Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Bitno je kako scena izgleda, a izgleda bedno. Ne bih je u crtani film stavio takvu.

 

Nisam gledao Linkolna, ali iskreno se nadam da se film završava tako što masa oslobođenih robova nosi Ejba na rukama i hipnotisano ponavlja "Papa! Papa!"

Link to comment

Volim je i zato što ima zmajeve. :D

 

Meni je do sada najmoćnija scena bila Dovageris!! Kada progovori valirijski i kad spali gazde u Astaporu.

 

"Dovageris! Axio ozendas, menti ozendas, killoni pilos loevaley tonio ozenadas!

 

To je dobra scena. Sa druge strane, mene su zmajevi prilično razočarali. Jedina razlika između njih i npr. onog medveda je što čarobnjaci u blizini zmajeva imaju pojačane moći. Uporedite to sa Najstarijim, čelično-crnim Kalesinom, drevnim i lukavim, koji govori istinskim jezikom. 

 

Odgledao i 4. sezonu. Nikakvih većih iznenađenja, sve ide svojim predvidim tokom. Najveća zanimljivost je bila originalna upotreba katapulta, do sada nisam video da se "ono" ubacuje u grad. 

 

Bila mi je smešna scena u vrtu. 

Hello, Hello. Not you. :D

 

Opšti utisak mi je da je serija zaslužila poštenu trojku. Ne znam otkud toliko planetarno loženje ali pretpostavljam da su u pitanju sise i eksplicitni prikazi ubistava. 

Od svega su mi najintrigantnija dva minuta koja idu posle ove scene.

 

 

 

Game%20of%20Thrones%5B8%5D.jpg?download=

 

 

 

Tajrionu nisu dali sendvič da poraste. :cry: Ali je zato sam uzeo samostrel.  :thumbup: Šteta što nije zaređao redom, ali verujem da će biti još prilika. 

 

Ne znam koliko sezona će trajati serija, ali znam kako će da se završi. Aria Stark će ući u prestonu dvoranu, izvadiće dva bodeža, procediti kroz zube I will clean you all, vrata će se za njom zatvoriti a odjavnu špicu će remetiti krici vlastele. 

 

Idem sada da iščitam obe teme natenane, da vidim impresije drugih ljudi. 

Link to comment

Sa druge strane, mene su zmajevi prilično razočarali. Jedina razlika između njih i npr. onog medveda je što čarobnjaci u blizini zmajeva imaju pojačane moći. Uporedite to sa Najstarijim, čelično-crnim Kalesinom, drevnim i lukavim, koji govori istinskim jezikom. 

 

Uuu, Mau, šta ti je reko...! :O

 

Zemljomorje jedva da spada u isti žanr kao Martin, potpuno drugu funkciju zmajevi imaju u potpuno drugačijoj priči. Nije slučajno jedna serija išla na Syphi a druga na HBO... voleo bih da mogu da kažem da su ovi opoganili Martina u istoj meri u kojoj oni Ursulu, ali realno, nisu im ni prišli blizu.

Link to comment

 

 

Opšti utisak mi je da je serija zaslužila poštenu trojku. Ne znam otkud toliko planetarno loženje ali pretpostavljam da su u pitanju sise i eksplicitni prikazi ubistava. 

 

Pa ljudi se nalozili posle odlicne prve sezone...  Producenti umesto da nastave sa dobitnom kombinacijom i jaci budzet uloze recimo samo u sepkatukarniji prikaz bitaka, oni su umislili da su pametnii od samog Martina i da ce njihove drasticne promene u scenariju jos vise podici gledanost ... Posle prve sezone su pokupili gotovo sve Emi nagrade, u  sledecim sve manje, dok u cetvrtoj  nisu dobili ni jednu (jedan od znakova opadanja hajpa™ )

 

p.s. Sa svim svojim manama, realno, ovo je opet najbolje od eposke fantastike snimljeno ikad u vidu neke serije ...

Edited by Geo
Link to comment

Niko ko je rođen u godini zmaja ne može da se pomiri sa zmajevima kao letećim gušterima koji bljuju vatru. :mad: Šmaug vas spalio, Godzila ima kompleksniju ličnost od ovih. 

Link to comment

Presvlači se, Vini!

evo ja se presvukla :P

 

 

a šta li su nam spremili za ovu sezonu, pitam se pitam...

 

 

btw čuh negde da će se serija definitivno završiti pre knjiga tako da, hm, da li će se uopšte isto završiti? :D

Link to comment

Niko ko je rođen u godini zmaja ne može da se pomiri sa zmajevima kao letećim gušterima koji bljuju vatru. :mad: Šmaug vas spalio, Godzila ima kompleksniju ličnost od ovih. 

 

Zmajevi koji govore i bacaju čini su ipak high fantasy koncept, a Martin nije ni Tolkin ni Le Guin šta god razni neupućeni idioti mislili. Originalno nije nameravao ni da postoje zmajevi u tom svetu, ali ga je valjda žena nagovorila da ih ubaci, tako nekakva priča je bila.

Link to comment

Pa ljudi se nalozili posle odlicne prve sezone...  Producenti umesto da nastave sa dobitnom kombinacijom i jaci budzet uloze recimo samo u sepkatukarniji prikaz bitaka, oni su umislili da su pametnii od samog Martina i da ce njihove drasticne promene u scenariju jos vise podici gledanost ... Posle prve sezone su pokupili gotovo sve Emi nagrade, u  sledecim sve manje, dok u cetvrtoj  nisu dobili ni jednu (jedan od znakova opadanja hajpa™ )

 

p.s. Sa svim svojim manama, realno, ovo je opet najbolje od eposke fantastike snimljeno ikad u vidu neke serije ...

kako bre?

 

http://www.imdb.com/title/tt0944947/awards?ref_=tt_awd

 

naravno zlatni globus drzi do nekog nivoa, pa se pojavljuju samo tri puta za 4 godine ^_^

Link to comment

Da, pobedjuju u specijalnim efektima , kostimima i sminki zadnjih godina (sto je i normalno s obzirom na budzet serije), dok u ozbiljnim kategorijama ostaju samo na nivou nominacije ...

Link to comment

?! на тимијевом линку су све досадашње еми награде, не види се то што ти помињеш, за прву су добили динклиџ и уводна шпица (што је логично да буде само једном пошто се није мењала)... 

 

мој утисак  је да њих двојица јако добро познају своју циљану публику и да сходно томе праве успешну серију, ма колико било ко од нас имао замерке на неке ствари... сад кад скрену са мартиновог пута можда дође до осетног пада квалитета и гледаности, али не бих се кладио на то, посебно не на гледаност, а док има гледаности, има кеша, док има кеша њих двојица добро раде свој посао... 

Link to comment

Pa ljudi se nalozili posle odlicne prve sezone... Producenti umesto da nastave sa dobitnom kombinacijom i jaci budzet uloze recimo samo u sepkatukarniji prikaz bitaka, oni su umislili da su pametnii od samog Martina i da ce njihove drasticne promene u scenariju jos vise podici gledanost ... Posle prve sezone su pokupili gotovo sve Emi nagrade, u sledecim sve manje, dok u cetvrtoj nisu dobili ni jednu (jedan od znakova opadanja hajpa™ )

 

p.s. Sa svim svojim manama, realno, ovo je opet najbolje od eposke fantastike snimljeno ikad u vidu neke serije ...

Што се последње реченице тиче то и није неко претерано достигнуће. Без Милијуса и дебелог Џексона стање код филмова би било још и грђе. Серија је солидно почела а онда је кренуо линеарни распад . Што се сиса тиче ту ми је стрепња дубља од наде да их видети нећемо.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

мој утисак  је да њих двојица јако добро познају своју циљану публику и да сходно томе праве успешну серију, ма колико било ко од нас имао замерке на неке ствари... сад кад скрену са мартиновог пута можда дође до осетног пада квалитета и гледаности, али не бих се кладио на то, посебно не на гледаност, а док има гледаности, има кеша, док има кеша њих двојица добро раде свој посао... 

 

Precenjuješ ih. Ne rade oni ništa specijalno da bi privukli određeni demo, naprotiv - vidi se iz najava za svaku sledeću sezonu šta misle da publika želi. Svaki put talking points su isti: biće sve još veće, još luđe, obrti, ubistva, eksplozije, hiljadu slonova! <_< Time žestoko promašuju temu, prilično sam siguran da nisu jedina serija koja ima krv, sise, i CGI. Ljudi su se u startu primili na GoT zbog nekoliko stvari. Prvo je bio tu besplatni word of mouth hype koji smo mi iz kultnog sledbeništva širili pretpremijerno, čak i na ovom forumu se stvorila atmosfera "ajde baš da vidim o čemu ovi nerdovi toliko kenjaju". Drugo, HBO je uložio solidne pare u marketing, i nastavili su da ulažu - svake godine je sve nesnosnije koliko ti se razni prestoli i zmajevi guraju u lice sa svakih strana. Treće, priča je klasična navlaka, vrlo televizična, a za žanr čak i prilično originalna. To je sve bilo dovoljno da se stvar zakotrlja, daleko je lakše posle držati navučene bednike u publici nego inicijalno ih privući.

 

Realno, razumem ih zašto intenzivno reklamiraju "spektakl" umesto da se koncentrišu na razvoj priče. Zato što je "spektakl" sve što imaju na raspolaganju. Kad je pisanje u pitanju, već od trejlera im se ljudi podsmevaju - ono kad MauDau deklamuje kako će da polomi točkove izaziva solidan transfer neprijatnosti, a odatle nema šanse da ne bude išlo nizbrdo...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...