Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Zato što kopljima ne možeš da se mačuješ, nema onog klang-klang-klang zvuka koji publika očekuje kao da su filmovi o musketarima u pitanju.

 

"En garde, ćelavi gospodine sa džinovskom sekirom! Dozvolite da vas izblokiram svojim tanušnim mačem koji držim jednom rukom!"

 

Takođe, koplje se ne izvlači iz kanija uz zadovoljavajući švvvuić zvuk. Npr. Grenn u onom tunelu, čekao je da izecituje celu litaniju pre nego što je efektno izvukao mač, kad je džin bio na dve sekunde od njih. Šta bi mogao sa kopljem, samo da ga gurne kroz one rešetke da se džin sam nabode, to nije sexy.

Unsullied koriste koplja.

 

Izbor oruzja je prenet iz knjige, jbg. ratnici iz Westerosa (minus Dorna (Oberyn)) su slika i prilika vitezova iz decje maste.

Link to comment

Sudeci po seriji i onome sto sam citao na wikiju, Martin i ne deluje kao neko ko je previse zainteresovan za vojevanje, niti mu je nesto stalo da bude istorijski verodostojan po tom pitanju.

 

 

Sto se mene i serije tice, ovo je najeverovatnije sve sto cu odgledati od GoT. Radnja ne ide nigde. Stalno se nesto kao dogadja, a u stvari prica tapka na mestu. Likovi sve vise postaju karikature - Boltoni, "Reek", Mountain, pokojni Dzofri, oni ljudozderi... Cujem da nam dolaze i doktor Mengele, Golem, i Banshee Queen... A i ovo sa medieval brutalnoscu i dekadencijom odvrnutim na jedanaest je vec pocelo da smara.

Link to comment

 

Sto se mene i serije tice, ovo je najeverovatnije sve sto cu odgledati od GoT. Radnja ne ide nigde. Stalno se nesto kao dogadja, a u stvari prica tapka na mestu. Likovi sve vise postaju karikature - Boltoni, "Reek", Mountain, pokojni Dzofri, oni ljudozderi... Cujem da nam dolaze i doktor Mengele, Golem, i Banshee Queen... A i ovo sa medieval brutalnoscu i dekadencijom odvrnutim na jedanaest je vec pocelo da smara.

 

 

 

Ти као да никад ниси гледао Санта Барбару и Сансет Бич. :fantom:

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Ovaj Vasa je gori i od mene...

 

 

 

 

Doduše, ja imam jednu "lanisteri jebu kewe" majicu i to je sve.

Koja je majca ? Ja se dvoumim izmedju par nekih (isto Lanisterskih) na ebay ...

Sto se tice epizode , razocaran sam jer isuvise holivudska shorka ... U knjizi je mnogo realnije opisan ovaj napad i scena sa Ingrid na samrti je mnogo emotivnija (zato sto je realnija :) )

Edited by Geograf
Link to comment

YVNLtrm.jpg

 

 

 

Nije ta, ali nije ni oficijelni mrčndajz. Ne mogu sad da nađem, kupila mi gospođa negde online, pošto sam ja njoj uzeo za Friday Night Lights.

Link to comment

Ima li neko neku teoriju zašto u ovom svetu još uvek nisu izmislili koplja, najkorišćenije i najkorisnije oružje svih armija starog veka? Ono malo što ih ima se koristi po turnirima, ali ne i u pravoj borbi.

 

 

hoplite-phalanx1.jpg

 

Pa unsullied ti izgledaju kao na slici. A i crvena guja je mlatarala nekim dvostranim kopljem.

 

No upravu si, vitezi na sve strane, sve kao srednji vek ovo ono, a nigde čestitog pikeman-a da nađeš.

 

swisspikemen31.jpg

 

Link to comment

Ima li neko neku teoriju zašto u ovom svetu još uvek nisu izmislili koplja, najkorišćenije i najkorisnije oružje svih armija starog veka? 

 

ima. gledas seriju na preskok.

 

unsullied.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...