Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Da je doslo 40k Dotraka, logistiku bi im sigurno pruzilo najjuznije kraljevstvo (Vlada ih jos nije upoznao), koje bas i ne podnosi trenutne face u KL, a i ambicije im se poklapaju   ! Zajednickim snagama bi svakako bili zajebana sila u razjebaom Vesterosu, tako da je po meni ta ideja imala zdrave osnove u tom trenutku ...

 

p.s. Naravno jurcanje po severu ili do Gvozdenih ostrva ih nije ni zanimalo ...

Edited by Geo
Link to comment

b1. sto, meni je ono logicno da se inficiralo, prilicno je bila velika i otvorena rana. znas onu dokumentarnu seriju 'dual surviva' kada jedan od njih dvojice se namerno rasece nozem kako bi pokazao primerom kako se takva rana tretira, da ne krvari i da se zatvori istog trenutka - barut preko zive rane i onda se zapali. sa druge strane, mozda ga je ova namerno sjebala, to ne znamo, ali meni je logicnije ovo, inficirala se rana i cao djaci.

 

b2. + milka! ali kada zavrsis sa gledanjem serije, idi i vidi ga kako prica van serije :) meni je zanimljivo kada prica o tome da ga ljudi startuju na ulici i pitaju sto je takav gad :D

 

b3. hm... :wacko:

 

B1. Shvatam, crv sumnje je bio u činjenici da je ona htela da se osveti za silovanje i uništavanje hrama. 

 

B2. Mogu da shvatim kako se čovek oseća. Na wikiju o njemu sam pročitao da će da batali glumu kada završi sa GoT što bi bilo šteta. To me podsetilo  na jedan dug intervju sa glumcem Bilijem Dragom koji ima facu negativca. Ljudi ga se najviše sećaju kao plaćenog ubice u belom odelu u filmu Nesalomivi sa Klintom Istvudom. Deluje kao jako prijatna osoba, šalio se kako je morao da se izvinjava mami što je ubio Šona Konerija jer je to njen omiljeni glumac (dobro, sem sina :)).

 

B3. Pa pogledaj, jedan sin je odličan mačevalac ali totalno neodgovoran. Ćerka sve što planira planira vrlo kratkoročno, uopšte ne poznaje koncept strategije. Trećeg sina je gledao samo kao vašku zbog njegovog izgleda i visine iako se pokazao kao najsposobniji. On se divi Starkovima jer su oni deca kakvu je želeo. 

 

Elem, odgledao drugu sezonu. Hah, ipak ima i gusara i švercera i flota a i magične grčke vatre. :D

 

Interesantno, mislio sam da niko neće moći da zameni kralja kao glavnog negativca ali to je uspelo momku sa plavim očima i kovrdžavom kosom. Tu sam počeo da se pitam, da li je tačno da u svakom slučaju moć kvari ili to ipak zavisi od karaktera ili kvaliteta osobe, bez obzira na obrazovanje. Mogu da shvatim makar i pritajenu mržnju na situaciju u kojoj se godinama nalazio. U istoriji je bilo još gorih šrimera, kada su npr. hrišćanski vazali slali decu na dvor islamskih vladara. Ono što ne mogu da shvatim je da je odbacio svo svoje obrazovanje radi pokušaja da slavnim delom kupi ljubav oca. Ono što je uradio je ekvivalent toga da Olandska ostrva napadnu Berlin jer je sva nemačka vojska na istoku. Potpuno bez mozga. Okrutnosti ga niko nije učio a za jako kratko vreme je napravio niz kardinalno loših poteza koji bi na kraju mogli da ga koštaju ne samo glave već i domovine. Tehnička dostignuća pre ili kasnije nalaze put i do drugih zainteresovanih strana a pošto postoji mogućnost da se cela flota spali za jako kratko vreme, ostrvski položaj više ije takva brana kao što je pre bio. 

 

Mnogo mi se svideo dizajn čaša za vino na Stenisovom dvoru, sa tri prsta (valjda zmajeva) kao i reljef na zidu ratne dvorane. Vidim da je među velikim kućama običaj upražnjavati seks na stolu sa strateškim kartama. :)

 

Tajrion je faca, trojici ljudi prodaje istu priču ali samo sa drugim akterima da vidi ko ne ume da drži jezik za zubima. :D  Kralj.

 

Interesantan detalj kada zmaj pravi ražnjić/ćevap pre jela. :)

 

Shvatam zašto Noćna straža nosi crno, da bi se makar malo razlikovali od onog leda. A i zašto skauti slobodnih ljudi nose maskirne bunde. Čerčil je jednom rekao da u ratu mnogo zavisi od toga koja vojska kontroliše samo prostor oko svojih bivaka a koja kontroliše sve ostalo. Iako ima stražara koji su podjednako dobri skauti, njih je samo nekolicina dok su slobodni ljudi od toga napravili doktrinu asimetričnog ratovanja. Ti ljudi pored surove klime žive i pod pritiskom mogućnosti da se pretvore u nemrtve. Noćna straža na saonicama transportuje drva za ogrev a ako sam dobro shvatio koristi se i smrznuti izmet (valjda konja) kao gorivo. Slobodni ljudi nemaju takve resurse, a moraju da računaju sa tim da leševe treba spaliti. Ono što me kopka je to hmm, prokletstvo koje postoji u predelima severno od zida. Sumnjam da se polovina stanovništva prvih ljudi pomerila na jug i počela da gradi zid baš da bi se odbranila od tog prokletstva dok je druga polovina odlučila da opstane i živi u tim surovim krajevima uprkos toj strašnoj pretnji. 

 

Pored Tajriona izgotivio sam i Ariu. Klinka ide po neprijateljskom radnom/koncentracionom logoru i naručuje ubistva. Ubica sa 1000 lica je ispao jako interesantan lik, nadam se da će i ona kasnije postati Vesteroska verzija Ecija Auditorea. Pitam se da li je bratstvo koje se stalno pominje to bratstvo atentatora. The Man bi mogao da dobije sopstvenu igru ala Hitman. Inače, i ona i mali Tomen su levoruki. 

 

Ono što mi je bilo malo teško da svarim je Crveni Krst One Čaplin (ona je slatka :)). Nisam siguran da je takav stepen altruizma postojao u tim vremenima ali moguće je da grešim. 

 

Bolji utisak je ostavila košarkašica koja patosira vitezove. Ne znam kako se onaj mali čamac nije prevrnuo sa njih dvoje plus njen oklop. Jako rizično, jer da je pala u reku ne bi iz nje izašla. 

 

Nisam siguran kako da shvatim "dete" zakonitog naslednika krune. Očigledna procedura je da ima seks sa sveštenicom i onda ona rodi njegovu senku/nematerijalnog blizanca ili šta je već ono. Pretpostavljam da je za jednokratnu upotrebu inače bi ga upotrebio prilikom napada na grad. Možda ima ograničen radijus dejstva na kome može da deluje. ONda se postavlja pitanje zašto ne napravi još jednog za nekog drugog visokopozicioniranog neprijatelja? Možda i tu postoji ograničenje da sveštenica može da napravi samo jednog svakih devet meseci? 

 

Prvi deo opsade grada je odlično urađen a ideja je sjajna. Bez opasnosti po sebe (tj. mogućnosti da raznesu grad u procesu odbrane) uspeli su da desetkuju protivnika. Drugi deo je baš razočarenje. Izgledali su kao dve grupe od po 50 huligana koji se bore oko zida neke štale. Sumnjam da su merdevine veće od baštenskih a zid nije bio viši od nekih 10 metara. Uporedite to sa bitkom kod Helm's Deep-a i imaćete osećaj da vam je neko podvalio gnjilu jabuku. Bilo mi je teško i da poverujem da se čovek koji decenijama ratuje odjednom upašio vatre. Ispada da decenijama pre toga nikada nije bio u situaciji da nešto oko njega gori za vreme bitaka.

 

Sensu treba navoditi kao primer za poslovicu: "Pazi šta želiš, može da ti se ostvari".

 

Primetio sam da vukovi nisu iste veličine, bez obzira na starost "vlasnika" *(pod navodnicima jer su rekli da ih nije moguće pripitomiti). Da li postoji neka specijalna veza između čoveka i vuka, tj. da li veličina vuka zavisi od snage karaktera? 

Edited by bigvlada
Link to comment

Kada je Stanis napadao Kings Landing, Melisandre je morala da ostane kod kuće na Dragonstounu. Ser Davos je nagovorio Stannisa the mannisa da napadnu i da rat dobiju vojskom, a ne magijama.

Link to comment

 

 

Osećam da se Tajvin Lanister pita šta sam ja bogu zgrešio da imam ovakve debile za potomstvo

 

pre oni trebaju da se pitaju, sta smo mi bogu zgresili da imamo ovakvog oca. uostalom videces, kako serija bude isla svojim tokom. daleko da opravdavam kraljicu ili starijeg sina, naprotiv, ali ne smem nista da ti otkrivam, buduci da si jos na pocetku.

 

btw, sto se vukova tice, oni su nacrtani, barem mi se u nekim momentima ucinilo? naravno, ne za sve scene, ali u nekim je ocigledno da su 'nacrtani' zbog prizora koji je verovatno nemoguce ostvariti u stvarnosti.

Link to comment

Samo su u prvoj sezoni sve vučje svene snimali sa psima, ovo posle je animirano (a i nema ih baš mnogo). Jedina scena u celoj seriji u kojoj to baš dobro izgleda je ono kad Rob Stark uđe u kavez u kom drži Džejmija Lanistera, a prati ga vuk. Sve ostalo je u najboljem slučaju meh.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Što da se odljutiš, pa najbolje se kritike pišu kad je čovek ljut?

 

Evo ja sam se od GOT sa vremenom odljutio pa sam preko penisa napisao tekst za Vice, realno jadnjikav. Oseća se nedostatak kreativne strasti :(

Link to comment

Vini, ja sam Daenerys Stormborn, kraljica Andala i Prvih ljudi, zaštitnica realma, majka zmajeva i skidačica okova.

 

Moraš da promeniš avatar umesto što namćorišeš.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...