Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

A Rojnara ništa? :o You're no true knerd.

 

Što se presvlačenja tiče, zaboravljaš da si i prošle godine jedva nahvatala nekih 50% nas nekadašnjih entuzijasta. Ne vredi truda.

Link to comment

ko jos nije pogledao sve cetiri sezone, neka ne cita ovo:

 

mene zivo zanima kako ce zmajevi da se ponasaju u buducnosti. nisam nista citao na tu temu, tj. ne znam nista, mogu samo da pretpostavljam/zamisljam. pretpostavljam da ce u petoj/sestoj sezoni da oni razmasu krilima. sa druge strane, ostao je samo jedan, onaj najveci zmaj na slobodi, dok je ona dva zmaja stavila pod katanac.

 

edit: mozda se hodor i groot sretnu negde na pola puta i sednu da se siti ispricaju! :D lol

Edited by hoffnung
Link to comment

Zaboravila sam i Rhoynar i da sam Khaleesi. Naravno da odustaju ljudi kad Martin sve pobio.

 

Najzanimljivije mi koga će Calavera da odabere. Ti bi, Vini, mogao neku sand snake.

Link to comment

I mene plasi zanima sta ce sve da rade zmejevi u seriji ...  :unsure:

 

@May

Martin je realno majka Terza za ovu dvojicu gore sa slike, sto se tice smaknuca™ likova ...

Edited by Geo
Link to comment

Ubica sa 1000 lica je ispao jako interesantan lik, nadam se da će i ona kasnije postati Vesteroska verzija Ecija Auditorea.

zaboravio sam na ovog lika. jel se on pojavljuje posle onih nekoliko uzastopnih epizoda u drugoj ? sezoni ?
Link to comment

Samo su u prvoj sezoni sve vučje svene snimali sa psima, ovo posle je animirano (a i nema ih baš mnogo). Jedina scena u celoj seriji u kojoj to baš dobro izgleda je ono kad Rob Stark uđe u kavez u kom drži Džejmija Lanistera, a prati ga vuk. Sve ostalo je u najboljem slučaju meh.

 

Oh da, tu po prvi put može da se vidi strah u očima Džejmija Lanistera, kada vidi samo obrise strašnog vukatm.

 

zaboravio sam na ovog lika. jel se on pojavljuje posle onih nekoliko uzastopnih epizoda u drugoj ? sezoni ?

 

Njega je Ajra Stark oslobodila da ne izgori u kavezu na točkovima. Posle se pojavljuje u onom polusrušenom dvorcu kao stražar. Bilo bi šteta da ga više ne bude. 

Link to comment

Mislim da mi je sada jasno zasto mejdejka voli denaris. Devojka je postigla sve što je postigla samo snagom svoje volje i karaktera. Zadobila po[tovanje nomada, pre[la pustinju, nije pala na sjaj trgovaca niti je ustuknula pred čarobnjacima. Ali način na koji je dobila armiju koja je lično njoj lojalna je fantastičan. Deluje tako pitomo i nevino iako ume itekako da bude krvožedna.  Za osobu takvog karaktera i snage volje se ljudi naprosto lepe i spremni su da je prate na kraj sveta. Poslednja scena treće sezone, kada se “Mama“ pozdravlja sa 200.000 njene dece pokazuje koliko je odrasla kao osoba i kao lider novog kova u odnosu na mentalitet valadara Vesterosa.

 

Tu sam primetio i par Kurt Rasel momenata, laganu transformaciju robotizovanih robova-ratika u ljudska bića kao i u SF filmu kada savršeni vojnik Tod dolazi u kontakt sa jednostavnom zajednicom zemljoradnika i skupljača sekundarnih sirovina.

 

Dok smo još na tom kontinentu, zaintrigiralo me je dete-atentator. Denarisin nerođeni sin je navodno imao krljušt. Ovo dete ima jezik guštera. Da li su u pitanju neki hibridi ljudi i zmajeva, kao Tehanu u Zemljomorju? I ćerka Stenisa Barationa ima “nešto” na licu ali nisam siguran da li to spade u tu kategoriju ili je u pitanju samo neko kožno oboljenje.

Da za trenutak razbijem četvrti zid, moram da se divim tom detetu, jer je stavljanje te šminke (a verovatno I skidanje) sigurno trajalo dugo a ona se pojavljuje u više scena.

Lep primer da se dečija ljubav ne može kupiti, samo dati. Jedini prijatelj unakaženog deteta je izdajnik u tamnici, čovek koji zna da će biti ubijen a koji ipak  za njenu ljubav uči da čita. Iznenadio sam se kada su mi posle toga krenule suze na oči, to mi se nije desilo u ovom veku za vreme gledanja nekog filma a kamoli serije.

 

Dragonspire mi je najlepša utvrda u seriji, a njihova ratna soba izglea baš onako kako mislim da ratna soba u tim vremenima treba da izgleda. Reljefi zmajeva na zidu, čaše sa stopom u vidu zmajeve šape sa tri prsta, ogroman prozor sa pogledom koji puca na okean i kroz koji sunčeva svetlost pada na veliki sto sa ratnom kartom.

Kuća Baration je primer šta se dešava kada vlast potpadne pod uticaj verskih fanatika (iako je najočigledniji primer sporedni lik, sin “viteza od luka”). Vredi li odre’i se svih principa koje zastupaš radi kratkoročne dobiti na bojnom polju? Videćemo.  

 

Moram da priznam da mi se sviđa zdravorazumski karakter “kraljice trnova”. Žena stoji čvrsto sa obe noge na zemlji. Slična njoj po karakteru, ali odrasla u potpuno drugačijim uslovima je mala Igrit, strelac. Kako episode odmiču iz nje izbija vrcab humor kada se nađe oči u oči sa nečim nepoznatim. Ne znam zašto ali njen glas I lice me malo podsećaju na glumicu Anu Faris iz Mrak filmova. Nadam se da joj niko neće odrubiti glavu, što je tamo čest uzrok smrti.

Drugi komični momenat je bio kada matori Lord Frej predstavlja ćerke I unuke I kada doće do poslednje ne može da se seti imena. Valdena, Valdina.. Ja sam Meri.

Globalno gledano, treća sezona je mnogo mračnija, sa vrhuncem u Vartolomejskoj noći, kada su hiljade ljudi poklane. To stvarno nisam predvideo. Ne treba verovati odlučnim ljudima sa jako prijatnim glasom (Lord Bolton).

 

Interesantna je i transformacija Džejmija Lanistera. On je prestao da bude vitez godinama pre nego što je izgubio šaku. Za svih sedam kraljevstava on je bio onaj koji je prekršio kodeks, kraljoubica. Sa opštom osudom mu se činilo besmislenim da poštuje bilo kakva druga načela, pa je mogao i da ima vezu sa sestrom i da ubija ad bi tu vezu sačuvao. Niko se nije ni potrudio da čuje njegovu verziju događaja i njegove razloge za sopstvene postupke. Niko sem gole žene u kojoj je video one iste ideale kojima je ranije i sam težio. I upravo ga je ona oslobodila griže savesti. Zbog nje je ponovo postao čovek, iako to neće priznati ni njoj  ni sebi. Trenutak kada Džejmi Lanister uskače u rupu sa razjarenim medvedom  i napada ga, bez šake i nenaoružan je trenutak kada je povratio svoju čast, kada je ponovo postao vitez. Zaštitio je nevinu i bespomoćnu osobu. Kopka me kako će se razvijati njihov odnos.

Link to comment

Volim je i zato što ima zmajeve. :D

 

Meni je do sada najmoćnija scena bila Dovageris!! Kada progovori valirijski i kad spali gazde u Astaporu.

 

"Dovageris! Axio ozendas, menti ozendas, killoni pilos loevaley tonio ozenadas!

Link to comment

Vlado, kožno oboljenje je u pitanju, tzv. grayscale. IIRC deca često prežive tako "obeležena", ali ako se odrasli razbole obično bude smrtonosno.

 

A scena kad se Mama pozdravlja sa 200,000 dece robova je solidan konkurent za najbednije odrađenu u celoj seriji. Bezizražajni statisti ponavljaju samo jednu reč kao hipnotisani "Mhysa... Mhysa... Mhysa..." a MauDau avatar idiotski stejdž-dajvuje među njih pa je oni kao nose... valjda nazad do bine :isuse: U knjizi je samo opisano kako ona jaše kroz gužvu a oni joj prilaze i obraćaju joj se na milion različitih jezika koje ona ne razume, prepoznaje samo da je zovu majkom. Ali neee, to je previše komplikovano, neće valjda statisti Marokanci da dobiju tamo neki nerazumljivi tekst, bolje da ih pretvorimo u beslovesne zombije i onda ona da im se baci na ruke, da može kamera da ode u vazduh onako whoooosh!

 

Primetićeš u sledećoj sezoni da praktično sve vreme nosi taj isti plavi haljetak, opoganjen prljavim rukama hiljada smrdljivih zombi-robova. Samo doda neki jeans ispod.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...