Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Dodjoh samo da zvirnem ima li neki info za S5 kad ova dvojica polazu ispit na VojnojAkademiji :) 

Svaka cast. Posle ove 2 strane imam zelju za citanjem knjige i gledanjem prethodnih sezona, ali sa papirom i olovkom (onom VanGalovskom)

Link to comment

ja sam zimus završio reprizno čitanje, a odmah posle toga sam pročitao i pripovetke o Dunku i Eggu, pa mi je sve dosta friško i mogao bih malo da vinišem na knjige, ali ćutim sve dok me vasićeva ekipica ne posluži lebom i solju

Пази има Васић екипицу! :s_c:

Без шале мислим да сте одличну дискусију започели, ја ових дана сво слободно време које имам трошим на гледаље Бабилона 5 у целини и целости, те зато тихујем. МОдерација ову дискусију о књигама треба да тури тамо где јој је место да не плашимо друга Алан Форда.

Link to comment

Nisam nikada gledao GoT niti čitao knjige. Juče sam skinuo prvu sezonu i u cugu odgledao tri epizode. Najviše me podseća na neverwinter nights. Sada mi je jasno koga je mejdejka uzela kao avatar. :)  Njn muž je lik koji je igrao Konana. Nije loše za početak, sviđa mi se što ne insistiraju na specijalnim efektima po svaku cenu. Gotovo da može da se poredi sa životom srpske vlastele u 14. veku. Jedina ozbiljna zamerka je na mehanizam lifta na zidu. Nema šanse da jedan čovek ono čudo digne gore. Ako već imaju tehničko znanje da podignu onolike skele logično bi bilo da koriste sistem protivtegova za podizanje tereta. Ima seksa, ubistava, pokolja, silovanja ali čak i to se uklapa u priču, tj. nije akcenat na seksu i nasilju. U ove tri epizode ubedljivo najgotivniji lik mi je Tyrion Lannister. 

Link to comment

Bila je priča da će se snimati serija o Nemanjicima po uzoru na GOT, tako da možda i vidimo to poredjenje :)

 

 

A od juče dodat HBO paket i sve spremno za novu sezonu.

Link to comment

Jedina ozbiljna zamerka je na mehanizam lifta na zidu. Nema šanse da jedan čovek ono čudo digne gore. 

 

Ti i Vini ćete super da se slažete... :)

Link to comment

Nisam nikada gledao GoT niti čitao knjige. Juče sam skinuo prvu sezonu i u cugu odgledao tri epizode. Najviše me podseća na neverwinter nights. Sada mi je jasno koga je mejdejka uzela kao avatar. :)  Njn muž je lik koji je igrao Konana. Nije loše za početak, sviđa mi se što ne insistiraju na specijalnim efektima po svaku cenu. Gotovo da može da se poredi sa životom srpske vlastele u 14. veku. Jedina ozbiljna zamerka je na mehanizam lifta na zidu. Nema šanse da jedan čovek ono čudo digne gore. Ako već imaju tehničko znanje da podignu onolike skele logično bi bilo da koriste sistem protivtegova za podizanje tereta. Ima seksa, ubistava, pokolja, silovanja ali čak i to se uklapa u priču, tj. nije akcenat na seksu i nasilju. U ove tri epizode ubedljivo najgotivniji lik mi je Tyrion Lannister.

Jeeejjj, bigvlada!! Ubrzaj se sa gledanjem, da mozemo zajedno da pratimo petu sezonu. I da odaberes avatar. Uskoro se svi presvlace, pa cu ti ja pomoci da znas ko je od likova slobodan.
Link to comment

Nisam nikada gledao GoT niti čitao knjige. Juče sam skinuo prvu sezonu i u cugu odgledao tri epizode. Najviše me podseća na neverwinter nights. Sada mi je jasno koga je mejdejka uzela kao avatar. :)  Njn muž je lik koji je igrao Konana. Nije loše za početak, sviđa mi se što ne insistiraju na specijalnim efektima po svaku cenu. Gotovo da može da se poredi sa životom srpske vlastele u 14. veku. Jedina ozbiljna zamerka je na mehanizam lifta na zidu. Nema šanse da jedan čovek ono čudo digne gore. Ako već imaju tehničko znanje da podignu onolike skele logično bi bilo da koriste sistem protivtegova za podizanje tereta. Ima seksa, ubistava, pokolja, silovanja ali čak i to se uklapa u priču, tj. nije akcenat na seksu i nasilju. U ove tri epizode ubedljivo najgotivniji lik mi je Tyrion Lannister. 

b1.cekaj, pricas o liftu na zidu? ja sam skapirao da onaj sto stoji pored one poluge, samo dozvoljava da se mehanizam pokrene.

 

b2. on ce da poraste u trecoj sezoni, pojesce sendvic sa nekom travom i postace dzin :D

 

salim se. i meni je tyrion najgotivniji. barem dok ne dodje treca sezona i dok ne pojede sendvic, i smanji se jos vise.

Edited by hoffnung
Link to comment

Bigvlada gleda sa razumevanjem i obraća pažnju na prave stvari, to je znak 1 kultivisanog intelekta -_- :fantom:

 

Mehanizam lifta je idiotarija, to kao ima neki protivtežni sistem koji funkcioniše sam od sebe čim se povuče poluga, tegove koje ne mora niko nikad da vraća u položaj, temperatura od minus petsto ništa ne smeta, a svi se konstantno vozikaju. (U knjizi je običan čekrk koji obrće gomila ljudi kad nešto baš mora da se preveze liftom, ostali naravno idu stepenicama. Ali stepenice nisu dovoljno sexy za televiziju...)

Link to comment

meni je vise zanimljiv onaj mehanizam 'sidro' koji je pokosio sve one, ali to sam skapirao da im sluzi zbog leda, kada se nahvata + odbranbreni sistem.

Edited by hoffnung
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...