Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Dole u tamnici - otrovao ih Varys.

 

Gore u apartmanu - stoje ljudi ispred vrata, Tyrion prolazi kroz neke tunele i čuje ih kako ga ogovaraju.

Link to comment

Ma gore mislim. Cudi me da je neopazeno mogao da rokne dvoje ljudi. Pogotovo oca...

Edited by MiddleClass
Link to comment

Pa kažem ti, tajni Varisovi prolazi. Osoblje stražari ispred vrata, neće valjda da upadaju zato što su čuli neku kurvu kako vrišti u krevetu ili posle matorog kako stenje na WC šolji...

Link to comment

Izvorna deonica je kul, ali stvar je u tome da je serija likove i njihove odnose odvela skroz na drugu stranu. Poglavlje koje je Vini okacio bi bilo skroz ooc za likove iz serije.

Link to comment

odlična epizoda. 

 

tužan je deo sa sandorom (taman je rekao da se brine za arju), a i mogli su neku bruslijevsku vatru da mu daju da u nju ode. 

 

arja stark logično raste u jednako odurnu ubicu. 

 

sarana igrit je najtužniji momenat u seriji. zmajevi i te budalaštine su interesantni jer otkrivaju glupost najiritantnijeg lika u seriji. 

 

lanisteri standardno zabavni, nose celu priču. 

 

john snow na ivici da guši ali ošteno odigrao ovu sezonu. 

 

najjači detalj - creena veštica koja ga gleda kroz plamen. :Hail:

Link to comment

Eh sad tajni prolaz do kuhinje, tajni prolaz do sobe, tajni prolaz do wc-a... puno je to tajnih prolaza. :)

 

 

Zao mi je Lanistera. Prerano su oslabili...

Edited by MiddleClass
Link to comment

Ovom McCabeu je sve odlično, uključujući i finale Losta, gori je od Calavere :D Ali u pravu je za gledanje kroz vatru, to je lepo odrađena scena. Jedna! Još jedna je eventualno ono Arijino gledanje Hounda. Ostalo krš.

 

Izvorna deonica je kul, ali stvar je u tome da je serija likove i njihove odnose odvela skroz na drugu stranu. Poglavlje koje je Vini okacio bi bilo skroz ooc za likove iz serije.

Tačno, ali nije moralo tako da bude. IMHO, mnogo je jača motivacija krivice za Džejmija nego "I dunno, on mi je brat" koju smo dobili u seriji. Ako je to takva liga bez briga, zašto ga prosto nije izveo iz tamnice prvi od 64 puta koliko je svraćao kod njega da popričaju?

 

U knjizi im je to u ćeliji prvi susret još od pre početka rata, Jaime ga je izbegavao upravo zbog tog novonastalog osećaja krivice - lomio se da li da ga spase ili ne, da li da mu otkrije zajeb iz prošlosti. Kad izabere da to uradi, i on i Tyrion prolaze kroz kakvu-takvu katarzu umesto njanjavog "Hvala ti Slavko, spaso si mi život" trenutka.

Link to comment

Još jedna je eventualno ono Arijino gledanje Hounda. 

 

Jako je klimava Arjina psihologija. Nakon 4 sezone prilično je dubiozan lik. Sa druge strane Džon Sneg je od jedne linearnost a la kalisi prešao vijugav put do ovog gotivca upoznatog sa različitim svetovima, bićima, lajfstajlovima i nažalost, ličnom tragedijom. :(

 

Nadam se više njega, crvene veštice i onih gore psihopata i danaca sa severa u narednoj sezoni. Može i Arje pošto će biti u bravosu. Bravos je interesantan.

Link to comment

Arya se kao lik ne razvija skoro uopšte, što je valjda i normalno za dete fiksirano na neku nerealnu osvetu.

 

Jon je pokušaj dekonstrukcije herojskog stereotipa, ne preterano uspešan ni u knjizi a kamoli u seriji.

 

Oboje imaju još radnje u knjigama (za razliku od ostalih likova), tako da možda i bude nešto od njih ako se koliko-toliko budu držali originala. Za većinu ostalih će da puste mašti na volju, dakle recipe for disaster.

Link to comment

vini fala def uzimam knjige i čitam do dekubitusa

 

Zao mi je Lanistera. Prerano su oslabili...

 

pa sad imaju babu a znamo da su one uvek pune genijalnih rešenja  :fantom:

Link to comment

meni se iz serije ucinilo da je shae pametnica i da je bila stvarno zaljubljena a da je posle na sudjenju glumatala (ne zato sto su je naterali/platili tj mozda i to) prvenstveno jer je u nekoj sopstvenoj reziji skontala da bi takvo svedocenje bilo najbolje za njega. sad mi vise nije jasno sta/ko je ona tacno?

 

 

Link to comment

Dobro pitanje - niko ne zna, ponajmanje autori serije. Sugeriše se valjda da je ona bila zawubwena u Tyriona koliko i on u nju, ali onda kad je on odlučio da je prisilno preseli u vilu na moru iz bezbednosnij razloga, ona je to doživela kao smrtnu uvredu pa ga je momentalno zamrzela i jedva dočekala da ga ocrni na suđenju. Valjda? Kad ga vidi u sobi odmah se hvata za nož i kreću u slapstick slap-fight sa dodatkom davljenja...

 

U knjizi je dosta jasno opisano da je ona otvoreno in it for the money, nije ga ni lagala oko toga, to što se patuljak emotivno vezao ne tiče se ni nje ni bilo koga drugog. (Nema ni onog ničim izazvanog bondinga sa Sansom.) Pa čak i tako u sobi pokuša da ga obrlati i umili mu se, doduše neuspešno.

Link to comment

Dobro pitanje - niko ne zna, ponajmanje autori serije. Sugeriše se valjda da je ona bila zawubwena u Tyriona koliko i on u nju, ali onda kad je on odlučio da je prisilno preseli u vilu na moru iz bezbednosnij razloga, ona je to doživela kao smrtnu uvredu pa ga je momentalno zamrzela i jedva dočekala da ga ocrni na suđenju. Valjda?

 

Nije valjda, nego to je poprilično jasno. Za to služi i cela ona scena gde on nju šalje nekud nazivajući je samo kurvom, a ona je jako povređena itd.

Link to comment

Pitam "valjda" jer meni to nema nikakvog smisla. Ako je povređena nije mentalno zaostala pa da ne shvati zašto joj i odakle preti opasnost u KL. Ne mogu da zamislim da neko na očigledan zaštitnički gest reaguje 100% vindiktivno, bliže mi je pameti bilo da su je Lannisteri primorali da svedoči protiv njega... u svakom slučaju bi mogla da objasni situaciju kad se nađu u četiri oka, umesto što odmah pokušava da ga zakolje.

 

Od početka je lik Shae u seriji totalno šućmurast, očigledno je da je žena kurva i da tako zarađuje za život, ali iz nekog razloga reaguje na sam nagoveštaj ideje da je kurva kao da je Cersei Lannister lično. I to ne samo od kako su se ona i Tyrion kao zbližili, nego i na samom počektu, tamo u šatoru, sve nešto nagoveštava kako u stvari nije kurva nego ne znam šta, princeza iz daleke zemlje koja se pretvori u bundevu ako je zavoli patuljak ili nešto 

 

Rani primer autorskih sloboda koje B&W uzimaju zdravo za gotovo, hoće da nakite i zakomplikuju gde im se učini da bi moglo, a onda kad se ispostavi da nisu sposobni da išta konkretno napišu - prosto dignu ruke. Osim Shae, tu je i žena rahmetli Roba Starka po istom kalupu - misteriozna i zavodljiva, iz daleke strane zemlje, piše nekakva tajna pisma, i onda... šta sa tim? Ništa, mrtva, zdravo doviđenja. Numeju ljudi, a hteli bi nešto.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Obično se slažem sa ovim zamerkama što pišeš,ali malo preteruješ sad,mislim je ovo ona klasična zamerka "nije ko u knjizi". Ko kaže da nije mentalno zaostala,ne mora da bude mentalno zaostala,može da bude samo ne toliko bistra,ljubomorna,šta znam /pričam o seriji ne knjizi/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...