Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Razzmatazz došao da preuzme smenu, najzad mogu na odmor :Hail:

 

(Poštovanje ostalim hejterima-entuzijastima kao što su Geo ili Vasić, ali traži se zalaganje, istrajnost, i iznad svega opširnost.)

Још се дрогирам са Вавилоном. А хоћу да испоштујем магове пада гледам ХБО ориђинал. :naughty:

Link to comment

sasvim bi lepo mogli da ubace vise ovih walks down memory lane, malo robertova pobuna, malo ninepenny kings, malo jos ludjih prica i eto nas u 18.sezoni. +1 za Vinijev hejt roblja, odjednom ne samo da imaju hrabrost da se bore sa starim masterima nego gle cuda napadaju evnusku vojsku najstrasniju i svoju mhysu koju nekad nosise na rukama kao na rok koncertu. 

Link to comment

Surprise surprise, posle solidne prve, druga epizoda je monumentalno glupa.

 

 

Arya i Sansa scene se nadmeću po idiotizmu, mislim da starija sestra pobeđuje. Sede Brienne i Podrick u kafani, i odjednom će Pod: "Look my lady, it's Sansa Stark! She's sitting over there with Peter Baelish." :isuse: Vrhunac spisateljskog umeća, majke mi. Odmah me je na ovo podsetilo:

 

 

Onda ide neki tralala dijalog, ja došla da te štitim, neću jer sam te videla kod Džofrija na svadbi, seize her! A zatim jašuća akcija koja je skoro podjednako glupa koliko i dijalog! Eto šta su u stanju da napišu Weiss i Benioff, eto vam. Lepo sam vam govorio da će, kad budu istrošili Martina, uslediti 1 cavalcade of bullshit. Upravo to sada gledamo. Sreli se u kafani, eeej, onako slučajno :lol: Tako piše klinac od deset godina kome se žuri da stigne do scena mačevanja!

 

Arijina priča je isto beda. Kuca ona na vrata hrama, lik u kapuljači otvori i kaže sori, pogrešna adresa. Onda ona kao danima spava tu ispred na kiši, iako izgleda kao da je prošlo max 5 minuta. Onda ode u lov na golubove, gde je spopadaju neka tri lika koja govore njenim jezikom because reasons i hoće da joj otmu goluba because reasons :blink: Onda se pojavi lik u kapuljači, rastera ih, i ipak je primi u hrama because reasons :isuse:

 

Bilo je i standardne doza idiotskih dijaloga, naravno. Npr:

- Our daughter is in danger, Jaime!

- Not so loud, Cersei, the world mustn't know she's our daughter

- Then stop calling her our daughter!

:isuse:

 

Od Dorne smo videli jednu baštu, kneza Dorana, njegovog crnca telohranitelja, i Elariju Sand koja je iz nekog razloga pretvorena u krvožednu vešticu koja bi da raskomada nedužno dete zato što je njen ljubavnik izgubio u dvoboju krajem prošle sezone :blink: U knjizi je Elarija jedina koja podržava Doranove pokušaje da održi mir sa Lanisterima, ovde su je iz nepoznatog razloga gurnuli na ratnohuškačku stranu zajedno za Sand Snakes. Whatevs.

 

Zaboravio sam kod prve epizode da pomenem kakvu nadobudnu kučku prave od Gilly, ali podsetila me je u ovoj. Debeli Sem je njoj i njenoj bebi spasao život jedno šesnaest puta do sada, a ona se nešto breca na njega bukvalno svaki put kad otvori usta - naređuje mu, prikenjava mu bez ikakvog osnova, podsmeva se... Zašto i kako, odakle im ideja da takav odnos grade između njih, ja stvarno nemam pojma.

 

Za kraj, neshvatljivo njanjava pričica u Slaver's Bay gde bukvalno prepisuju mini-zaplet oko Roba Starka kad je u valjda trećoj sezoni bio prinuđen da pogubi svog čoveka, onog Karstarka, zato što je ovaj samoinicijativno ubio neke zarobljenika :blink: Odakle im ideja da ponove tu priču u drugom setingu, odakle ideja da će bivši robovi momentalno da se pobune protiv svoje "majke" samo zato što je ubila jednog od njih - nisam pametan.

 

 

 

Slažem se skroz za Arju i Sansu

 

Ali ček ovo ostalo.. Elarija Sand pretvorena u krvožednu vešticu jer su joj ubili ljubavnika. Koga briga kako je poginuo, to je potpuno logično da želi neku vrstu osvete. Smeta ti ovo jer nije isto ko u knjigama, čist primer. Bio je dvoboj, Oberin je sam izabrao ali to ne mora da znači da je Elarija ok sa tim i da ne želi osvetu protiv onih koji su ga ubili. 

 

Uopšte nisam skontao ovako ovo sa Gili nego više da ga malo zeza, ništa specijalno, pravi se ljubavni zaplet tu, ništa specijalno. 

 

Ali moraš da pogledaš četvrtu epizodu, onakav nivo gluposti nije zabeležen. Pogotovo kad sand snakes saznaju za Džejmija. I tačno je ono gde god odlutaju od knjige malo više da se unište bukvalno. Možda ovo sa sansom i severom i nije toliko loše koliko pretenduje da bude. 

Link to comment

Pogledaću četvrtu čim pre, da je niste tako nahvalili ne bih ni drugu gledao večeras <_<
 

Za Elariju mi je apsolutno nelogično, ona je isto majka, ima decu koja su negde kao Myrcella ili još mlađa - zašto bi se na njoj svetila za sasvim fair & square pogibiju Oberyna? Nisu njega ubili ni Cersei ni Tywin, a kamoli Myrcella Baratheon. Jedini razlog da se ubije dete je da bi se isprovocirao Iron Throne i izazvao rat - upravo to u knjizi hoće onaj Dayne i ona jedna Sand Snake. Niko nigde nikad nije hteo da raskomada devojčicu zbog neke mislplaced krvne osvete kao što ova ludača sugeriše. Znamo da će i sve tri Sand Snakes da budu ratoborne, zar će tu Doran dabude baš jedini normalan? :unsure:



Za Gilly, videlo se još krajem prošle sezone da hoće od nje da naprave neku whiny bitch, stvarno ne znam zašto.
- Kad je Sam vodio u Molestown da je ne bi silovale njegove kolege iz Straže, srala mu je "zašto moram ovde, zašto ne mogu tamo". Pa ne moraš pizda ti materina, uzmi dete na rame i idi gde god hoćeš, boli me uvo!
- Kad je Sam tokom napada na Castle Black sklonio u špajz i krenuo nazad da pomogne kolegama i da nekako odbiju divljake, ona je krenula da histeriše "nemoj da ideš tamo gore, ostani ovde sa mnom, rekao si da ćeš da me zaštitiš!" Pa ide gore upravo da bi te zaštitio, od čega da te zaštiti tu dole u podrumu, od buba i pacova?!
- Sad u prvoj epizodi, gledaju neku decu kako treniraju, a ona će "Shouldn't yah be practicin' too?" More marš bre! I posle mu kaže onako strogo "Sam: don't let them send us away!" Ništa molim te, ništa jao moja jadna mala beba - ne, naređuje mu da ode kod Kralja Stanisa i lično se zauzme za nju. Ne zanima je kako, make it happen!

Zvuči kao neka razmažena entitled teen princess iz savremenog TV-a, umesto kao bukvalno sušta suprotnost - seljančica za koju se niko u životu nikad ni u kom pogledu nije zauzeo osim tog nesrećnog debelog Sama. Kako ima smisla da ga tretira kao da on njoj nešto duguje i da mu konstantno oko svega kenja?

(Opet: savršeno je nebitan i njen lik i njihov odnos, ali užasno me zanima šta je scenaristima u glavi kad takve stvari stavljaju na papir.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Uh, ne sećam se toliko dobro šta se sa Gili sve dešavalo u seriji pa ni u knjizi ali moj utisak nije baš takav. Ne kažem da nema logike ono što pišeš ali da ti to sad nisi spomenuo ja ne bih ni primetio a čitao sam knjige pa bih trebao da lakše primetim razliku. Što se ove epizode tiče meni to why are you not practicing da ga ona malo zeza više ono kao u onim klasičnim ljubavnim zapletima (videćeš i u četvrtoj čini mi se ima scena nje sa Stanisovom malom i Semom u biblioteci, slično taj fazon isto mu nešto kao spusti)

Link to comment

Pa nisu svi Targs zmajevi. Eto ti Viseris. He was not a dragon. Fire cannot kill a dragon.

 

 

Kad je ono Drogon upao u fighting pit, on je nju valjda ošurio i ništa nije bilo?

 

Edited by MayDay
Link to comment

па је л време да се сведе на један топик... колико сам разумео сад већ углавном иду испред и поред књига

Link to comment

Idu više pored nego ispred, ali izgleda da se nekih osnovnih detalja ipak drže (Jon, Dany, King's Landing). Negde su već potpuno odlutali (Jaime, Dorne, Brienne) a negde kombinuju i krpe materijal iz knjige svojim izmišljotinama (Sansa).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...