансе тамо нема никакву тежину.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Poručniče, ko o čemu ti o tamo nekakvim knjigama, pusti sad to -_- 

 

Deo priče u Winterfellu i u tebi tako dragim knjigama zauzima ogroman procenat, da su to sve isekli ko zna kakve bi tragikomedije morali da izmisle da bi popunili vreme. Pritom Sansa u Valeu ne radi ama baš ništa, i sasvim je validno iskoristiti je da se zakrpe ta dva loose ends, udati nju za Remzija umesto lažne Arye, onsa gurnuti nesrećni Brienne-Pod duet da je otima/spasava umesto Mance Raydera. Tu ima baš dosta potencijala za dobru televiziju; naravno, i ja sam ubeđen da će ovi i to zasrati ako bude ikako moguće - Littlefinger i njegov kreativni stratedžajzing su prvi korak u tom pravcu - ali sama ideja je dosta dobra, imajući u vidu gde se i serija i knjiga nalaze. 

 

S tim u vezi evo vam tekst, jebo vas tekst.

Link to comment

Littlefinger hoće da je uvali u Winterfell po svaku cenu i kao pravi kockar kladi se na obe varijante - ako Stanis pobedi, ostaviće je verovatno u fotelji severa, a ako izgubi, računa valjda na to da će Sansa da manipuliše balavim Remzijem, a možda ga i smakne kad ne bude Roosa Boltona. Njemu je to izgleda win-win situacija. Sansa ne nasleđuje ništa ni od koga, ona je ta koja je nosilac štafete.

 

Pa ako je pravi kockar i kladi se na obe varijante zasto stavlja Sansu u sred sudara dve vojske gde realno svasta moze da joj se desi. Mislim nije kao da je Stanis ne bi stavio u fotelju nakon pobede (pogotovu jer ga je Jon odjebao bar za sad) a nije kao da bi je Boltoni odbili nakon velicanstvene pobede nad Stanisom. Ovako je samo izlaze nepotrebnom riziku i eventualno kalja njen ugled mesanjem sa mrskim Boltonima u slucaju Stanisove pobede.

Link to comment

Poručniče, ko o čemu ti o tamo nekakvim knjigama, pusti sad to -_-

 

Deo priče u Winterfellu i u tebi tako dragim knjigama zauzima ogroman procenat, da su to sve isekli ko zna kakve bi tragikomedije morali da izmisle da bi popunili vreme. Pritom Sansa u Valeu ne radi ama baš ništa, i sasvim je validno iskoristiti je da se zakrpe ta dva loose ends, udati nju za Remzija umesto lažne Arye, onsa gurnuti nesrećni Brienne-Pod duet da je otima/spasava umesto Mance Raydera. Tu ima baš dosta potencijala za dobru televiziju; naravno, i ja sam ubeđen da će ovi i to zasrati ako bude ikako moguće - Littlefinger i njegov kreativni stratedžajzing su prvi korak u tom pravcu - ali sama ideja je dosta dobra, imajući u vidu gde se i serija i knjiga nalaze. 

 

S tim u vezi evo vam tekst, jebo vas tekst.

 

 

Dobar tekst ubo si cak i jednu od scena u kojoj sam proveravao mobilni :D

 

Nego zar ne nije Jara zabegla zato sto je videla da je brat nezainteresovan za beg i da je cak pozvao strazu da mu pomogne, dok su psi tu bili samo dodatni stimulans?

Link to comment

Brat može da bude nezainteresovan koliko hoće, ali to sestru ne čini bržom od pasa. Pritom, ako se šibala sa golišavim Remzijem i njegovim ljudima zbog njega nezainteresovanog, mogla je i da završi posao.

 

Kučići su predstavljeni kao ključni detalj, Remzijevo nezaustavljivo tajno oružje... jedina slaba tačka im je što ne mogu da stignu oklopljene ljude u bežaniji.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ja im za to dajem pass. jbg ona krenula u junacku akciju a umesto brata naišla na šok u vidu reeka koji grize, bije i doziva samo da bi ostao u kavezu. većina bi tako postupila, jer je dovoljno teško bežati u oklopu a kamoli u tom istom oklopu bežati od pasa dok vuces umobolnika koji se otima i bije. A da je išla da završava posao tj da je bilo toliko ljudstva ne bi se usunjavala da ga oslobodi. A da se jedan brod bori sa celom tvrdjavom i izvesno zagine zbog reeka nekako ne ide.

Link to comment

Pa ako je pravi kockar i kladi se na obe varijante zasto stavlja Sansu u sred sudara dve vojske gde realno svasta moze da joj se desi. Mislim nije kao da je Stanis ne bi stavio u fotelju nakon pobede (pogotovu jer ga je Jon odjebao bar za sad) a nije kao da bi je Boltoni odbili nakon velicanstvene pobede nad Stanisom. Ovako je samo izlaze nepotrebnom riziku i eventualno kalja njen ugled mesanjem sa mrskim Boltonima u slucaju Stanisove pobede.

 

Ne zna se kad je Bejliš počeo tajne pregovore sa Boltonima oko ovog meča, možda čak i pre nego što se Stannis iskrcao na Zidu. Očigledno su Boltoni požurili ceo deal sa venčanjem, jer im treba Sansino ime da bi primirili severnjake bannermane, kako već prikazuju nemogućnost skupljanja i samog poreza. Možda čak i mobilisali Sever zbog Stannisa - mislim da Littlefinger reče u epizodi da Stannis ima više ljudi. No, kao što rekoh, nisu pomenuli  kad je taj zaplet počeo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...