Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ko mu je to rekao, jel' Melisandra? Kladim se da i ona nešto vidovito nagađa o očinstvu?

 

ма да, кад је одбио крес варијанту и рекао да воли игрит, капирам да је требало бити нешто типа како мелисандра све зна и све види, али баш ту реченицу...

 

а четврта је скроз у том фазону, прво станис каже да нед није био у фазону јебавања курви, па белиш преприча како је регар дао цвеће лијани, онда санса каже да је ипак силовао лијану, да би баристан завршио причом како је регар био весео лик који је певао раји по кингс ландингу... не знам је ли рано да се то открије ове сезоне, али иду ка томе

Link to comment

вол стрит журнал пише да су неки медији добили скринере прве четири епизоде и да је одатле процурело... а и нема логике да хбо хвата на ту фору, да је само једна епизода па да и има некаквог смисла, али четири...

Edited by Dionysos
Link to comment

Pa valar morghulis novčić kao znači da je zadužila nekog iz Assassin's Creed hrama koji se nalazi u Braavosu, a svi građani tog grada su praktično obavezni da budu uslužni prema asasinima. UU knjizi je ona i tražila da ide u Braavos da studira asasinisanje, pa taj prevoz ima smisla. U seriji su napravili budalaštinu po kojoj bi ona da ide na Sever, ali kad im pokaže novčić oni je ipak voze za Braavos :D

Link to comment

Surprise surprise, posle solidne prve, druga epizoda je monumentalno glupa.

 

 

Arya i Sansa scene se nadmeću po idiotizmu, mislim da starija sestra pobeđuje. Sede Brienne i Podrick u kafani, i odjednom će Pod: "Look my lady, it's Sansa Stark! She's sitting over there with Peter Baelish." :isuse: Vrhunac spisateljskog umeća, majke mi. Odmah me je na ovo podsetilo:

 

 

Onda ide neki tralala dijalog, ja došla da te štitim, neću jer sam te videla kod Džofrija na svadbi, seize her! A zatim jašuća akcija koja je skoro podjednako glupa koliko i dijalog! Eto šta su u stanju da napišu Weiss i Benioff, eto vam. Lepo sam vam govorio da će, kad budu istrošili Martina, uslediti 1 cavalcade of bullshit. Upravo to sada gledamo. Sreli se u kafani, eeej, onako slučajno :lol: Tako piše klinac od deset godina kome se žuri da stigne do scena mačevanja!

 

Arijina priča je isto beda. Kuca ona na vrata hrama, lik u kapuljači otvori i kaže sori, pogrešna adresa. Onda ona kao danima spava tu ispred na kiši, iako izgleda kao da je prošlo max 5 minuta. Onda ode u lov na golubove, gde je spopadaju neka tri lika koja govore njenim jezikom because reasons i hoće da joj otmu goluba because reasons :blink: Onda se pojavi lik u kapuljači, rastera ih, i ipak je primi u hrama because reasons :isuse:

 

Bilo je i standardne doza idiotskih dijaloga, naravno. Npr:

- Our daughter is in danger, Jaime!

- Not so loud, Cersei, the world mustn't know she's our daughter

- Then stop calling her our daughter!

:isuse:

 

Od Dorne smo videli jednu baštu, kneza Dorana, njegovog crnca telohranitelja, i Elariju Sand koja je iz nekog razloga pretvorena u krvožednu vešticu koja bi da raskomada nedužno dete zato što je njen ljubavnik izgubio u dvoboju krajem prošle sezone :blink: U knjizi je Elarija jedina koja podržava Doranove pokušaje da održi mir sa Lanisterima, ovde su je iz nepoznatog razloga gurnuli na ratnohuškačku stranu zajedno za Sand Snakes. Whatevs.

 

Zaboravio sam kod prve epizode da pomenem kakvu nadobudnu kučku prave od Gilly, ali podsetila me je u ovoj. Debeli Sem je njoj i njenoj bebi spasao život jedno šesnaest puta do sada, a ona se nešto breca na njega bukvalno svaki put kad otvori usta - naređuje mu, prikenjava mu bez ikakvog osnova, podsmeva se... Zašto i kako, odakle im ideja da takav odnos grade između njih, ja stvarno nemam pojma.

 

Za kraj, neshvatljivo njanjava pričica u Slaver's Bay gde bukvalno prepisuju mini-zaplet oko Roba Starka kad je u valjda trećoj sezoni bio prinuđen da pogubi svog čoveka, onog Karstarka, zato što je ovaj samoinicijativno ubio neke zarobljenika :blink: Odakle im ideja da ponove tu priču u drugom setingu, odakle ideja da će bivši robovi momentalno da se pobune protiv svoje "majke" samo zato što je ubila jednog od njih - nisam pametan.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...