Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

niko da kaze koju o fajtu Tajson-Holifild!

 

(glasom Michaela Buffera)

 

Get ready for chaoooooos in Westerooooos!

 

meni vise licila na fajt roki - apolo po kolicini zadatih udaraca koji mogu da ubiju coveka, ali oni ipak ostaju na nogama.

Link to comment

 

 

Pitam "valjda" jer meni to nema nikakvog smisla. Ako je povređena nije mentalno zaostala pa da ne shvati zašto joj i odakle preti opasnost u KL. Ne mogu da zamislim da neko na očigledan zaštitnički gest reaguje 100% vindiktivno, bliže mi je pameti bilo da su je Lannisteri primorali da svedoči protiv njega... u svakom slučaju bi mogla da objasni situaciju kad se nađu u četiri oka, umesto što odmah pokušava da ga zakolje

 

Brate, vidi se da si racionalac muškarac tj. da ne poznaješ dovoljno žene (a ima i muških takvih, da ne grešim dušu, samo mnogo manje, proporcionalno gledano)...

Link to comment

Njeno svedočenje na sudu može da se interpretira i kao postizanje dila sa matorim. Tyrion je jedini osumnjičeni za regicid, ide na sud, ali pada definitivno. Gubi podršku porodice, njihovo ime i resurse - kao igrač biva udaljen sa terena i nema više nikakav uticaj. Shae nije najpametnija, ali zna da joj Tyrion više ne može biti sponzor i da mora da nađe nekog drugog. A ako joj je imalo stalo do njega, jedini način da se Tyrionu spasi glava jeste da bude poslat na Zid kao vid kazne, što joj matori najverovatnije i obećava u zamenu za iskaz. Tako da ona svedočenjem "ispraća" Tyriona i osigurava sebi zamenu.

Link to comment

Ovo što Razz kaže bi stojalo da nije automatski pokušala da ga ubije čim ga je videla, bez reči. Dosta lako je mogla da mu objasni da je uradila šta je morala u nadi da će mu spasiti život, ali ne - homicidna ljubomora it is.

 

Obično se slažem sa ovim zamerkama što pišeš,ali malo preteruješ sad,mislim je ovo ona klasična zamerka "nije ko u knjizi". Ko kaže da nije mentalno zaostala,ne mora da bude mentalno zaostala,može da bude samo ne toliko bistra,ljubomorna,šta znam /pričam o seriji ne knjizi/

 

Opet kažem, uopšte ne mora da bude kao što je u knjizi - ali hoću da jasno vidim šta se dešava u seriji, zašto likovi rade to što rade, da to ima nekog internog smisla. Lik Shae od početka nema nikakvog smisla u uozi nekakve zaljubljene posesivne kurve. Ponaša se nadobudno i agresivnom konstantno je zbog nečeg uvređena, nabacuje sugestije da je nešto više od common whoar, sve to bi kod dobrih scenarista zahtevalo nekakav odgovor, nekakav rasplet. Ovde smo dobili nemušt kraj i onda pola minuta kasnije imbecilnu rekapitulaciju "I loved her! But I killed her!" 

Link to comment

Ovo što Razz kaže bi stojalo da nije automatski pokušala da ga ubije čim ga je videla, bez reči. Dosta lako je mogla da mu objasni da je uradila šta je morala u nadi da će mu spasiti život, ali ne - homicidna ljubomora it is.

 

Ne znam stvarno sta ocekujes, kvalitet pisanja 1 Dostojevskog ili Tolstoja, sta?

 

Ona je bila kurva. No Tirion joj se dopao, sblizili su se, zaljubili. Ona je pomislila da moze biti nesto vise. Bila je glupa i tvrdoglava i nije videla da Tirion pokusava da je zastiti, nije htela da se skloni kada joj je zivot postao ugrozen, bila je sve vise i vise ljubomorna na Sansu, na kraju ju je Tirion otpilio brutalno i ona i dalje nije shvatila da je to za njeno dobro, bila je povredjena i krenula da mu se sveti - to je ono 100% kristalno jasno kada mu na sudjenju kaze "I'm just a whore, remember?" Ona je jednostavno tupavi detinjasti lik i to je sve. Sluzi da nam pokaze Tirionovu dobrotu i da jos jednom apostrofira njegovu nesrecu u ljubavi. Nekada su stvari zaista, ono, jednostavne. Sve ima potpuno internog smisla, i njen lik je zapravo prilicno sablonski, ono, hell hath no fury like a woman scorn'd, varijacije na tu temu. Nije vredno diskusije, zaista...

Link to comment

Brate, vidi se da si racionalac muškarac tj. da ne poznaješ dovoljno žene (a ima i muških takvih, da ne grešim dušu, samo mnogo manje, proporcionalno gledano)...

 

+1

 

I da dodam opet i da zavrsim ovo nepotrebno naklapanje - potpuno je jasno da ona to ne vidi kao zastitnicki gest, jer je nesvesna opasnosti u kojoj se nalazi, da Tirion mora da je otera simulirajuci "raskid", i da ona i dalje to ne kapira. Jednostavno, ona je lik zvani jednostavna, tvrdoglava, ljubomorna devojka, takvih likova u knjizevnosti i pozoristu ima mali milion jos otkako knjizevnost i pozoriste otprilike i postoje.

Link to comment

Čekaj,. nije bila svesna opasnosti čak ni kad je Bron privede Lanisterima na ispitivanje umesto na brod, i kad Tyrion završi optužen za ubistvo, kad joj izdiktiraju kako treba da svedoči protiv njega? Zar i tu još misli "E pa tako mu i treba kad me je oterao"? :blink: Pirtom, svo vreme neobjašnjvo tretira reč "kurva" kao da je nekakva neviđena uvreda koju samo krv može oprati!

 

Sigurno si u pravu da nije vredno diskusije, samo je navodim kao još jedan primer nesposobnog autorskog upetljavanja. Ako su hteli da je naprave u praznoglavu kurvu, imali su od A do Š napisano kako to treba da izgleda. Ali oni su hteli nekakvu tragičnu figuru, koja kao i nije stvarno kurva nego je bog te pita šta, drčna i prskosna, terali je da se ponaša šizofreno, da se pretvara u hrabru zaštitnicu patuljaka i njihovih Sansi koja na sam pomen reči na K. poteže nož...

Link to comment

Brate, vidi se da si racionalac muškarac tj. da ne poznaješ dovoljno žene (a ima i muških takvih, da ne grešim dušu, samo mnogo manje, proporcionalno gledano)...

šta je ovo, racionalnost je inkompatibilna sa poznavanjem™ žena? :D
Link to comment

ovo sa šae je preuzeto iz banović strahinje, samo što tirion nema ljudsku dubinu epskog junaka srpskog usmenog stvaralaštva -_-

 

scena sa arijinim gledanjem mi je bila super, bulji onako istog lica iz jednog kadra jbm li ga koliko dugo, kapiram da je po rezu ceo set prasnuo u smeh :D

Edited by Malvo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...