Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Jedan smeo kod zelenog ali ne verujem da ce tog lika uopste biti u seriji ...

Navodni casting video: http://www.spoilertv.com/2014/07/game-of-thrones-season-5-quentyn.html

 

Fejk 99%. Ali realno ne bi bilo teško da ga ubace:

 

- Dobar dan, ja sam Quentyn Martell, došao da te ženim i vodim na Westeros.

- Neću, ne sviđaš mi se, a ja sam trenutno zaljubljena tinejdžerka

- OK, onda idem da ukrotim jednog od tvojih zmajeva pa ćeš da vidiš...

 

Link to comment

Da se ogradim da nisam citao knjige tako da je ovo cisto od serije rant.

 

Od svih nelogicnosti najveca mi je razgovor Sanse i Littlefingera na brdu gde je on ubedjuje da ce osvetiti svoju familiju time sto ce se udati u Boltone, pri tom mu je vrhunski argument u tom trenutku "Ej bre sta ti je, ti si meni super ne bih te ja nikada udao za Roose Boltona. Ti ces ici za njegovog do skoro kopileta." na sta ona pristane iz keca. Ajde onda prica iz kripte i nekako, ali sta ju je navelo da uopste udje u Mot Kejlin mi nije najjasnije. 

 

Sa druge strane ocekivao sam da ce prepredenost Littlefingera da se malo prebaci i na Sansu kad ono isapde obrnuto pa se njena naivnost i glupost prebacila na njega, koji u isto vreme izdaje Lanistere da bi se udruzo sa fuckin Boltonima koje niko ne voli niti podrzava. Ajde Bolton sto se orkenuo protiv njih, on je samo sa Tajvinom imao deal ali koliko se ja secam Littlefinger je titulu i sve ostalo dobio od pokojnog derista tj od Cercei. Tako da ima razlog manje da je izda, pogotovu ako mu se plan svodi na to da je uvali Boltonima, koje ce Stanis da pogazi i postavi je za Wardess. Sad em mi nije jasno zasto bi pristalice Starkova i Stanis bili zahvalni na tome sto je Littlefinger uvalio Sansu Boltonima, niti mi je jasno zasto nije mogao da priceka da se pobiju Stanis i Bolton pa da ponudi mladu pobedniku, posto nije kao da i jedna strana moze da je odbije. Ovako ju je samo stavio u sred nadolazeceg rata u kucu poznatu po tome sto dere ljude zive.

 

Jon Snow nesto manje neodlucan nego pre i kudos na odsecanje glave Janosu ali njegov rezon da je bolje da Vinterfel propadne i da Boltoni razjebu ceo Sever nego li da on dodje na celu Starkova kao neko ko je prekrsio rec je prilicno retardiran, ali ajde da kazemo da se i zato progleda kroz prste jer se isto tako poneo i njegov idol pokojni Mance Raider. E sad iscitah nesto da on u knjigi prezivi nekim woodoo-om tako sto se prebaci u telo onog ogromnog gingera koji ga gleda sve vreme, pa se nadam da je to nesto sto su ipak izbacili.

 

Ono sto dodatno smeta je Deneris&Snow omaz pokojnom Nedu time sto odsecaju glave svojim ljudima. Jeste skapirali smo, zajebano je vladati moras nekad i zube da pokazes iako najradije ne bi. Sad jos samo ocekujem da Tomen naredi beheading i da Kralj na Dorn odsece glavu onoj majci od zmija sto pokrece rat.

 

Dok sam jos kod Starkova, da ne znam bolje rekao bih da su u seriji popustili svim fanovima Neda pa su resili da sa tri strane(Jon, Sansa i Arija) vozdizu kucu Starka, jos ako se vrati mali invalid carobnjak... Ja licno nesto nisam zagrejan za ideju ali ajde videcemo na sta ce to da se izmetne, mada mi mirise na neko junacko iskupljenje Grejdzoja koji u kljucnom trenutku spasava Sansu od Remzija.

 

Deo 4 besne zene Dornske mi je potpuno ok jer ko sto kaze Bronn nije kao da su Lanisteri bili popularni u tim krajevima i pre, a kamoli sada kada su najslabiji. Kako je krenulo izgleda da ce svi da budu upareni po dvoj jer im je neka focus grupa reka da se to ljudima svidelo do sada, pa tako imamo Brien i Podrika, Brona i Dzejmija, Littlefingera i Sansu, Tiriona i Varisa, Tiriona i Joru, onu decu u sumi koja se verovatno nece ni pojaviti itd.

 

Nego vidim da su udarili po grejscale pa mi pade na pamet luda ideja da je Grayscale povezano sa whitewalkers, ono napusteni ljudi, ljudi od kamen, hoce osvetu, ne izgledaju kao sto su bili pre, itd. Mislim jeste shot in the dark ali ko zna...

 

 

Link to comment

Sve si u pravu za Littlefingera, plan mu je krajnje idiotski. Odakle mu ideja da će Stannis da razjebe Boltone i onda nagradi Sansu nekom fiktivnom titulom zato što je udovica Remzija Boltona, stvarno nemam pojma. Ako već misli da je Stannis sto posto pobednik, zašto ne vodi Sansu direktno kod njega, pa neka se udaje za Davosa ili koga već? Odakle potreba da je brakom vezuje za navodnu gubitničku stranu?

BTW, LF sad kao ceni da će Stannis, kad razjebe Boltone, da nekako ujedini ceo Sever i onda sa njima odmaršira direktno za King's Landing :isuse: Pa Rob Stark je nedavno odveo 90% severnjačke vojske i svi su izginuli osim ovih koji su sad uz Boltona! Kakve su to gluposti, koga tačno Stannis treba tu da regrutuje, osim eventualno šačice preživelih divljaka sa Zida o kojima LF ne zna ništa?

Konstantno pokušavaju da predstave Littlefingera kao nekog mastermajnda koji sve vidi tri koraka unapred i samo se lukavo smeši, hnje hnje hnje, ali to odavno ne liči ni na šta.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

To sa Sansom mi je bolno glupo. LF ima najutvrdjeniji zamak, zna da ce da se ova dvojica pokolju i da bi dali sve za Sansu a on kao pravi mastermajnd ulazi u deal pre same bitke iako moze da odsedi i posalje Sansu pobedniku. Na stranu to sto u istom danu izda Lanistere tj Iron throne i onda hita brzo u Kings Landing da poprica sa Cercei i to u gradu u kom zna da verska policija razjebava bordele, bludnike i ostale :isuse: 

 

Mada koliko sam skontao Boltoni su u seriji prilicno tanki pa cak i Roose kaze da ako se digne narod na njih da nece imati sa cime da se brane pa nekako deluje izvesno da ce ih Stanis kao najveci strateg razjebati ako ga ne uhvati winter that is coming.

 

Nego koliko skontah ova Majka zmajeva ostade u potpunosti bez zmajeva, dva je hejtuju iz podruma a treci bludni sin svrati tu i tamo pa produzi da jede krave i pali seljane (ili obrnuto?). ono sto sam primetio je da su i scenaristi svesni nekih nerealnih i nerazumnih izbora pa o izrazavaju kroz likove tj Bron koji kritikuje ideju da se fuckin Dzejmi Lanister salje singlehandedly (pun intended) vrati Marselu kuci. Posto sve i da mu uspe ta undercover misija i da se voljena cerka vrati u KL to uopste ne bi izazvalo rat... Isto vazi i za plan Jore da kidnapuje Tiriona, vrati ga Kalisi koja ce zbog toga da bude odusevljena i baci mu se gola u narucje. Mislim jasno je meni zasto Varis vodi Tiriona do Deneris, jer i on sam kaze da je dobar strateg i vodja. Ali zasto ga vodi pijani Jora to mi bas ne ide u glavu, cak je i razumnije da je krenuo da ga vodi u Westeros nego li ovamo, ali ajde nije kao da je on i do sada bio previse razuman lik. 

 

Sto se sons of hidra tice tu sam polovicno zadovljan. Deo sa klanjem u krevetu kurvi i dok pijani partijaju u bordelu ima smisla, ali to da bodezima i nozicima razjebu cetu Unsullied-a predvodjenu komandatom (a neki zdrav razum nalaze da komandat bas ne seta gradom sa neiskusnim gusterima) i to u borbi prsa u prsa. Ok, razumem moralo je da se pokaze da su zajebani ali mogli su da ih srede na neki prepad u gradu sa visine ili kako god, ovako ispade da su zajebani unsullidsi zapravo jedva malo bolji od siromasnih gradjana. I sta bi sa Dotrakijima? Jesu li oni bese skroz napustili Kalisi ili u ostali uz nju? Zaboravih sta je tacno bilo sa njima.

Link to comment

Odgledah. Joooj.

 

Kad odbindžujem ovako, sve mi se slepi kao u frajap. Kad dođem do stonog računara sipaću ove otrovne reči u pero advokatu Miliću...

Link to comment

него могли су џору приказати и како гузи дени из бордела, то је ваљда разлог што је уопште и био тамо

Link to comment

него могли су џору приказати и како гузи дени из бордела, то је ваљда разлог што је уопште и био тамо

Nisu smeli, da poluinteligentni gledaoci ne bi zamenili pravu Deni sa ovom fejk (apropo Aše/Oše, Roberta/Robina itd).
Link to comment

Da, bilo bi sjajno da se publika stvarno zbuni - otkud sad khaleesi u bordelu :D

 

Friendzone Mormont što kidnapuje Tyriona pa se sve nada da će to biti dosta da mu Dany oprosti, jebiga, to je valjda potez očajnika. Ali Jaime & Bron commando infiltracija nema nikakvog opravdanja osim sezonske potrebe za akcijom. I u knjizi je plan za povratak Myrcelle imbecilan, ali bar tamo vidiš šta Cersei navodno pokušava.

 

Harpije što se biju sa Unsullied licem u lice je idiotizam par ekselans. Zašto su uopšte undercover pokret otpora, zašto ih ubijaju jednog po jednog po bordelima i budžacima, ako misle da mogu da ih isteraju iz grada en masse?

Link to comment

Nego da čujem teorije kako će Jora da završi u areni pošto smo videli još u trejleru da ve do toga doći iako se Kalisi femka.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...