Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

ima sada nekoliko dana od kako sam pogledao seriju i nedostaju mi likovi. sve mi je cudno, buduci da me ovaj zanr apsolutno nije zanimao. dopada mi se sto ima avanturisticki duh. dobri su kostimi, lokacije, specijalni efekti, dijalozi, uloge...svakako ima i losih stvari, ali sve u svemu, super je serija. ovaj zanr takodje ne volim i kao knjigu, ali mi je i ta opcija u mislima, pogotovo sto svi pricaju o knjizi. razgovarao sam sa svecom o tome, i isto misljenje delimo kada je zanr u pitanju, da li je film ili knjiga.

 

Ah, neukaljani ljubitelj serije, secam se kad sam i ja... no dobro, necemo sad o tome. Krajnje dobronameran savet za tebe, ne citaj nista sto smo pisali na ovoj temi tokom ovih par godina i baci je na ignore cim pocne peta sezona, inace ce te progutati 1 talas hejta. Ne salim se! Za mene je vec kasno...

Edited by Calavera
Link to comment

Ah, neukaljani ljubitelj serije, secam se kad sam i ja... no dobro, necemo sad o tome. Krajnje dobronameran savet za tebe, ne citaj nista sto smo pisali na ovoj temi tokom ovih par godina i baci je na ignore cim pocne peta sezona, inace ce te progutati 1 talas hejta. Ne salim se! Za mene je vec kasno...

I da ne cita knjige dok se ne zavrse sve sezone serija ...

Link to comment

hvala za savet :)

 

Javlja mi se da ces ipak pokleknuti, pa evo, da znas sta te ceka. Gledaoci ti se ovde dele na tri grupe:

 
1) na one koji nisu citali knjige, liti oni koji tvrde kako je GoT 1 velika sapunica i nije im jasno zasto smo mi koji smo citali knjige toliko lozimo. Newsflash: i knjige su sapunica, samo nesto bolje napisana, ali i s ogromnim minusom u vidu nemanja golih sisa koje se svako malo sepure na ekranu, sto knjige u startu cini inferiornom verzijom
 
2) na one koji jesu citali knjige, vecinom psihicki nesposobnih da razdvoje seriju od knjiga i osudjenih na vecito fundamentalno nerazumevanje onoga sto gledaju na ekranima svojih malih TV prijemnika, kao ovaj nesretni Vasic recimo
 
3) na Vinija, koji ne samo sto gleda seriju o (izmedju ostalog) magiji i zmajevima i carobnim bicima od snega i leda, nego je jos i citao knjige po kojima je sve to nastalo, sto je njegovo vinisanje™ dovelo do apsolutno neslucenih razina!
 
Svi oni nekako stidljivo nastavljaju da gledaju seriju, neki zbog sisa, neki zbog toga sto zele da ostanu u toku s najnovijim Vinijevim traktatima, neki su prosto mazohisti, ali svi se slazu da je serija golo govno i doprinose tom talasu hejta koji sam vec pominjao, a koji ovu nekada ponosnu temu cini necitljivom za svakoga ko u seriji zapravo uziva.
 
Secam se, netom posto je serija tek krenula da se prikazuje, otisao sam na 1 vidjeniji knjizevni fantasy forum da bih video sta ljubltelji Martinove proze misle o ovom novom televizijskom cudu, i ostao zatecen kolicinom fekalija koju su gorepomenuti bacali po seriji. Zamisli dvadeset Vinija, samo sto puta manje zabavnih, kako se skupljaju oko logorske vatre i jedan drugom agresivno sapucu kako je ostrica Nedovog maca u seriji pomalo sivkaste boje, a u knjizi lepo pise da je bila bela kao lanjski sneg! Znam da sam se osetio srecnim sto sam o seriji mogao normalno da diskutujem na ovom forumu, jer se ta prva sezona bas drzala knjige kao pijan plota, pa ni ovi namcori nisu imali toliko razloga za hejt. Fast forward na pred kraj cetvrte sezone, setim se ja tog mesta i odlucim da proverim ima li tamo zivih ili su svi pomrli od dizenterije, kad imam sta da vidim – isti oni ljudi koji su onomad toliko vinisali™ sad najnormalnije pricaju o seriji, i to, pazi, o onome sto im se svidja! I kako su neke ideje scenarista serije dobrodosla promena u odnosu na knjige! 
 
I tako, malo sam razmisljao o tom fenomenu i dosao do zakljucka da nemam blagog pojma sta se tamo u medjuvremenu desilo, ali kapiram da smo mi na ovom forumu negde bas skrenuli levo kod Albukerkija.
Edited by Calavera
Link to comment

ne, stvarno. poverovao sam ti. ne volim hejt, pogotovo kada je neka tema koja me interesuje. ne bih zbog toga ostao uskracen, ali svakako bih voleo da nije tako. ono, razmenjujes misli sa svojim narodom, na istom jeziku, a na stolu [gvozdenom, drvenom, zlatnom..] vrc vina. :D

 

u svakom slucaju, hvala na opsirnom pojasnjenju kako stvari stoje na ovom topicu. pogotovo sto sam se kasno ukljucio ili poslednji, a napisano je do sada 285 stranica.

 

edit: sto se tice poredjenja sa knjigom i detalja kao sto je taj mac ili bilo sta drugo, nije mi bitno, stavise, to sam i procitao da se mnogi segmenti razlikuju od knjige, ali to je i normalno kada je serija u pitanju. to moze i da se vidi iz serije, kako je snimljena i zbog cega je to tako, ali to ignorisem ili odustanem, ali nisam, ali sam ignorisao :D

 

bilo bi mi bedak da su neke konkretne stvari ili scene - price izmenjene skroz. npr. ned stark ne gine od maca nego je gurnut u bunar. meni izmedju ostalog smeta ona scena kada je ned dosao pred "kralja" i kada je kraljica pocepala onaj svitak gde se navodi kako ce se stvari odvijati. ne mogu da se setim jos takvih ili slicnih scena, ali to mi je na neki nacin rupa.

 

edit2: ja sada gledam uglavnom sta glumci pricaju vezano za seriju, to mi je bas cool. :)

Edited by hoffnung
Link to comment

ja sam zimus završio reprizno čitanje, a odmah posle toga sam pročitao i pripovetke o Dunku i Eggu, pa mi je sve dosta friško i mogao bih malo da vinišem na knjige, ali ćutim sve dok me vasićeva ekipica ne posluži lebom i solju

Link to comment

koliko ta vasiceva ekipa broji dusa, da vidimo da li mozemo nezavisni da se odbranimo ili da se ujedinimo u jedno kraljevsto, a pre toga da podignemo bedeme i da se prebrojimo.

Link to comment

Oprosti Kalaveri što te zavodi na pogrešan trag, hoffnung, jača je od njega potreba da pred sobom opravda svoj guilty pleasure i činjenicu da više voli plebejska palamuđenja Beniofa i Vajsa nego leba da jede Džordža Martina.

 

Evo ja mu prvi ne zameram što bezočno kleveće i izjednačava ovdašnje sasvim smislene, snažno argumentovane, i kreativno koncipirane kritike sa tamo nekim glupostima koje je navodno pročitao na "viđenijem fantasy forumu" u vezi sa bojom Nedovog mača :yawn2:

 

Od druge sezone GOT, svi koji su čitali knjige (osim Kalavere) primetili su drastičnu razliku između scena u kojima se scenaristi drže originala i scena u kojima daju svojoj slabašnoj mašti na volju pa umišljaju da znaju kako se piše za TV. Kad na to dodaš sve češća katastrofalna rešenja u režiji i koreografiji, ostaje jedna teška papazjanija. To ti je teže da primetiš ako si gledao u cugu, OK, ali ne veruj onom inadžiji gore koji godinama unazad zatvara oči, uši, nos, i usta pred svakim katastrašnim dijalogom i svakom neobjašnjivo bednom scenom.

Link to comment

sa jedne strane vas razumem, pogotovo sto ste krenuli od pocetka, kada je ova 'vatra' bila u velikom plamenu. da li je hajp ili jednostavno velika zelja, nije bitno, ali svakako razumem taj pocetak, bez obzira sto sam se na kraju ukljucio. takodje mi je jasno da su prepirke zauzele svoje mesto na ovom topiku, buduci da je odavno i mnogo stranica ima, stavise, to i ima smisla, verovatno bih se nasao u jednoj od vatri sa vama. ja nisam imao ovako sirok prostor za diskusiju kao vi, da razmatram o svim detaljima, pogotovo sto nisam knjigu procitao. mozda bih se i zalepio za detalje koje bi mi oko bole u tom trenutku, ali verujem da bih se kasnije ohladio i sveo sve na sustinu, tj. da ti detalji i nisu bitni toliko za pricu.

 

no, cekamo petardu sa nestrpljenjem :)

Link to comment

hoffnung, samo malo pojasnjenje posta iznad tvog.

"Od druge sezone GOT, svi koji su čitali knjige..."

 

Svi koji su citali knjige = Vini

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...