Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Oće biti ako se budem naterao da ga najzad napišem. Materijala ima napretek, ali teško mi je konceptualno da sve to uobličim u nešto prijemčivo i onim ljudima koji ne pene na usta na sam pomen GOT.

 

Najlakše bi bilo da prosto napravim listu top 280 razloga zbog kojih više ne vredi gledati to sranje... ali ne bih da ispadnem sitničav, daleko bilo.

 

Pošto me ne pitaš, sam ću ti reći da ne zaboraviš dve tvoje važne stvari. Prva je besmisleno ponavljanje i "prst u oko" podsećanje ko su likovi. Tipa "Dobar dan, Vini od Pua, sine Pua koji si u trećoj epizodi druge sezone pomogao Balvanu od Korena da nagovori mene da podržim..." konstantno.

A druga je sasvim nepotrebno potcenjivanje publike sa nepotrebnim promenama, tipa Aša/Jara, Red Viper/Yellow Viper.

I sve to guranje prstiju u oči i tako to.

Link to comment

E pa to, takvih stvari ima milion i meni izuzetno smetaju, ali bojim se da je u pitanju moja (i tvoja) čitalačka fanboy perspektiva. Nisam siguran da nečitalačkoj većini dovoljno smeta što Ned i Džejmi vode razgovore tipa "Kao što obojica znamo, pre petnaestak godina smo se sreli u ovoj ovde prestonoj dvorani povodom bla bla truć..."

 

Ako krenem tom linijom, pre ili kasnije će ispasti samo NEEEE! NE TAKO! ZAŠTO BI LITTLEFINGER PRIČAO SANSI O HOUNDOVOM POREKLU, ZAŠTO JOJ NE PRIČA SAM HOUND ARRRGLBRGLHHHH...

Link to comment

E pa to, takvih stvari ima milion i meni izuzetno smetaju, ali bojim se da je u pitanju moja (i tvoja) čitalačka fanboy perspektiva. Nisam siguran da nečitalačkoj većini dovoljno smeta što Ned i Džejmi vode razgovore tipa "Kao što obojica znamo, pre petnaestak godina smo se sreli u ovoj ovde prestonoj dvorani povodom bla bla truć..."

 

Ako krenem tom linijom, pre ili kasnije će ispasti samo NEEEE! NE TAKO! ZAŠTO BI LITTLEFINGER PRIČAO SANSI O HOUNDOVOM POREKLU, ZAŠTO JOJ NE PRIČA SAM HOUND ARRRGLBRGLHHHH...

 

Nisam siguran da je to tvoje ovo što sam ja napisao. Ne gledam, doduše, pa možda grešim, ali mi se distinktno čini da ti je zamerka bila trapavo referisanje na seriju samu, a ne sažimanje knjige za one koji nisu čitali. Čini mi se i da si kao primer naveo tako nešto kao što sam gore banalizovao "zdravo, kćeri tog i tog, što si mi pomogla da to i to, kad je bilo to i to".

I Karketi koji je stalno u kupleraju.

 

I Deni što nosi farmerke, to molim te pomeni.

Edited by Lrd
Link to comment

Farmerke :lol: Pa tim tempom, moraću stvarno samo da napravim lilstu, za svaku glupost po dve rečenice max.

 

Jesam zamerao to što potcenjuju publiku i sve im prepričavaju po stoti put (evo i u trejleru za sledeću sezonu, LF Sansu podseća da su joj ubili porodicu, a Varis Tiriona na sranja koja su se njemu desila koliko juče). Samo kažem, meni je to smetalo zato što mi je materija dobro poznata - možda nečitaocima ne smeta (dovoljno)? Stvarno ne bih da bude suvi nerd rage, ako ne budem mogao ništa osim toga da skupim, neću ni da pišem.

Link to comment

Jao, bre, kako si idealistički naivan. :D Ako misliš da treba nešto da menjaš stil ili da budeš ozbiljniji, sadržajniji, kurac-palac za pisanje za medijume™, grdno se varaš. Bez problema bi ti prošlo copy/paste postova odavde obrađeno u koherentnu celinu.

Što kažu reditelji kad pokupe talente, "samo se ti opusti i nek samo izađe iz tebe".

A farmerke obavezno or else.

Link to comment

Farmerke :lol: Pa tim tempom, moraću stvarno samo da napravim lilstu, za svaku glupost po dve rečenice max.

 

Jesam zamerao to što potcenjuju publiku i sve im prepričavaju po stoti put (evo i u trejleru za sledeću sezonu, LF Sansu podseća da su joj ubili porodicu, a Varis Tiriona na sranja koja su se njemu desila koliko juče). Samo kažem, meni je to smetalo zato što mi je materija dobro poznata - možda nečitaocima ne smeta (dovoljno)? Stvarno ne bih da bude suvi nerd rage, ako ne budem mogao ništa osim toga da skupim, neću ni da pišem.

ti ne razmisljas dovoljno gde lezi pravi kvalitet serije.

jel ima sexa? ima.

sta dalje da se raspravlja sem da eventualno ubace jos malo?

Link to comment

Jao, bre, kako si idealistički naivan. :D Ako misliš da treba nešto da menjaš stil ili da budeš ozbiljniji, sadržajniji, kurac-palac za pisanje za medijume™, grdno se varaš. Bez problema bi ti prošlo copy/paste postova odavde obrađeno u koherentnu celinu.

 

Drugi put u životu ovo čujem, a prvi put je bilo od lube :D Ovaj forum sve sami prekaljeni veterani koje život nije mazio, jedini sam ja netaknuti cvetić koji ne zna kako stvaran svet funkcioniše :(

 

Jednostavno, nije isto kad sedneš za tastaturu 10 minuta po odgledanoj epizodi da istreseš frustraciju, i kad sedneš godinu dana kasnije sa namerom da nešto aktivno napišeš. U prvom slučaju je sasvim OK zvučati kao whiny fanboy knjiga, u drugom baš i nije. Bar za mene; ja kao cilj moram sebi da postavim orgazmičko oduševljenje hejtera kao što ste ti i Razzmatazz, odnosno nemoćno škrgutanje zubima slepih branitelja kao što su Calabera i Maudau :fantom:

Link to comment

Ako krenem tom linijom, pre ili kasnije će ispasti samo NEEEE! NE TAKO! ZAŠTO BI LITTLEFINGER PRIČAO SANSI O HOUNDOVOM POREKLU, ZAŠTO JOJ NE PRIČA SAM HOUND ARRRGLBRGLHHHH...

samo ti piši

što više to bolje

 

i nikako nemoj zaboraviti da Dario nije imao teget kosu a mnogo teško nije bilo :P

Link to comment

Ja se spremam za petu sezonu. Ja verujem da ce biti vrhunska.

 

Prvi put reprizno gledam seriju, sada sam pocela trecu sezonu i polako bistrim i cetvrtu knjigu jer mi se sve pomesalo.

 

Molim Razza da se umilostivi i pocasti nas prisustvom tokom najveceg festivala koji pocinje 12. aprila.

Link to comment

takodje mislim da ce petarda da bude spektakularna. ja sam se sada ukljucio, inace kao serija me nije zanimala, "imao sam pametnija posla" i kada je pocela po drugi put da se prikazuje na hrt-u, poceo sam da pratim od seste epizode prvog serijala i tako slistio sve cetiri sezone za par dana. uvuklo me opasno. znam da sam nov ovde i mogu samo da zamislim sta ste sve pisali na ovim 284 stranicama. :D

 

meni je jako tesko pala smrt starka, oca. pogotovo sto je kralj bio debilko. cini mi se da je to moralo da se desi buduci da se nasao u zmijskom leglu. samo cudo je moglo da ga spasi.

 

kada je pocela treca sezona, hteo sam da odustanem jer me uzasno podsetilo na serijal 'prison break' uticaj koji me je drzao su kostimi, avanture, predeli... bas lepo za oko. da nije tako bilo, odustao bih.

 

edit: mislim da je scena u trecoj sezoni, deveta epizoda suvisna. iz aviona se vidi da su hteli da nas sokiraju...

 

edit2: jel ste primetili koliko samo poznatih licnosti iz sveta muzike ima u nekim serijama, momentima. koji se pojave samo za tu seriju na par sekundi?

Edited by hoffnung
Link to comment

ima sada nekoliko dana od kako sam pogledao seriju i nedostaju mi likovi. sve mi je cudno, buduci da me ovaj zanr apsolutno nije zanimao. dopada mi se sto ima avanturisticki duh. dobri su kostimi, lokacije, specijalni efekti, dijalozi, uloge...svakako ima i losih stvari, ali sve u svemu, super je serija. ovaj zanr takodje ne volim i kao knjigu, ali mi je i ta opcija u mislima, pogotovo sto svi pricaju o knjizi. razgovarao sam sa svecom o tome, i isto misljenje delimo kada je zanr u pitanju, da li je film ili knjiga.

Link to comment

razgovarao sam sa svecom o tome, i isto misljenje delimo kada je zanr u pitanju, da li je film ili knjiga.

 

I sta kaze sveti Nikola? Jel bolja knjiga?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...