Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Evo, odgledao. Sranje je, mada mi sam kraj i ne smeta toliko.
 


Mislim, smeta mi žestoko što ulice jebenog Meereena izgledaju identično kao ulice jebenog King's Landinga odnosno jebenog Dubrovnika, i što navodno najzajebaniji ratnici na svetu deluju totalno zbunjeno kad ih spopadne gomila maskiranih klovnova bez oklopa, naoružana samo bodežima...

Ali ne smeta mi što su pali Grey Worm i Selmy. Prvo, deluje kao da će preživeti (inače se ne bi trudili da prikažu da su pobili sve Harpije), možda su samo hteli da ih pošalju na oporavak da ne bi bila prevelika gužva oko Dany u areni sad kad joj stignu Mormont i Tyrion i možda Varys, plus Daario i Misandei i Hizdahr. Opet, možda su odlučili da trajno prorede gužvu - ali ne bih rekao.

Inače, Mormont vozi Tyriona čamcem od Volantisa do Meerena pored nekih tamo bujnih zelenih obala :isuse: Mislim, why bother? Zašto prikazivati kako iko igde putuje kad sve izgleda identično, sve se (osim Dorna) snima na ukupno dve lokacije, i svako putovanje sa kraja na kraj sveta traje cca 5 minuta? Volantis je u trećoj izgledao presmešno, neka euro pastorala, gotski tornjevi,crep na krovovima, neverovatno koliko su nemaštovito prikazali grad slonova i tigrova! Naravno, u njemu smo se ionako zadržali bukvalno jednu scenu. Zašto onda uopšte prikazivati eksterijer?!

 

Pre toga, Littlefinger lupeta kako će Stannis da maršira iz Castle Black za King's Landing :isuse: Plus, kaže, Stannis ima veću vojsku od Boltona. Iz kojih li je dubina svog dupeta uspeo da izvuče tu informaciju, nemam pojma. I kao piece de resistance, ceni da će Stannis da proglasi Sansu Wardeness of the North. WARDENESS!  :lol: Koji idiot ovo piše?

 

Negde pri početku epizode imali smo onaj traljavi pokušaj zavođenja na relaciji Melisandra-Jon, a onda je sledilo fantazmagoriučni očinski trenutak na relaciji Stannis-Shereen. "Da ti kaže tata, sine, ti si se kao mala zarazila od lutke :blink: Tata ti je kupio lutku, lutka bila zaražena fantasy gubom, i eto, jebiga." A onda su kao svi savetovali Stannisa da ćerku pošalje into the ruins of Valyria to live out her days among the Stone Men :blink: Kakva su sad to bulažnjenja? O čemu ovi pričaju? To je kao da se dete (lupam) Fridriha Barbarose razbolelo, i onda mu doktori savetuju da ga pošalje u ruševine Atlantide! Zašto prave te sporedne pričice ako nisu sposobni da skrpe dve smislene rečenice? Zašto ih prosto ne preskoče?

 


 

Attachment - kako Mali Perica zamišlja Bagdad, Istanbul, ili Volantis.

 

Volantis 1.jpg

Volantis 2.jpg

Volantis 3.jpg

Link to comment

večeras nas sbb časti otključavanjem hbo i hbo hd, kanala u svrhu promocije igre prestola, pa ko se suzdržao :P  može da uživa večeras

- inače odlična prva epizoda, sada da vidim šta su zeznuli u drugoj ^_^

Link to comment

 

 

Ali ne smeta mi što su pali Grey Worm i Selmy. Prvo, deluje kao da će preživeti (inače se ne bi trudili da prikažu da su pobili sve Harpije), možda su samo hteli da ih pošalju na oporavak da ne bi bila prevelika gužva oko Dany u areni sad kad joj stignu Mormont i Tyrion i možda Varys, plus Daario i Misandei i Hizdahr. Opet, možda su odlučili da trajno prorede gužvu - ali ne bih rekao.

 

 

 

 

рекао бих да је селми готов, након оног дирљивог разговора са калиси следи његова трагична и херојска смрт, то је стандардна матрица... црв ће преживети јер се иначе матори безвезе жртвовао... мада ми нема логике да командант војске уопште патролира улицама

 

 

Edited by Dionysos
Link to comment

 

 

рекао бих да је селми готов, након оног дирљивог разговора са калиси, следи његова трагична и херојска смрт, то је стандардна матрица... црв ће преживети јер се иначе матори безвезе жртвовао... мада ми нема логике да командант војске уопште патролира улицама

 

 

 Ma kakvi, živ je Selmi. Razgovor je bio čisto da se Daneris oseti pravednom i da obezbedi fer suđenje. Da su Selmija hteli ubiti zaklao bi ga onaj, ne bi ga Sivi Crv spasio onim kopljem. I sivi crv mora da preživi, vidiš da njegova romansa sa melisandre traje i traje iako je lik eunuh jbt. A i Selmi će da preživi nema potrebe da ga ubiju trebaće im za one bitke i juriše, jasno je da ovde ne odstupaju od knjige. A ansalid deluju kao gomila početnika, sa sve njihovim komandantom i Selmijem koji eto tu patroliraju sa običnim ansalidima. Blago li je njima, kakva ortodoksna glupost. E, da Melisandre je tu samo zbog sivog crva, nema apsolutno nikakvu drugu ulogu u seriji. Fejspalm. 

Link to comment

Misliš Missandei, Melisandre je na Zidu.

 

@Mau: Još da im oprostimo to što su fizički snimali, ali majku mu, bar kad rade ove CGI sekvence ne moraju da kopiraju hrvatsko primorje jedan kroz jedan da bi nam dočarali egzotične istočne gradove gde se jašu slonovi, na ušću najšire reke na svetu koje izgleda kao ušće Tamiša u Dunav.

Link to comment

Mislim da ih i nisu pominjali u prošloj sezoni. To je neki lokalni pokret otpora zmajevitom okupatoru, presumably robovlasnički. Simbol im je harpija jer je ujedno i simbol tog grada i te nekakve stare civilizacije od koje su potekli.

Link to comment

zivi bio, uini. 

 

ja sam skontao da sam sve pozaboravljao iz cetvrte sezone. recimo, nakon prve sam znao svakid detalj. zato mroam jos jedno pitanje, sta se desilo s mucenim yorom? :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...