Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ali ne razumete, to je džin čiji džinovski luk ispaljuje džinovske strele na džinovsku visinu!

 

Moj favorit su oni eksplozivni burići. Jon Snow je specifično tražio "oil", znači punili su ih nekakvom naftom, jebemliga... samo što su onda nakačili fitilje koji kad dogore usledi zaglušujući kabuum :isuse: Kao da su ih punili telesnim tečnostima Majkla Beja lično.

 

Treba li uopšte isticati da 90% tih idiotskih detalja nema u knjizi? <_<

 

Meni pada na pamet da su punili buriće wildfire-om, premda nisam video da je eksplozija bila zelenkasta, niti mi pada na pamet odakle im wildfire na Zidu (nigde se to ne pominje). Možda je Aemon mućkao neki svoj lažni wildfire, premda je on meštar, a ne alhemičar. Da se to objasniti neukima.

 

Btw, meni se epizoda nije posebno dopala, osrednja akcija bez  jednog normalnog dijaloga, samo neka demagogija, i bez smislenog finala (ne vidimo čak ni da li je Aliser Torn živ). Da ne govorim kako mrtvih ima kao u Rambu 3. U prošloj epizodi (gledao sam danas dve vezane) pričaju kako ih ima 102 (sa sve Aemonom, Slyntom i debelim Tarlijem), onda dođe Tormund i u jednoj sceni ubije njih petoricu, ukupno barem 15, Magnar of Thenn ih ubije barem 10, Ygritte ustreli barem njih 5, džin ubije šestoricu u tunelu, samo njih četvoro izbace iz stroja pola ljudstva, plus su i ostali wildlinzi ubijali (vidi se u scenama) i opet Straža pobije sve sem Tormunda. Da je Straže bilo 500, pa ajde, ovako ... Da ne govorim o tome kako nisam osećao bilo kakvu napetost dok sam gledao scene borbe, bilo je kao da gledam Opstanak o tome kako se razmnožavaju gatalinke. Scena borbe Vipera i Mountaina u prošloj epizodi je bila deset puta bolja i napetija, premda je bila deset puta kraća (doduše, i to je verovatno samo zbog Pedra Pascala, Mountain je bio elokventan kao ovi divovi, kao neki priglupi divovski Tyrion Lannister).

Link to comment

U pravu je Ajatolah. Previse je vrana izginulo, mora da ih je ostalo jos sedmorica da brane Zid.

 

Totalni shit su mi dijalozi i to 20 minuta epizode prije pocetka bitke. Najgori je od onog matorog slijepca koji prica Tarliju "jednom sam i ja volio" pricu. Onda Tarli i divljanka "ne ostavljaj me". 20 minuta totalnog sranja. 

 

 

E da... jebeni lift! :lol: :lol: :lol:

 

Vi nas zajebavate...

Link to comment

Ima li neko neku teoriju zašto u ovom svetu još uvek nisu izmislili koplja, najkorišćenije i najkorisnije oružje svih armija starog veka? Ono malo što ih ima se koristi po turnirima, ali ne i u pravoj borbi.

 

 

hoplite-phalanx1.jpg

Link to comment

Zato što kopljima ne možeš da se mačuješ, nema onog klang-klang-klang zvuka koji publika očekuje kao da su filmovi o musketarima u pitanju.

 

"En garde, ćelavi gospodine sa džinovskom sekirom! Dozvolite da vas izblokiram svojim tanušnim mačem koji držim jednom rukom!"

 

Takođe, koplje se ne izvlači iz kanija uz zadovoljavajući švvvuić zvuk. Npr. Grenn u onom tunelu, čekao je da izecituje celu litaniju pre nego što je efektno izvukao mač, kad je džin bio na dve sekunde od njih. Šta bi mogao sa kopljem, samo da ga gurne kroz one rešetke da se džin sam nabode, to nije sexy.

Link to comment

Totalni shit su mi dijalozi i to 20 minuta epizode prije pocetka bitke. Najgori je od onog matorog slijepca koji prica Tarliju "jednom sam i ja volio" pricu. Onda Tarli i divljanka "ne ostavljaj me". 20 minuta totalnog sranja.

Ovo je bila moje prva primedba na VIP topiku. Ako već hoćeš da 90% epizode bude akcija, onda nemoj da protraćiš tih 10% na neke idiotske na-brzinu-sklepane dijaloge. "Oh! Zar ideš u rat, debeli? A ko će da zaštiti mene i moju bebu ovde u zaključanoj sobi ispod zemlje?! Zahtevam da mi garantuješ stoprocentnu bezbednost i duševni mir u situaciji totalnog haosa!"

 

Skyler White, jebote.

Link to comment

Skyler White, jebote.

 

to ti je 1/1 klasično žensko luđenje nije skajler nikakva ekskluziva no debeli je car jer onako neiskusan kapira da je za žene logika neki neistraženi kosmos i da brbljivu kokoš može ućutkati samo emotivnim manevrom :fantom:

Link to comment

Klasično žensko luđenje iz perspektive civilizovanog XXI veka, gde je žena sa detetom svetinja kojoj se ustaje u javnom prevozu.

 

Dočim je ova mala do juče živela u porodici gde ih otac sve siluje i zlostavlja, a ako mu rode muško dete on ga baci u sneg da ga odnesu babaroge. Potpuno je suludo da bi se baš ona iracionalno osećala entitled na nekakvu 24/7 zaštitu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Takođe, koplje se ne izvlači iz kanija uz zadovoljavajući švvvuić zvuk. 

наравно, треба напоменути да се ни мач не извлачи уз тај звук, осим наравно у филмовима/серијама

Link to comment

Do sada su mnoge borbe/osvajanja u seriji bile uglavnom prepričane, možda uz pokoji kadar, što negde i ima logiku zbog limitiranog budžeta, te smo na to navikli.

Plafon 1/2 epizode je trebalo posvetiti šorci.

Ljudi su bre očekivali da vide, što neko reče pre, šta je bilo s Tirionom, zašto je Tajvin minirao svog špijuna kod Talisi, šta miniprstić dobija trovanjem picopevca Džofrija i ostale spletke.

 

Ima u LOTR masovnih šorki s mamutima i džinovima.

 

Edit: Čekić u glavu mi se sviđa :)

Edited by ion
Link to comment

Gledam sinoc u iscekivanju da se okonca napokon saga zvana Tirion i sta dobijem?!-sat vremana krvoprolica uz 2 kratka love story momenta. Izdali ste hardcore :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...