Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ja vidim prve četiri na KAT? Lepo im je počela sezona, onako amaterski.

 

369678.gif?v=1

 

Od kako je poceo Netflix da izbacuje cele sezone odjendom skroz podrzavam ovo bingovanje bio da je curenje ili marketing.

Link to comment

Iznenađujuće neloša epizoda :unsure:

 

Odličan je uvodni flashback sa malom Cersei (prekopiran iz knjige), eto primera kako snovi i vizije i sećanja mogu da obogate inače praznu priču - šteta što su propustili to da urade u prvih par sezona gde ih je falilo mnogo više i gde bi imali značajniju ulogu. 
 
Svidela mi se egzekucija Unsullied u bordelu, lepo je što opet govore stranjski (mada grafite pišu na engleskom). Malo mi je samo žao što ga je kurva izdala, mogli su teroristi da ga dohvate i kad je kreneo kući.

Svidelo mi se kako je zaginuo Mance Rayder, odlično odstupanje od knjige - eto, i ćorava koga ubode zrno.



Naravno da je tu i standardnih 30 kg gluposti, bez toga ne bi bio potpun ugođaj :isuse:


Za početak, Cersei mirno analizira činjenicu da je Jaime pustio Tyriona da pobegne - koliko je histerisala oko njega, bilo bi logično da momentalno pošalje drugog brata u zatvor, a ona se pravi da se ništa nije desilo i umesto toga bulazni koliko je njen tata voleo njenog batu. Naravno, publici mora direktno da se kaže ko je pustio Tyriona, pošto je retardirana i ne seća se prethodne epizode.

Nekoliko solidno glupavih rečenica. Prvo Kevan Lannister kaže da Sparrows "nikad ne bi došli u grad da je Tywin živ" :blink: Odakle to odjednom, zar je on imao neki čvrst stav povodom religijskih nesloboda? Prvi put to čujemo, pravo niotkuda i sasvim neubedljivo. zar su se ti monasi na brzinu organizovali posle ubistva i masovno dojurili u grad na vreme za sahranu? Budalaština.

 

Margaery uđe kod Lorasa u sobu, on se trgne ali njegov prostitut™ je komotno ignoriše, leškari na krevetu dok ga ona učtivo ne zamoli da izađe. Na kojoj planeti? To što ona zna da joj je brat gej ne menja činjenicu da je ona kraljica a on je ulična kurva, ej! Pre toga isti kreten predlaže Lorasu da ga turistički vodi u Dorne :isuse: Tyrell-Martell porodice tj. Reach i Dorne su tradicionalno u zavadi, veće su šanse da Jaime opet obiđe Winterfel nego da Loras bez razloga svrati u Dorne. Apsolutno nepotrebna rečenica.

 

Varisov cilj je "a land where the powerful don't prey on the powerless"? WTF? Happy little elves in Tinklywinkly Town?

 

"I'm not a politician, I'm a queen." Rani kandidat za top 10 gluposti koje će Dany T izgovoriti ove sezone.

 

Dario objašnjava kako je bio pit fighter pre nego što je postao plaćenik, a pritom nam pokazuje svoje nago zmijsko telo bez ijednog jedinog ožiljka! Zašto, pobogu?

 

Za kraj, Mancetovo "Fuck my pride" mi je iz nekog razloga bilo jako smešno. Ne jebo ponos kao takav, nego jebo konkretno moj ponos :lol:

 

Odavde ima da teraju samo nizbrdo, MMW.

Link to comment

ја не капирам баш то нуђење земље дивљацима, они имају тај зид који им примарно служи да спрече било какав долазак дивљака, пошто се белих шетача до скоро нико није ни сећао, а сад им станис тек тако да земљу, који је онда био примарни разлог што су ови држани са друге стране, што нема довољно земље за њих или што су, јелте, дивљаци

Link to comment

@gone fishing: To što sam ja istrtljao je samo za prvu epizodu, ostale ne znam kad ću da pogledam.

 

@Dionysos: Stannis fantazira o davanju zemlje jer ne razume divljake, oni su ljudi po prirodi nomadi kojima je jedina zajednička karakteristika to da ne jebu 2% ni autoritete ni centralizovanu vladavinu. Možda se nada da bi svi izginuli u ratu, inače ne znam čiju to zemlju namerava da im dodeli i kako da je isparceliše, možda Boltonovu? Možda Lannistersku? Možda na jugu Reach i Dorne, pošto je otprilike ceo Westeros protiv njega? Nebitno, nema šanse da uspe.

 

(U knjizi se Stannis ni ne bavi mnogo divljanima, više ubeđuje Night's Watch da mu prepusti napuštene zamkove na Zidu i zemlju koja ide uz njih - kao, hteo bi njima da nagradi svoje plemiće koje je poveo sa juga i ujedno da ih tako obaveže da brane Zid kad odgore dođu white walkers. A prioritet mu je da nekako razjebe Boltona i tako privoli severnjnake da ga podrže u borbi za presto, pošto su kao oni mahom Stark lojalisti.)

 

Istorijski gledano, Zid i nije sagrađen zbog divljaka - oni su samo slučajno tamo ostali jer je negde morala da se podvuče linija, i posle se prosto navikli da budu outlaws. Zid je sagrađen zbog white walkers, ali se to uglavnom zaboravilo jer njih toliko dugo nije bilo.)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...