Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

oki to, ali mogao je da mu prizna i u okviru toga da je posle "hasan seckati" postao cica-mica i pomaže bratu, i kad ga oslobodi pa se rastaju da mu kaže "joj moram nešto da ti priznam, ono sam te slagao zbog ćaleta, nije bila kurva", i onda da bude sve kako je bilo

 

ovako jednostavno nešto debelo fali

Link to comment

мислим да је ту проблем што ви који сте читали књиге очекујете да је тирион морао имати додатни мотив да се обрачуна са ћалетом и да без тога нешто фали, али ја не видим проблем у мотивацији тирионовој у тој сцени, долази му изненада џејми и каже идеш на брод, преко мора, никада се више нећеш вратити... раније у серији је била она сцена (тад је серси хтела да убије тириона?, или ше или обоје?) када га је ше наговарала да оду на тај други континент, па је тирион рекао нешто у стилу швабе у ранама - нећу да бежим ко пичка... не видим проблем да у таквом тренутку, одлучи да разјасни неке ствари са ћалетом, или да му каже шта мисли, или да постави неко реторичко - зашто?

Link to comment

u tom slučaju bi bilo milion puta logičnije da je otišao k sestrici™ da se pozdrave™

 

eventualno da mu je Džejmi rekao da je Shae prešla kod ćaleta, mada ni to baš ne bi bilo to, zašto bi mu to uopšte rekao kad on lično nema ništa s tim, ali bi bio makar neki motiv

 

 

ovako je jednostavno isprazno

Link to comment

зашто? мислим да би за било кога већи емоционални терет био очев него сестрин презир, не видим шта би тирион имао да се расправља са серси

 

едит: колико сам ја разумео ту сцену у серији он није пошао горе са експлицитном намером да убије тајвина, то се десило након што је видео ше, то је убачено као мотив да се дохвати самострела уместо те приче о женокурви из књиге

Edited by Dionysos
Link to comment

Pobogu, a šta je drugo nameravao? Da mu se preda? Da se izgrle, izljube, i pomire?

 

Ne  bih da se ponavljam, ali užasno je glupo da on u trenutku neočekivanog oslobođenja odluči na samoubilačku osvetničku misiju zbog 30 godina ponižavanja. Fali nešto da ga šokira i pokrene na taj put gore. 

Link to comment

па шокирало га је... бам, устај, одлазиш, не враћаш се никад... тајвин побеђује, тирион нестаје, ионако је иницијално био спреман да га пошаље на зид, што је тирион једва прихватио, као тек мало бољу опцију од смрти

Link to comment

 

užasno je glupo da on u trenutku neočekivanog oslobođenja odluči na samoubilačku osvetničku misiju zbog 30 godina ponižavanja. Fali nešto da ga šokira i pokrene na taj put gore. 

 

upravo to

 

 

btw Tajvin, Cersei i ostali ne bi "pobedili" samim tim što on nije mrtav

Edited by Hjortron
Link to comment

па шокирало га је... бам, устај, одлазиш, не враћаш се никад... тајвин побеђује, тирион нестаје, ионако је иницијално био спреман да га пошаље на зид, што је тирион једва прихватио, као тек мало бољу опцију од смрти

Da ... covek taman opusteno prilegao jer ga sutra ocekuje dragi susret sa Ilijn Pejnom , kad ga poremeti(probudi) ludi brat sa tamo nekim nenajavljenim planom da bezi ... Sasvim  normalna reakcija iznenada probudjenog coveka je : "Sad cu nekom jebati mater  ..."  :fantom:

Link to comment

што би реакција била нормална, није нормално ни побити људе на венчању, али ето деси се

Link to comment

Ja sam bio ubedjen da je Tirion otisao gore da poprica sa njom - zasto ga je izdala i te fore, a da je odlepio tek kad je cuo da ona doziva Tajvina (jedino mi je to imalo smisla). Ne znam zasto bi iko ko je gledao seriju, a bez citanja knjiga, pomislio da je Tirion ustvari isao da vidi Tajvina. Jeste da naknadnim gledanjem se vide pojedini znaci (prolazak pored lava na nekoj kapiji u hodniku, odeca sa znakom desnice na stolici), ali meni i dalje deluje sumnjivo da je to Tajvinova soba.

Link to comment

Ja sam bio ubedjen da je Tirion otisao gore da poprica sa njom - zasto ga je izdala i te fore, a da je odlepio tek kad je cuo da ona doziva Tajvina (jedino mi je to imalo smisla).

da, tako nešto sam i ja rekla, ako već nisu hteli da se vraćaju na onu ženu onda makar neki okidač sa Shae (npr da Džejmi ili još bolje Varis kaže kako je Shae sad kod Tajvina i onda da on odlepi), ali ovako opet fali podstrek da uopšte ide gore da nekoga traži umesto da kida što pre nalijevo

Link to comment

Ali odakle mu ideja da je Shae tamo? Ili uopšte u dvorcu? Ili u gradu? Ili živa?

 

To je njegova bivša soba, koju je Tywin preuzeo zajedno da pozicijom King's Hand. Tamo je mogao damo Tywina da traži (a i to je bila izuzento glupa odluka, ako nije u afektu).

Link to comment

Ali odakle mu ideja da je Shae tamo? Ili uopšte u dvorcu? Ili u gradu? Ili živa?

 

ne ne, čisto tek tako je glupo, ali npr da mu je Varis rekao "e Shae je sad kod Tajvina" pa  i ajde

 

opet ne bi bilo to to, ali bilo bi eto barem nešto

 

 

a ovako je nekako :mellow:

Link to comment

Ali odakle mu ideja da je Shae tamo? Ili uopšte u dvorcu? Ili u gradu? Ili živa?

 

To je njegova bivša soba, koju je Tywin preuzeo zajedno da pozicijom King's Hand. Tamo je mogao damo Tywina da traži (a i to je bila izuzento glupa odluka, ako nije u afektu).

+1 Kako je brz ovaj Vini , uvek mi upadne na pola posta ...  :D

Te merdevine vode do kule kraljeve desnice (posebna istaknuta zgrada u Kraljevoj luci... ) , ajd da prepostavimo da u seriji nije cuo od Varisa gde vode te merdavine ,vec je sam ugledao putokaz (ma kako debilno zvucalo u tajnim prolazima) ali da je otisao jer je ocekivao da ce bas tu naci Shae je po meni  totalno nebulozno ...

Edited by Geograf
Link to comment

Ma da, kao što rekoh na VIP topiku, bar malo dijaloga da su gurnuli tu - ne mora Jaime da pripoveda priču od pre 20 godina, bilo kakva razmena informacija sa njim ili sa Varysom koja bi patuljku dozvolila da nam opiše kako je raspoložen i gde je pošao. Ali nema se vremena, sve pojela Noćna Straža...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...